Отговори
# 60
  • Popovo
  • Мнения: 571
Ваня, много и се кефя на темата, нищо че съм малко блейка и чак  като видях песента  загрях защо така си я кръстила.
Маги, да повторя и аз, бебето ще стане, хич не го мисли, правете си секс за кеф, когато му дойде времето и двете черти ще ги има. Успех от мен.
Мале колко много са пораснали децата, пък и са хубави, то не че има друг начин, нали са си наши Simple Smile Утре ще сложа и на Гого.
Варненки идвахме ви на гости и водихме хлапето на центъра при фонтаните, много му хареса и не искаше да си тръгва. Викаше колкото му глас държи от радост.
За говоренето или НЕговоренето , Гого казва думички като: мама, тати, ате(бате), бабо, дадо(дядо),там, така, ня(не или няма) ало и от този род. Изреченията се свеждат до две думи пример: Тати, там ( сочи къде иска да отиде) или Бабо ало( маха с ръка ела, ела) А иначе чудесно успява да те накара със знаци да разбереш какво иска. Снощи например в свекърва ми на масата е хеликоптера на батко му. Дърпа баба си известно време и като не успя да я накара да му го пусне, взе снимка на батко си занесе и я, показа и кого да извика че най-после да му пуснат въртолета. Така че не съм се притеснила все още дали закъснява с говора.

# 61
  • Мнения: 3 116
Здравейте момичета  Hug

Теста ми вчера е ок  Hug Благодаря на всички за подкрепата  Hug

За говореното Алекс има ограничен речник от няколко думички на български и английски. Най-яката дума е "како", т.е. "ако" и "пишо", като си показва точно в коя част е свършил работата Simple Smile

А дечицата са наистина много хубави и много интересни в тази възраст  Hug

# 62
  • Мнения: 186
Привет!
Записах се на последна страничка в предната тема и докато се опомня изписахте 5 Shocked Ще трябва тренинг, ако ще исам да потичам с вас Grinning
Тъй, за говоренето...Калоян говори много, реди изречения, не искам да звучи като хвалба, но си е факт. Аз май и затова преди време се отказах да пиша, че ми беше кофти да самохвалствам, но пак натам отидох... Но като пример дето ме втрещи преди два дни е: Мамо, не икам купе, мие дупе, каченца мика - Мамо, не искам да ме къпеш, да измием дупе и краченца на мивката  Joy Joy
Аз самата очаквах малкия да проговори по-къснов сравнение с кака си, но явно когато има по-голямо дете в семейството си оказва влияние - малките се опитват да подражават на по-големите...
Подаръците...много странно за всичките ми познати тази година си пожелах нов фотоапарат и мъжа ми доволно ми го купи, нали е фен на всякакви нови техники, демек се ъпгрейдна покрай моите прищевки.
За срещата...ами какво да кажа, ще ми се, но да не стане като миналата година? И тогава ми се ходеше Joy Joy Joy
Наистина много са пораснали дечицата, но интересно е, че пак ги разпознавам, въпреки променения им вид, пазят си физиономийките.
Скоро не съм качвала из нета снимки, аз да ви пусна на Калоян, но ще гледам да се поправя.
Поздрави на всички!

Ох, забравих да поздравя именниците, макар и позакъсняла, но сега сколасах Embarassed Бъдете здрави!

# 63
  • Варна
  • Мнения: 435
ДОБРО УТРОООООООООО, МАЦКИ!!!  Hug

Заповядайте по едно кафенце от мен  Laughing


Много красиви дечица, пуууу-пуууууу. Хайде всички да пуснем нови снимки, да се порадваме малко на хубавите ни деца:
Ето я моята мома, на втората снимка е с Калоян на Alex_love:



А ето и линк с още скорошни снимки, който иска да гледа:
http://picasaweb.google.bg/malvina160408/2009?authkey=Gv1sRgCJXhi4XWgYzgAQ#
Лурдес, Лидийка как върви с мерките? Нали бяха от един калибър с Малвина, но ми се струва че сте ни изпреварили вече  Party
Приятен ден засега от мен!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


P.S. Аааааааааа, ЧЕСТИТ БАБИН ДЕН на всички /нали сме родилки/. Да сме живи и здрави и още много дечица да си имаме  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 64
  • Временно
  • Мнения: 788
Alokazia ,Сианка е с подобни мерки като Малвинка.Те нали са си в един ден родени!

Качих клипче на Сиана как говори,но едва го направих - тя много се разсейва от апарата и все иска да го взема  Laughing

http://aprilki.multiply.com/video/item/102/102

# 65
  • Мнения: 1 080
Помооооощ - много е сладка пу-пу-пу  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Колко много говори и колко неща знае - браво на нея  Hug
Направо ме размаза  Hug
Братовчедката на Филип също на тази възраст пееше зайченцето бяло - много си приличат  Flutter

# 66
  • Мнения: 23
Бонжур, бонжур  Hug
Новите ваксини, за които говорят напоследък, че ще станат задължителни са Пентаксима (петвалентната дето й викат) и Превенар/Синфлорикс (или едната или другата, в зависимост от това кой успее да спечели държавната поръчка, това са т.нар.пневмококови ваксини). Аз лично съм супер доволна от тази промяна, не за друго, а защото съм убедена, че са абсолютно необходими, в белите държави одавна са задължителни, досега си ги купувахме допълнително, а сега пък ще ги направят достъпни за всички  Peace Вчера педиатърката ни дойде да види Ели за първи път и ме учуди с това, че тези ваксини щели да бъдат задължителни, респ.безплатни за децата, които ще се родят след м.Април 2010г  newsm78 Иначе да ви кажа покрай вас съм станала половин доктор  Mr. Green, още от родилното забелязах няколко неща, които ще търпят корекции при Ели и вчера например се потвърди, че има къса юздичка на езика, може би заради това не суче като хората  Thinking
Сиска, помня, че при Дани го имаше този проблем ще ми припомниш ли каква е процедурата, знам, че се води детето на хирург, ама как направиха манипулацията, на каква възраст беше Банани като му я направиха? Много ти благодаря предварително   bouquet

Анабана кърменето върви горе-долу. Хващам се, че този път ентусиазма ми е много оскъден, за разлика от първия път когато ми беше едва ли не фикс идея и много се тормозех по въпроса. Сега прагматизма надделява  Embarassed  Rolling Eyes През деня се цедя през 3 часа, така хем контролирам колко яде, хем си осигурявам по-бързо хранене, за да мога да смогна и с другите ангажименти, нощем я кърмя, че не ми се става, и без това спя има няма по 3-4 часа в денонощието... та така върви засега  Mr. Green

Тая мойта хубавица много ревлива бе да му се не види... май коликите я тормозят яко или пък се глези, защото като я взема на ръце коликите магически изчезват  Laughing, малко по-добре е положението отколкото беше при брат й, ама пак ми пийва соса

За домашните помощнички много благодаря за съветите и мненията... много ми бяха от полза.

Сашо също не говори... непрекъснато му приказвам, показвам, но не желае да повтаря и имитира и това си е... като чета и гледам вашите малчугани какво правят се чудя и аз да се притеснявам ли, да не се ли притеснявам  Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 319
Добро утро.Преди 30мин. станах Grinning

Теята-феята,има снимки споко...по-късно ще дам линк да зяпате Mr. Green
Галка,процедурата я направихме август'08 ,т.е. Даниел беше на 4месеца.Срещнахме се с детския хирург в кабинета му,той ни викна следващата  седмица в болницата.Отидохме там,той дойде и го взе в операционната.Сложили са му маска с газ и са му я клъцнали юздичката (така ми каза после лекаря).Веднага се е събудил и ми го донесоха.Лекаря каза да го сложа на гърдата си да суче,едно да се успокои,че плачеше...второ,по бързо спирало кръвотечението (което беше съвсем леко) трето..ако може да поспи.И така легнахме двамата за 1ч. после се събуди и ни пуснаха (не трябваше веднага,ама... Rolling Eyesаз настоявах) Бях доста притеснена,но в интерес на истината става много бързо и не чак толкова болезнено за бебето.Посъветвай се с хирург,може пък още да е малка Елина.Май и Габи на Мирка мина под скалпела Grinning
Мирка,тенк ю...тенк ю  Hug Само да те поправя...Дани се заглежда по мадами по-големи от него...с такива се заиграва сега Mr. Green После ще ги търси по-малките гаджета,ама..
Ева,уау как говори хубаво Сиана  Heart Eyes май това е най-бъбривото дете на тази възраст което съм виждала.
Аз пък изобщо не съм тръгнала да се притеснявам (видяхте го колко говори) ,не мога да разбера вие какво толкова го мислите.Като им дойде времето ще си кажат приказката  Mr. Green

П.С. Ивейн,егати тъпата причина да спреш да пишеш преди време  Crossing Arms Не си искала да се хвалиш с детето. Ако не с него,с какво да се похвалиш.Ти си луда....я си споделяй всичко,което ти се иска тези,които четат да му мислят да се депресират ли,да се радват ли,да завиждат ли и т.н.  Hug Не ни жали.

Последна редакция: пт, 08 яну 2010, 13:23 от *Сиска*

# 68
  • Мнения: 74
Само се записвам и изчезваме по Смолянско 3 дни ще почиваме.И ми е едно гузно ,че оставихме детенце при баба ,а пък ние ше си гледаме кефа.Като се приберем ще ви чета. Laughing

# 69
  • Мнения: 319
Само се записвам и изчезваме по Смолянско 3 дни ще почиваме.И ми е едно гузно ,че оставихме детенце при баба ,а пък ние ше си гледаме кефа.Като се приберем ще ви чета. Laughing

И той ще си гледа кефа при баба си...ще си почине малко от теб  Mr. Green тъй,че не го мисли...отдай се максимално на 3 дни почивка!

# 70
  • Мнения: 209

Качих клипче на Сиана как говори,но едва го направих - тя много се разсейва от апарата и все иска да го взема  Laughing

http://aprilki.multiply.com/video/item/102/102

Страхотна е!  Simple Smile И как хубаво говори, много правилно.  Heart Eyes
Цветомир и той говори много, но все още по бебешки изговаря думите. Но не прави изречения, много рядко казва свързани 2 думи. Само да го хвана на къс пас и ще му направя клип.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Привет,

Ивейн, Верчо радвам се, че се обадихте


за говоренето - Невена е доста бъбрива, вече почна да командва и каката и баткото - отива мий ъцете, тихо, обуй патофите и прочие.... Като не й харесва нещо ми се кара, любимото е: "Мамооо, стига ляга" - т.е. да не я карам да спи  Laughing
По цял ден ме преследва с одеалото да я кърмя "Мамооо, искам муцц" и добавя "Дадем, дадем" кимайки мазно мазно с главичка.  Mr. Green

Маги пожелавам ви скоро да се похвалите с положителен тест.  Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 125
Браво на Сианка, страхотна е, нямам думи просто  Heart Eyes.
Велин също говори, прави изречения от максимум 4-5 думи, но аз съм много доволна, защото вече се разбираме и като е гладен/жаден и т.н. си казва детето.

Ох, и на мен така ми се е приходило някъде за няколко дена, но искам да има детски кът да можем да оставяме малчо за малко, но иначе да си е с нас. Хич не ми се оставя нещо напоследък...

Много благодаря за споделените мнения за ясла/детегледачка. Харесала съм една частна ясла, която много я хвалят, но все още не съм сигурна, всеки ден го наблюдавам и се чудя дали е готов. Ще пробвам тия дни да го оставям в някое детско клубче за час-два сам да видим как ще е.

Маги, разбирам те напълно защо си се притеснила. Когато решихме да имаме дете, аз изчетох къде какво пишеше по библиотеката на форума, засичах си цикъла и пробвахме в определените дни, направо го бях приела като проект, нямах търпение да стане и хич не ми се оставяше на случайността. В резултат на което на втория месец стана и мъж ми беше супер недоволен, че бебеправенето спира  Mr. Green.

# 73
  • Мнения: 96
Ку-ку Laughing

Къде сте , бе хора?

АЗ да се похваля- ходих тая вечер да си щракна едно фото на белите дробове, че от сума ти време кашлям, пих АБ - ама пак си кашлям - та се уплаших, че съм фанала плювмония Laughing Ама слава богу, нищо ми няма!
Ема и тя е добре - пу-пу, и ако е така до понеделник - ще я пращам на ясла вече. Че то горкото такава абстиненция го гони от яслата - по 3 пъти на ден гледа записа от коледното тържество и изнася цялото представление Mr. Green До гуша ми дойде от тоя зайко дето бягал по снега без ушанка и терлички Mr. Green и от другия, дето гърло боли, щото вчера както си играл - цяяяяяла шепа сняг изял.

От толкова дълго стоене в къщи, Емата почна да си фантазира даже - взема една чанта и казва " чао". като я питаш къде отива, отговаря - " В МОЛА" hahaha
"А какво ще купиш оттам?" - Отговора е " ГроздИ и пъпъш"  Joy - демек грозде и пъпеш Laughing

Много са пораснали и Лидия, и Малвина и Поли и Сианка! Пу-пу! За Дани - какво да кажем - пич и половина!
Калоян също е голям хубавец - а Aleks love защо не се отчита newsm78



# 74
  • Мнения: 209
Момичета искам да ви споделя нещо ей така...просто да ми олекне, че днес много ми се насъбра....
Първата братовчедка на мъжа ми от понеделник е в болница /в Търговище/ за преносване. Терминът и беше на 28.12.2009г. След като мина въпросната дата и се чухме ми стана много чудно, как така следящия бременността я вика за седващ преглед чак седмица след това.  Rolling Eyes Та нали вече пренася...няма ли тонове да слушат поне през ден, два ? ала бала...Не! Аз си замълчах, да не всявам паника. Мина се седмицата и на  4.01 /понеделник/ я приемат в родилното. Казват и, че ще си почива и на следващият ден ще и пуснат система. Така и става, но системата /окситоцин/ не подействала. Нито контракции, разкритие- 2см. Отново и казват, че на следващият ден ще си почине и чак на четвъртия ден след като я приемат ще и пуснат втора система и ако с нея не “тръгнело” бебето ще и направят секцио. Та така.. в четвъртък /вчера/ и пускат втората система и....отново НИЩО!!! И изведнъж обещанията за секцио се изпаряват и и казват, че ще чакат до понеделник. Там така си чакали 14-15 дни – не било проблем. Снощи като чух, как не припаднах. Казах им да предлагат пари, да се разправят...14 дни са много! И така днес сутринта – вече 11ти ден преносване отиват майка и и мъжа и в болницата и започват уговорки с лекарите да се направи нещо по въпроса.... един от лекарите дори и казва, че днес има две планирани секцио/нали се сещате, че и бабин ден е днес, как така ще се товари с още едно?/ и трето не можа да направи. Същевременно разбират, че вчера в същото отделение е починало друго бебе - причината - увита пъпна връв около врата. Това още повече ги притеснява – тях да, но лекарите ни най-малко. Случвали се такива неща..../една акушерка се изказала така:”Тук не са редки и тези случаи.”/. Всички много се притеснихме, звъняхме на сумати и специалисти да питаме аджеба, нормално ли е това? И отговорите естествено бяха....чака се до 7,8,9 максимум 10-ти ден, но 14-15  абсурд. Същевременно ехографът показвал, че бебето си отговаря на седмиците, т.е. действително преносено, а не е объркан термина. Стигна се до там, че намерихме познат в Министерството на здравеопазването, който задейства много бързо нещата и след половин час я извикали и я попитали: “Кой и кога искаш да те оперира?”. Виакм си аз: Значи можело, а?? И така тази вечер в 18,35ч. на бял свят се появи малката Моника /позеленяла/. Радвам се, че за нас историята приключи благополучно, но недоумявам как може да има толкова безхаберни хора – лекари при това! От всичко станало останах с впечатлението, че там буквално си правят каквото си поискат, необезпокоявани от никой. А тази бърза реакция от тяхна страна след разговора? Определено си мисля, че се покриват доста нередности. Да пази Господ всички, които имат досег с подобни лекари.

Благодаря на всички, имали търпението да ме изчетат!

Лека вечер!

Общи условия

Активация на акаунт