Как вярваме (ли) на половинките си?

  • 10 359
  • 257
  •   1
Отговори
# 15
  • Свищов
  • Мнения: 878
Питай Кремчето от другата тема,тя е по Ана Каренинските истории Laughing Laughing
Ей, за майтап станах. Вярвам, но умерено. Умерено ревнива съм и умерено разпитваща. Не чета смс-и, не подслушвам разговори, не му се обаждам през 5 минути. И все пак и на себе си не вярвам напълно, така че...

# 16
  • Мнения: 426
Пише се безпрекОсловно.
 Вярвам на мъжът си, но както казва баща ми - не мога да имам пълна вяра на някого, като дори за себе си не мога да гарантирам  Sunglasses.
"Безпрекусловно" не идва ли от "без условие"? newsm78. Що да се пише с О?

# 17
  • Мнения: 4 965
Вярвам му. Ако седнем да се лъжем, няма смисъл да сме семейство. Peace

# 18
  • Мнения: 1 085
да, лошия опит в миналото си влияе на настоящето, но пък честно ли е това? и може ли защото предишния ни е лъгал, да не вярваме на сегашния? и как се живее с недоверие?

Старая се да не ми личи.

# 19
  • Мнения: 426
  И все пак и на себе си не вярвам напълно, така че...
Е, това вече е друга приказка Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
belinda - а как вярваш? или не вярваш?
Не вярвам Simple Smile
Това в най-общ смисъл де. Не си губя времето да подлагам всякак негова дума на съмнение, напротив. Но да речем ей така, съвсем философски погледнато, съм допуснала отдавна в съзнанието си възможността да ме излъже. Знам, че е способне на това Peace

А как се живее с недоверие ли? Миии - като с всички други недостаъци на мъжете си, които преглъщаме. Няма разлика. Моят ме лъже за цигари. Борих се десет години, писнА ми Crossing Arms И просто вече не вярвам...

# 21
  • Мнения: 1 175
azaf - без съмнение е така, но това че ние мислим така означава ли че и половинките ни? и как разбираме дали е така, или е само за пред нас?

corset - сигурно успяваш да не ти личи, но сама за себе си как се чувстваш? не се ли стараеш някакси да си докажеш, че сегашният ти партньор "не е такъв"

вярвате ли че пред вас е такъв какъвто и зад гърба ви?

# 22
  • Мнения: 1 085
azaf - без съмнение е така, но това че ние мислим така означава ли че и половинките ни? и как разбираме дали е така, или е само за пред нас?

corset - сигурно успяваш да не ти личи, но сама за себе си как се чувстваш? не се ли стараеш някакси да си докажеш, че сегашният ти партньор "не е такъв"

вярвате ли че пред вас е такъв какъвто и зад гърба ви?

Животът ме научи, че няма идеални хора. И той си има своите недостатъци и допуска грешки, приела съм го такъв какъвто е. Важното е че ме обича и аз него.

# 23
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Пише се безпрекОсловно.
 Вярвам на мъжът си, но както казва баща ми - не мога да имам пълна вяра на някого, като дори за себе си не мога да гарантирам  Sunglasses.
"Безпрекусловно" не идва ли от "без условие"? newsm78. Що да се пише с О?

Не Не идва и се пише безпрекОсловно. Самото звучене си показва. И да аз вярвам на моят мъж.  Grinning

# 24
  • Мнения: 803
Вярвам му, но в същото време очаквам всичко от всички. В това число и от самата себе си. Защото лично аз не мога да гарантирам за всяка моя реакция във всяко едно състояние.
Т.е. не е сляпо доверие, но не живея в съмнения, не проверявам, не ровя. Просто една част от мен винаги е подготвена, че ВСЕКИ може да ме излъже, предаде, подведе. Дори и семейството. Приемайки това, ми е всъщност много по-лесно да допускам хора до себе си, да се доверявам - просто знам къде да сложа границата и коя част от мен да пазя само за мен.
Колкото до мъжа до мен - в много ситуации през годините ми е доказвал, че мога да му вярвам, че ще ме подкрепя и помага. Това ми стига. Знам кои са му приоритетите, знам, че семейството за него е най-важното. Но разбира се, това не е гаранция, че някой ден нещо няма да се случи. Просто предварително съм приела подобна възможност и съм спокойна. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 085
без-преко-словно, но

без-условно

# 26
  • Мнения: 4 965
azaf - без съмнение е така, но това че ние мислим така означава ли че и половинките ни? и как разбираме дали е така, или е само за пред нас?

...

Аз говоря само за себе си и за нашето семейство. За другите - не знам.

# 27
  • Мнения: 1 175
Само някои дами ми отговориха - "как" - което всъщност питам...

# 28
  • Мнения: 4 965
Животът ме научи, че няма идеални хора. И той си има своите недостатъци и допуска грешки, приела съм го такъв какъвто е. Важното е че ме обича и аз него.

Как?
Ето така - като в горния цитат! Peace

# 29
  • Мнения: 366
Вярвам му.
Повече, отколкото на себе си.

Общи условия

Активация на акаунт