Поредицата "Хари Потър"

  • 9 968
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 311
Замислила съм се  дали да започна да чета "Хари Потър" на стари години Crazy
Гледала съм всички филми от поредицата и много ми харесват, попрочетох тук - там  добри отзиви и  за книгите ,но да си попитам:
Чели ли сте ги?Как ги преценявате - интересни ли са , или по друг начин - да ги подхващам ли изобщо,защото тийнейджърските ми години се изтърколиха отдавна.
Има ли ги всичките книги налични по книжарниците?
И не на последно място коя книга ви е била най - интересна?
Цялата одисея идва оттам,че ми подариха  "Хари Потър и философският камък" -тъничка книжка с меки корици( опитват се да ме зарибят явно Joy)

# 1
  • Мнения: 25
Мисля че, за да прочетеш някоя книга, няма определена възраст, въпроса е да ти харесва, аз съм ги чела всички и ми бяха интересни. Не съм си ги купувала, свалях си ги от интернет, но по книжарниците ги има. За мен книгите са по интересни от филмите. Щом имаш една прочети я, ако ти допадне вземи си и останалите.  Peace

# 2
  • Мнения: 0
Аз тази книга на стари години я прочетох, тръпнех всеки път, когато излизаше следващата книга и ги прочитах на един дъх, даже ти завиждам, че не си ги прочела.Книгите са много много по-добри от филмите, сама ще се убедиш.Давай, няма да съжаляваш!

# 3
  • Мнения: 362
Филмите не ми харесаха особено,книгите ги прочетох май без последната-зациклих по едно време и се отказах Simple SmileВ момента не си спомням колко части са,но май първата и втората най ми харесаха.
Мисля,че щом филмовата поредица ти е допаднала,книгите няма да те разочароват Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 671
Книгите ги изчетох на един дъх (поръчах си ги вскички наведнъж). Аз харесвам такива четива, а и те са наприсани и преведени много добре. Мисля, че няма да се отегчиш  Peace

# 5
  • Мнения: 4 569
Книгите са в пъти по хубави от филма.Наподобяват нещо средно между детска приказка и фентъзи.Героите не са много и са "прости" /не с някакви тежки размисли и страсти/.Засужава си да ги прочетеш!Четат се лесно и бързо.

# 6
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
И аз на стари години ги прочетох и съм впечетлена от уменията на Дж. Роулинг като разказвач. Определено я бива и книгите просто са се получили! Филмите обаче стават все по-зле и по-зле. НЕ знам, може би защото първо прочетох книгите, но не ми харесват. ТАка че определено ще ти харесат.
Освен това, държа да отбележа, че именно благодарение на ХАри ПОтър дъщеря ми се запали да чете. Което не е малко (като се има в предвид колко четат днес лапетиите).
Изобщо за хубавата книга възраст няма!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 581
Включвам се и аз като прочела книгите на дърти години. Понякога си ги и препрочитам, когато почнат да ми липсват. Иначе ги има в сайта на Егмонт Б-я и можеш да си ги поръчаш онлайн. Като най-добра бих определила ХП и орденът на финикса Peace

# 8
  • Мнения: 322
Хич не му мисли, а чети! Simple Smile Книгите са много увлекателни и определено не само за деца, в Щатите дори ги издаваха с различни корици - с илюстрации за малките и с тъмен цвят за по-големите почитатели  Grinning С баща ми се запалихме по поредицата едновременно - аз тийнейджърка, а той - наближаващ възраст за пенсиониране  Grinning

# 9
  • Мнения: 45
И аз да се присъединя с гореща препоръка за поредицата. Първата книга я прочетох, когато бях на 21 и веднага ме плени. Естествено 1 и 2 книга са малко по-детски, но след това книгите са просто неустоими. Ако имаш възможност да ги изчетеш и в оригинал, ще изпиташ невероятно удоволствие от стила и езика на Роулинг.

# 10
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Започвай веднага и ще прочетеш поредицата на един дъх Simple Smile Ние с децата се карахме кой да започне пръв всяка нова книга за Хари Потър. И сега ги препрочитам и намирам нови връзки между случващото се в първата книга и следващите. Като прочетеш и последната ще разбереш това, което се е случило в първата книга, защо някой е направил или казал нещо. Уникални са !

# 11
  • Мнения: 2 311
Благодря на всички!
Не очаквах толкова положителни мнения  bouquet
Ще ги чета,ясно е вече Heart Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 1 483
Наталия, няма възраст за Хари Потър. В нашата фамилия 4 поколения се редяхме на опашка за първите книги, а после всеки започна да си ги купува, за да не чака Simple Smile И двете ми баби са ги чели и много им харесват. А аз, като излезеше нова книга, веднага си взимах болничен за да си я чета на спокойствие  Grinning
Ама дано сега, като ти надухме главата колко са хубави, да не останеш разочарована  Simple Smile

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Навихте ме и мен  Embarassed
Синът ми от втори клас ги чете и препрочита. Дори и нещо друго да  чете в момента, винаги има под ръка и някоя от книгите за Хари Потър Laughing
От кога ме навива детето, аз се дърпам... Май ми е време  Crazy

# 14
  • Мнения: 2 927
Аз съм от тези, които започнаха да си купуват книгите от първото издание  - на "стари" години. Чаках с нетърпение да мине една година, докато излезе следващата. Най-любима ми е шестата книга "Хари Потър и Нечистокръвния принц".
Ще копирам част от поста си до друга потребителка:
"Дано се насладиш на книгите. На мен ми доставят голямо удоволствие. Дори си правих труда да търся пропуски на Роулинг, защото не ми се искаше книгата да е толкова съвършена като замисъл от първия до последния том. Е, открих няколко - но са дреболии."
ПП - Препрочитам ги редовно.

Общи условия

Активация на акаунт