възстановяване на здравни права

  • 11 935
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 168
За един месец ли се притесняваш? Thinking Ако искаш си го плащай, ако искаш недей.  Peace

# 16
  • Мнения: 549
За един месец ли се притесняваш? Thinking Ако искаш си го плащай, ако искаш недей.  Peace


Благодаря ти.
Току-що се прибирам от НАП и си платих здравните само за този месец.
Декларациите могат да се подадат до 28.02.10г.

# 17
Ако искаш ги плати, просто следи да не се появят още два месеца без осигуряване - тогава ще ти прекъснат здравно- осигурителните праваправата

# 18
  • софия
  • Мнения: 2 543
За един месец ли се притесняваш? Thinking Ако искаш си го плащай, ако искаш недей.  Peace


Благодаря ти.
Току-що се прибирам от НАП и си платих здравните само за този месец.
Декларациите могат да се подадат до 28.02.10г.
Но пусна ли декларация 7 като си имаш здравни права до тук? Аз ще ги загубя чак април. Чудя се дали да я пускам тази декларация като ще ме осигуряват и януари вкл.

# 19
  • Мнения: 245


СПРАВКА КЪМ 20 ЯНУАРИ 2010 ГОДИНА 

ЛИЦЕТО Е С НЕПРЕКЪСНАТИ ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНИ ПРАВА



Месеци без данни за здравно осигуряване в периода от ЯНУАРИ/2000 до АВГУСТ/2008

2001 г. - месец 8


Та въпросът ми е дали трябва да плащам за този месец,като попринцип ми пише че нямам прекъснати здравни осигуровки


           


                Няма ли давност 5 години? Не би ли трябвало автоматично да се изчистват тези задълвения? Как може така- ако ние ги търсим- да се оправяме, а ако ние им дължим нещо, макар и след 20 години да е- трябва да го платим... Какви са тия закони...  newsm78 newsm78 newsm78

# 20
  • Мнения: 549
За един месец ли се притесняваш? Thinking Ако искаш си го плащай, ако искаш недей.  Peace


Благодаря ти.
Току-що се прибирам от НАП и си платих здравните само за този месец.
Декларациите могат да се подадат до 28.02.10г.
Но пусна ли декларация 7 като си имаш здравни права до тук? Аз ще ги загубя чак април. Чудя се дали да я пускам тази декларация като ще ме осигуряват и януари вкл.


Да,пуснах такава декларация.Обади се на информациония телефон във  вашия район на НАП и питай.

# 21
  • софия
  • Мнения: 2 543
Благодаря за информацията svetlaibobo. По принцип има давност относно здравно осигурителните права. Но ако трябва да теглиш голям заем например  ще трябва да си го платиш този месец. Нас така ни прецакаха и  платихме с мъжа ми около 800 лв за 2000г чак през 2007г. А е всеизвестно , че през 2000 г. много малко работодатели плащаха каквито и да е осигуровки. Да им преседне дано , ама кръвчицата искат да ни изпият тия бирници.

# 22
  • Мнения: 6 529
Здравейте,не съм си плащала здравните вноски от една година.Въпросът ми е за колко време назад трябва да ги платя за да ми се възвърнат правата?благодаря  bouquet

12 месеца

Общи условия

Активация на акаунт