Отговори
# 30
  • Мнения: 96
Ау,айде и аз в чалгаджийската тема Simple Smile)))))))))

Честито на всички именници - да са живи и здрави!

За срещата: ОДОБРЯВАМ! И датите и мястото! САмо,че тозий път искам да се ецнем в къща, че не можем си побра багажериите - пишете ми една!

Маги, където е текло мила - пак ще тече! С Ема забременях след близо 3 години опити, с Максимуса - от раз Mr. Green При нас обаче има медицински проблем и все пак ей-на 2 броя за 2 години Laughing Ако си сигурна, че проблем няма, следи си овулацията с тестове и използвайте правилното време. Ако искаш, пиши на ЛС - акъл даваме с удоволствие! Hug

За яслата - и аз съм За! Видимо израстна детето откакто ходи!

Гале, аз плащам 20 лв на чистачката на посещение- идва 2 пъти в седмицата.  Ивсе пак цената зависи и от това какво искаш да върши - ако включваш и домакински задължения - гладене напр - цената е по-висока.

Стефинке, що се шашкаш толкоз за туй говорене? Ако детето няма слухов проблем - а това лесно е установимо в тая възраст - значи е въпрос на време да проговори. До 3 години се приема граничната възраст за проговаряне. Сега е важно да си сигурна, че чува - ако се обръща при повикване, ако изпълнява команди и ги  разбира - значи е ок.

Все се каня да се тюхкам как Нанин Борко ни изпревари в ръстовата надпревара - пу-пу да не му е уроки! Ама майка му пък да вземе да пусне едно фото да го видим! Както и всички други де - я да видим колко са пораснали дечурлигата!

Ритка - стиснати палци и от мен!



# 31
  • Мнения: 130
Целуууууууууууууувки на всички!!!
Аз за малко се вясвам и изчезвам...
Честит имен ден на всички празнуващи!!!
И аз съм за Марагидик!!!
Ласси - виж как се обърнаха нещата с яслите, а? Нали преди аз бях за раното пребиваван в ясла - а ти - йок!!! Твърдо съм ЗА ясли и ще направя всичо възможно от септември да е там...
Айде да обърна малки Фнимание на ЕЛицата...мисля да й пусна една ВаняМ-ова Тупалка - да разкършим снага!

# 32
# 33
  • Мнения: 319
Верчо,привет  Hug Кажи и на Хриси да се вясне!

Въпросче: Коя беше последната ваксина ,която сложихте на детето?Кога?
Тази 2-ра реимунизация п/в полиомиелит кога трябва да е?
Да взема да се чуя утре с педиатъра ни,че последно сме били на консулт през септември Rolling Eyes
Цитат на: Емма


[quote author=Емма link=topic=459401.msg13679547#msg13679547 date=1262793802
ritkafingerscrossed

Ами то всичко много хубаво, ама......варненско-добричкия район пак ще е мъъъъъничко прецакан  Rolling Eyes....някакси..........малко.....поне......не  искате ли да размислите.......все пак  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes????

Права си  Peace Още миналата година май се говореше следващата да е по към нашия край newsm78

# 34
  • Мнения: X
хайде да се запиша и аз в новата тема Wink
Ритка, стсиакм палци  Hug
Нели, честито за яслата! Simple Smile
По въпроса за яслите, аз съм с две ръце за, наистина като гледам малката колко се кефи, няма как да мисля по друг начин. А днес ме изненада, че пие сама от чаша (обикновена), като никой от нас не я е учил Simple Smile
Момичета, имам и аз един въпрос:
казаха по тв, че има въведени две нови ваксини за деца до 2 г. възраст, ама не разбрах имената им? Някой дали ще ме светне ? дали една от тях не е епревенара? (тай но се надявам, нали сме я сложили). Мерси!

# 35
  • Мнения: 130
Никито - новите ваксини мисля, че ще се Превенар и Ротарикс.
Мацки - като говорихме преди за хубави местенца за през уикенда, подходящи за деца - просто исках да ви споделя, че покрай Коледа бяхме на едно много хубаво местенце до Банско - препоръчвам:

Бачево Вила Филип
Към къщата има механа, в която си готвят самите домакини - всичко е супер вкусно!!! Има и много приятен двор - особено като е по-топло ще е супер - просто ние бяхме в една мъгла...
 
И още - Сисе ми напомни за това място - ако няколко семейства заемете цялата къща е супер:
Ясени
Няма механа, но си има цяла покъщина за само-готвене! Страхотен двор! Това е махала до Габрово с 5-6 къщи - чисто и тихо...Има и пуйки и др интересни животни Simple Smile


А за транс-галактическата - ОК де, ако има недоволни - давайте идеи де!!!
Поздрави пак!!!

П.С. Верчо - радвам се, че намина!

# 36
  • Мнения: 96
[
Ласси - виж как се обърнаха нещата с яслите, а? Нали преди аз бях за раното пребиваван в ясла - а ти - йок!!!

А, аз още съм против държавните ясли - и не бих я пуснала. Не ме кефи идеята 2 лели да гледат 30 дЯца Naughty Аз съм си за нашта ясла, дето 3 женички бавят 10 броя - така съм спокойна и ок. Ако не я бях намерила, сигурно щях да съм на план В с бавачка.

За встречата  - нЕмам против да мислим и по-централно. Варненската група ако има идеи - да дава. Аз се сещам за Фенерите напр - не, че е кой знае каква разликата, ама все пак...И Емен...А може и на Белия кон до Търговище...Сега гледах, че там някъде има нещо ново - трябва да се поразтърся...

# 37
  • Мнения: 1 095

Тъй, сега имах време да видя какво сте писали и искам да подкрепя Еммата за по-близко място,ако може. По-в центъра на България да е Simple Smile Търново,Габрово Simple Smile Може и на Стефинка на гости да се изтърсим Simple Smile
Стеф,я дай някое предложение от твоя край по мъжка линия ,а може и по майчина линия, хич няма да се разсърдя  Hug
Айде лека и мека !

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Айде и аз в кюпа Mr. Green


За срещата: ОДОБРЯВАМ! И датите и мястото! САмо,че тозий път искам да се ецнем в къща, че не можем си побра багажериите - пишете ми една

Peace

Маги, стискам палци и аз да се похвалиш скоро Praynig При нас Поли стана на четвъртия месец, аз също бях започнала да си въобразявам разни неща и точно този месец го бях отписала да е станало нещо и си мислех "Айде сега се стягаме и другия ще стане", но така и не се стигна до там Joy А малкия, без коментар, той си е бил решил, че ще става, защото се пазехме и то не от онова "пазене" с прекъснат акт Mr. Green

За говоренето, последния месец Поли се отприщи много да приказва и то изведнъж. Вече прави и кратки изречения - "Дай гушам бебето", "Сипа  уда", "Таткото, гъде е?" - "Няма гооооо" Joy
Стеф, помня, че племенника така до почти 2,5год говореше съвсем малко и после като започна изведнъж и то съвсем правилно .
Ритка Praynig дано всичко е наред!
Честито на именниците днес!

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Уф, и аз не разбрах какво направих, ама публикувах предния пост два пъти ooooh!

Аз да питам как ги мерят на височина вашите хлапета. Поли я мериха пак на една поставка с шивашки метър. Изкара я 90см, а аз като мерих мкъщи я изкарах 86 с рулетката. См не са толкова важни, то и без това шивашкия метър дава отклонения, въпроса е, че е пораснала 10см за 6 месеца, но ми е интересно

Ето и едно съвсем прясно фото от днес - Поли носи Мечо в слинг. Ей, да не види нещо Mr. Green

Последна редакция: ср, 06 яну 2010, 22:22 от musito

# 40
  • Мнения: 534
Ако някой  иска да направи отделна тема за Трансгалактическата среща номер 2 за да не пълним тази ето няколко предложения от мен
1.Хотелски Комплекс “КОСТЕЛ” http://www.hotelkostel.com/index.php?action=home  в Еленския балкан - този хотел идва май малко скъпичък а и незнам дали ще ни побере всички
2. хотел Еленски Ритон 3* http://elenaholiday.com/index.php?id=12&lang=1 този хотел ми допада има и детска площатка и доста голям двор  Peace
3.Еко комклекс Боаза http://www.boazahouses.com/index.php
4.комплекс Усоево http://www.iantra.com/index.php?option=com_content&task=view … 198&Itemid=40 сложих този линк защото само тук има публикувани по нови снимки.Този комплекс е може би най подходящ тъй като има доста големи полянки за наще деца да тичат има и детска площатка

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 00:29 от .Маги.

# 41
  • Мнения: 2 531
05.01.2010 - се роди момченце на msbilt  newsm32
 newsm78 това ми се губи някой да го е споделял а го прочетох на първа страница- страхотна новина, но може ли инфо  Embarassed

.Маги. нищо че сме вече с 3 деца, второто стана най трудно и с 1 г. ходене по лекари, то затова и бяхме решили че няма шанс за повече..... все пак 3 м. не е много но Ласи добре те е посъветвала да си вземеш овулационни тестове от аптеката и да пробваш да нацелите точно момента  Peace
Lassi на частна ясла ли сте, каква е таксата там? Ние май голям късмет имаме- с  2 мед. сестри и 1 леля са винаги децата, в група са записани доста /разбирай 18/ реално обаче са към 10 , дори и по малко  Peace Ти къде го чу това с 30 деца в ясленска група- нереално ми звучи, то за градините максимума е 26, записват до 32 , а за яслши май е наполвина  Rolling Eyes
За вакините, полио-то специално до преди няколко години си беше задължително и на 2 г., но беше в жив вариант, помня че когато каката стана на 2 ги смениха календарите и тя нява такава ,но баткото има,другата не я чух коя е ThinkingАз обаче съм в голяма чуденка за противохепатитните- моля мед. мами да кажат мнение. Нали като минат 5-6 г. от последната игла се прави реваксинация, newsm78 поне аз си правих след тези които като студенти ни правиха безплатно.Дори си спомням че първшите ваксини бяха в 1-ви курс, а последната в 6-ти, аз и още една съм си сложила след това... та питах тогава детската лекарка заради баткото и тя каза че децата не се реваксинират и ме отряза, ама тогава какъв е смисъла от тия които сега имат и за колко време са ????

Галиво, добре си се замислила за помощ в домакинството!!! Аз специално от години разчитам на такава. Фирма не съм ползвала , първата жена мъжа ми я намери и ме нави да я вземем , тя си беше камериерка от хотел и професионалист от класа!!! Като видях къв кеф е после сама си ги търся!!! Общо взето първата ме ноучи какви критерии да имам , после другите си ги обучавам  какво искам. Пенсинирани женички, чести и чевръсти и честни само с питане от познати се намират!!!!Аз поне от хората които са ползавли услеги на фирми за намираенто на помощници такива негативни отзиви имам... че и в пъти по скъпо / то в софия май си е скъпо това удоволствие/

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 00:49 от veni-b

# 42
  • Мнения: 8
Здравейте и от мен в новата тема!ВаняМ, добре,че си сложила песента отгоре,да вдяна и аз,за какво става дума,че тъкмо се чудех на заглавието Grinning

Ritka,стискам палци!  Hug

Vercho,радвам се да те "видя"!Наминавай по-често тази година  Hug

Абе,какви са тези големи деца по 14,15кг. и по 93,95см...Да са ви живи и здрави,все така да растат  Hug

Musito, голяма сладурана е станала Поли! Hug


05.01.2010 - се роди момченце на msbilt  newsm32
 newsm78 това ми се губи някой да го е споделял а го прочетох на първа страница- страхотна новина, но може ли инфо  Embarassed

Вени,на 2-ра страница ВаняМ,беше писала по-подробно за бебето на msbilt.Да й е живо и здраво,и да расте бързо,че мама да го гушка!


Сиска,на 16.11.09г.,сложихме четвъртия пентаксим и ми казаха,че следващата ваксина е на 5 годишна възраст.Сега видях,че в здравноосигурителната книжка от Бг,има още един прием само полио в 22-24 месец.Я,вярно,като се обадиш на педито,сподели после тука,какво е казала,моля те Hug

Galivo,как върви кърменето? Hug

Galiiiva,мисля,че те мярнах преди малко.Обади се,де!Ти само мина,представи се и после изчезна,ааааааа! Hug

А на всички останали  Hug и лека нощ!

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 03:20 от anabana

# 43
  • Мнения: 269
Чести имен ден на всички празнуващи!!

За съжаление , и тази година няма да дойда на срещата , защото дъщеря ми има рожден ден на 8 май. Но ще гледам снимки , де.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 433
Здравейте!!! newsm51

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН със закъснение на празнувалите вчера, и ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на всички именици днес. Да сте живи и здрави и с гордост да носите имената си!  cheers

И аз съм ЗА по централно място в страната за срещата /и как няма, дали съм към варненките/. А може и като реванш за миналата година да е по-близичко до нашия край.  smile3521 Ще се разтърся и аз да видя нещо примамливо  newsm53
Това е хотела, за който Ласи спомена, но на мен ми се вижда скъпичък  newsm12
http://www.whitehorsebg.com/

Това място е страхотно, но мисля че няма да ни побере, а каква кухня имат само..... лигите ми потичат, невероятни вкусотии, препоръчвам го горещо за индивидуални почивки:
http://www.bulgaria-ecotour.com/_bg/gallery.htm
Сисе, пиши като се чуеш с нашето педи. Ний бяхме на консулт около 20 октомври, тогава сложихме и последната ваксина, и тя тогава спомена после чак на 7 г. Но за новите незнам... Ето малко инфо относно новите ваксини:
"От април се въвеждат две нови задължителни ваксини до 2-годишна възраст.
Решението предизвика реакция на разтревожени родители дали допълнителната ваксинация няма изкуствено да потисне имунитета на децата?
Към списъка със задължителните имунизации за малките деца влизат и тези пневмококови инфекции, както и петвалентна имунизация срещу детски паралич и още 4 заболявания.
И досега срещу последните пет риска се предлагаше ваксина, но тя се плащаше от родителите, здравната каса покриваше само три от тях
Децата които вече са започнали имунизацията с тези ваксини, ще могат да я продължат безплатно след април."


Маги, успех в бебеправеното. Аз не съм много навита на тези тестове, защото не обичам нагласените неща, и давай на тази дата да "кексаш", пък дали ти се иска или неее... Въобще не си го слагай като фикс идея, използвайте всеки момент, когато имате желание и ви се прави и работата ще стане... Аз въобще не съм следяла никакви дни и бързо се получиха нещата, но гаранция няма че и другия път ще е така...

Относно мерките на децата, ще дам точни след консулта - иначе сме към 11 кг и едва ли имаме 85 см. Не вярвам че и на консултацията ще са точни см, защото тя не иска до стои мирно за да я измерим като хората... Слаботелесни и дребни сме си, уж добре хапва в яслата, но само като я взема и още в колата иска да хапва  smile3502, пък си стои дребнаж, но.... това да ни е дерта,  да са живи и здрави!!!

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 11:22 от Alokazia

Общи условия

Активация на акаунт