Какво се подарява на кръстници?

  • 21 783
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 740
Предполагам, че добре се познавате с хората, щом сте ги избрали за кръстници, така че би трябвало да познаваш вкусовете и интересите им
Peace
Точно затова ние подарихме икона.Знаехме какво искат.

# 16
  • Мнения: 3 929
Ние се разбрахме с кръстниците да не им подаряваме нищо. Аз като бах кръстница също не получих подарък. А щом си решила да им подариш нещо, най-добре ги питай, както при сватбата.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 112
Икона на Св. Богородица. За такава традиция съм чувала аз. Иконата се слага на масата и се освещава по време на ритуала.

# 18
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 369
Каквото ще ги зарадва. Нашия е кръстник (без кръстница) и му подарихме щуротии и двата пъти, едната от които е ледени шотове  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 428
Нищо не сме подарявали.

# 20
  • Мнения: 1 734
Нещо за бита, което ще им влезе в употреба

# 21
  • Мнения: 65
Каквото ще ги зарадва. Нашия е кръстник (без кръстница) и му подарихме щуротии и двата пъти, едната от които е ледени шотове  Mr. Green
Ей тези шотове са много идейни, по темата ние още не сме го кръстили малкия, но като му дойде времето ще питаме от какво имат нужда, самата аз мразя безмислени подаръци, дето от учтивост трябва да ги взема и после да се чудя къде да им намеря място.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 529
 Някога на кръстниците на децата ми-1981г.:
одеала, нощница,пижама,покривка бродирана, потник и комбилизон,чорапи Laughing
 Сега най добре да се попитат какво искат:-картина,прибори за хранене,сервизи,ел.уреди...
Зависи от манталитета и джоба...

# 23
  • Мнения: 17
И аз мисля, че икона е банално. Ние подарихме златни обици на кръсницата.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 529
Ние подарихме щраусово яйце с ръчно изографисана икона на Богородица и младенец  Peace и по един халат за баня  Heart Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 1 524
Подарих скъп халат за баня.

извън темата - това е хитово просто

http://www.bezpanika.com/index.php?option=com_content&task=v … 35&Itemid=177

само си представих как ще го търся сутрин за да го изключа..

# 26
  • Мнения: 297
В повечето случаи кръстниците са женени - семейство. При нас кръщаваха кумовете ни и подарихме общ подарък за домакинството. Така сме чували, че е редно, а не индивидуални подаръци. Отделно подарък подарихме само на детето им, защото е малко, да се радва.

# 27
  • Мнения: 9 472
То ,че ще подарим нещо на детето е ясна ,но да попитам друго.Видях в един магазин ного красив сатенин комплект за спалня,включва завивка,долен чаршаф и възглавници.
Подходящо ли е според вас?

# 28
  • София
  • Мнения: 39 894
Кристал, за кръстниците ли?

Според най-добрият подарък може би е икона.
На кръстницата на Александър подарихме икона.
На кръстникът на Дияна... нищо. Или поне не помня. Оставихме подаръкът за по-късно и забравихме.

# 29
  • София
  • Мнения: 23 128
То ,че ще подарим нещо на детето е ясна ,но да попитам друго.Видях в един магазин ного красив сатенин комплект за спалня,включва завивка,долен чаршаф и възглавници.
Подходящо ли е според вас?
Ако ме бяхте избрали за кръстница, с удоволствие бих приела такъв подарък  Wink   Peace Всичко според вкуса на човека. За икона не искам и да чуя!
Неудобно ли ти е да попиташ направо кръстниците дали такъв подарък би им харесал? Аз почти винаги питам.

Общи условия

Активация на акаунт