четвърти ден не е акал

  • 2 846
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 149
ами при нас на 4 ден след като не беше акал(на 4 м) доки каза да давам добавка,и аз започнах да давам по 30 мл АМ,и се оказа че наистина кърмата не му стига,само съжалявам че не направих нищо за да я увелича
Пък моето дете, дето не се изхождаше по 9 дена, как ли качваше по кило на месец само на кърма, не знам. Явно, че не е било недохранено.
П.П. Адаптираното мляко не се усвоява така добрев като кърмата и е нормално да започне да ака по-често. Проста логика.  Wink
и моето дотогава качваше по 1 кг,но точно тогава за почти месец беше качил 350 или 400 г,затова доки каза да дохранвам.

# 16
  • Мнения: 17
Все пак мисля, че е най-добре да се консултираш    с лекар. И ние имахме същия проблем и то още на първия месец и нищо не помагаше. Правехме клизмички с термометър.

# 17
  • Мнения: 2 447
Случва се при кърмените бебета,но според мен е най-хубаво да се консултираш с педито...
Както може да усвоява всичката кърма,така може и да не му стига...

# 18
  • София
  • Мнения: 2 348
Понякога, когато акат или пръцкат, а понякога и в друго време, бебетата правят физиономии и почервеняват така, сякаш им е много трудно да се изакат, но това са си техни бебешки физиономии.
 Ако все пак решиш принудително да го изакаш, имай предвит, че родовната практика е опасна за бебето.
 А когато акото се появи по естествен или принудителен начин, да знаеш, че запек е твърдо или много сухо ако, може да има и кръв.

За недостигът на кърма, който се спряга тук  - провери как наддава детето. Колко напишкани памперса има на денонощие? даваш ли вода?

Ако имаш желание да кърмиш, добре е да знаеш занапред, че ако бъде установено, че детето не приема достатъчно кърма, можеш да увеличиш количеството, а не да дохранваш с АМ.

# 19
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
И аз като другите момичета ще ти кажа че за изключително кърмени бебета е нормално до една седмица да нямат изхождане, но кажи все пак как е бебо дава ли някакви признаци да му е некомфортно, неспокоен ли е , както те е  посъветвала skrech проследи колко напишкани памперса имате на денонощие ако се съмняваш че не му стига кърмата, макар че силно се съмнявам да е това.
Пробвай с масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка, като натиска да е съвсем лек, както и гимнастиката със свити към коремчето крачета, и ти хапни Активия и малко сини сливи, можеш да изпиеш и един сок от круша- действат безотказно Peace

# 20
  • софия
  • Мнения: 2 140
При сина ми също се е случвало да не ака по няколко дни.,докато беше
само на кърма.Прави му масаж на коремчето,както те е посъветвала titi 1981.

# 21
  • Мнения: 9 973
нормално е

# 22
  • Мнения: 651
Понякога бебо си усвоява кърмата на 100%.Ако толкова се шашкаш го изходи с термометър или хапни ТИ нещо слабително-КИВИ!

# 23
  • Мнения: 164
четири дни е доста да не ака според мен .Когато мойта дъщеря беше на два месеца и тя имаше същите проблеми и аз и правех клизма с тернометъра.Имаше период от около един месец в който на всеки три дни и праве така по съвет на педиатъра а може и сокче от круша да даваш при мен беше още рано но на четири месеца мисля че вече може

# 24
  • Мнения: 406
bambi-24, на тази възраст и моят малчо беше така, даже акаше на 5-6 дни. Ако детето ти е на кърма, пишка редовно и стомахчето не е твърдо, не ми се струва да има проблем.

# 25
  • Мнения: 107
Голямото ми момче когато беше на два месеца и полвина имаше един такъв период единия път се изака чак на 11 ден през цялото време педи го следеше и ми каза че щом не е крив и ревлив  Laughing значи нищо не го мъчи а сега малчо и той е изцяло на кърма най много 4 дни не е правил белята не се притеснявай

# 26
  • Мнения: 9 776
Тук във форума не се смята за притеснително, щом бебето е само на кърма. Ти реши дали го приемаш, или не. Аз за сина ми бях спокойна в такива случаи. А бебето ти пишка ли редовно? Това е по-важно.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 348
четири дни е доста да не ака според мен .Когато мойта дъщеря беше на два месеца и тя имаше същите проблеми и аз и правех клизма с тернометъра.Имаше период от около един месец в който на всеки три дни и праве така по съвет на педиатъра а може и сокче от круша да даваш при мен беше още рано но на четири месеца мисля че вече може

Сакън! Само недей това да правиш! Нито сока е добра идея, нито термометъра повече от еднократно.

# 28
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Когато бебето не е акало повече от 4 дни се счита за запек и е желателно да се направи консултация с педиатър.Но както казваш, че се напъва и почервенява(вероятно от колики) не слушай за сокчетата и чайчета от сини сливи!

# 29
  • Мнения: 2 521
Ей това е нещото което не мога да приема и да се съглася-4,5,6 дни неизхождане да се счита за нормално и непритеснително.Ами за мен лично си е притеснително и ненормално.Не ми давайте сега материали за четене-чела съм ги тези за пълното усвояване,но моята логика не ги приема.
Още на втория ден започвам с разхлабващите храни(за мен)-овесени ядки,круши,сливи,прясно мляко,масаж на коремчето на бебето.Ако до вечерта няма резултат хапвам 1/2 шоколадче Комфорт.Резултата е налице и за двете страни Mr. Green,но съм доволна въпреки това Mr. Green Laughing
На третия ден със сигурност бих се посъветвала с педиатърката на детето.Това е моят съвет-обади се на педиатърката.

Общи условия

Активация на акаунт