Поредицата "Хари Потър"

  • 9 976
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 312
Замислила съм се  дали да започна да чета "Хари Потър" на стари години Crazy
Гледала съм всички филми от поредицата и много ми харесват, попрочетох тук - там  добри отзиви и  за книгите ,но да си попитам:
Чели ли сте ги?Как ги преценявате - интересни ли са , или по друг начин - да ги подхващам ли изобщо,защото тийнейджърските ми години се изтърколиха отдавна.
Има ли ги всичките книги налични по книжарниците?
И не на последно място коя книга ви е била най - интересна?
Цялата одисея идва оттам,че ми подариха  "Хари Потър и философският камък" -тъничка книжка с меки корици( опитват се да ме зарибят явно Joy)

# 1
  • Мнения: 25
Мисля че, за да прочетеш някоя книга, няма определена възраст, въпроса е да ти харесва, аз съм ги чела всички и ми бяха интересни. Не съм си ги купувала, свалях си ги от интернет, но по книжарниците ги има. За мен книгите са по интересни от филмите. Щом имаш една прочети я, ако ти допадне вземи си и останалите.  Peace

# 2
  • Мнения: 0
Аз тази книга на стари години я прочетох, тръпнех всеки път, когато излизаше следващата книга и ги прочитах на един дъх, даже ти завиждам, че не си ги прочела.Книгите са много много по-добри от филмите, сама ще се убедиш.Давай, няма да съжаляваш!

# 3
  • Мнения: 362
Филмите не ми харесаха особено,книгите ги прочетох май без последната-зациклих по едно време и се отказах Simple SmileВ момента не си спомням колко части са,но май първата и втората най ми харесаха.
Мисля,че щом филмовата поредица ти е допаднала,книгите няма да те разочароват Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 671
Книгите ги изчетох на един дъх (поръчах си ги вскички наведнъж). Аз харесвам такива четива, а и те са наприсани и преведени много добре. Мисля, че няма да се отегчиш  Peace

# 5
  • Мнения: 4 569
Книгите са в пъти по хубави от филма.Наподобяват нещо средно между детска приказка и фентъзи.Героите не са много и са "прости" /не с някакви тежки размисли и страсти/.Засужава си да ги прочетеш!Четат се лесно и бързо.

# 6
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
И аз на стари години ги прочетох и съм впечетлена от уменията на Дж. Роулинг като разказвач. Определено я бива и книгите просто са се получили! Филмите обаче стават все по-зле и по-зле. НЕ знам, може би защото първо прочетох книгите, но не ми харесват. ТАка че определено ще ти харесат.
Освен това, държа да отбележа, че именно благодарение на ХАри ПОтър дъщеря ми се запали да чете. Което не е малко (като се има в предвид колко четат днес лапетиите).
Изобщо за хубавата книга възраст няма!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 581
Включвам се и аз като прочела книгите на дърти години. Понякога си ги и препрочитам, когато почнат да ми липсват. Иначе ги има в сайта на Егмонт Б-я и можеш да си ги поръчаш онлайн. Като най-добра бих определила ХП и орденът на финикса Peace

# 8
  • Мнения: 322
Хич не му мисли, а чети! Simple Smile Книгите са много увлекателни и определено не само за деца, в Щатите дори ги издаваха с различни корици - с илюстрации за малките и с тъмен цвят за по-големите почитатели  Grinning С баща ми се запалихме по поредицата едновременно - аз тийнейджърка, а той - наближаващ възраст за пенсиониране  Grinning

# 9
  • Мнения: 45
И аз да се присъединя с гореща препоръка за поредицата. Първата книга я прочетох, когато бях на 21 и веднага ме плени. Естествено 1 и 2 книга са малко по-детски, но след това книгите са просто неустоими. Ако имаш възможност да ги изчетеш и в оригинал, ще изпиташ невероятно удоволствие от стила и езика на Роулинг.

# 10
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Започвай веднага и ще прочетеш поредицата на един дъх Simple Smile Ние с децата се карахме кой да започне пръв всяка нова книга за Хари Потър. И сега ги препрочитам и намирам нови връзки между случващото се в първата книга и следващите. Като прочетеш и последната ще разбереш това, което се е случило в първата книга, защо някой е направил или казал нещо. Уникални са !

# 11
  • Мнения: 2 312
Благодря на всички!
Не очаквах толкова положителни мнения  bouquet
Ще ги чета,ясно е вече Heart Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 1 484
Наталия, няма възраст за Хари Потър. В нашата фамилия 4 поколения се редяхме на опашка за първите книги, а после всеки започна да си ги купува, за да не чака Simple Smile И двете ми баби са ги чели и много им харесват. А аз, като излезеше нова книга, веднага си взимах болничен за да си я чета на спокойствие  Grinning
Ама дано сега, като ти надухме главата колко са хубави, да не останеш разочарована  Simple Smile

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Навихте ме и мен  Embarassed
Синът ми от втори клас ги чете и препрочита. Дори и нещо друго да  чете в момента, винаги има под ръка и някоя от книгите за Хари Потър Laughing
От кога ме навива детето, аз се дърпам... Май ми е време  Crazy

# 14
  • Мнения: 2 927
Аз съм от тези, които започнаха да си купуват книгите от първото издание  - на "стари" години. Чаках с нетърпение да мине една година, докато излезе следващата. Най-любима ми е шестата книга "Хари Потър и Нечистокръвния принц".
Ще копирам част от поста си до друга потребителка:
"Дано се насладиш на книгите. На мен ми доставят голямо удоволствие. Дори си правих труда да търся пропуски на Роулинг, защото не ми се искаше книгата да е толкова съвършена като замисъл от първия до последния том. Е, открих няколко - но са дреболии."
ПП - Препрочитам ги редовно.

# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
изнасилена история,
1 максимум 2 книги бяха достатъчни....

# 16
  • Мнения: 712
Изнасилена - неизнасилена, грабва те историята. Поне мен ме грабна  Peace
Прочетох петте книги накуп (тогава толкова бяха излезли) в седмицата, когато един тежък бронхит ме беше тръшнал на легло, като ходех се задъхвах. Лежах и си четях  Simple Smile Бях на 20+  Grinning
После нямах търпение да излязат останалите книги, нито нерви да чакам да ги превеждат. Голяма слабост ми станаха  Blush Препрочитах си ги редовно, сега покрай "Здрач" съм ги поизоставила...
Според мен, за Хари Потър няма възраст. Има нагласа. Трябва да си пособен поне малко да си фантазираш, иначе не става.
А има хора, които не им допадат - майка ми, кара петдесетте и щерката на шефа ми, на десет, имат общо мнение - големи измислици били, ходели им по нервите  Mr. Green
Но от кои си ще разбереш като ги зачетеш  Peace

# 17
  • Мнения: 2 312
После нямах търпение да излязат останалите книги, нито нерви да чакам да ги превеждат. Голяма слабост ми станаха  Blush Препрочитах си ги редовно, сега покрай "Здрач" съм ги поизоставила...
Oo, и аз покрай 'Здрач"доста от любимите ми книги,по-точно автори изоставих,добре, че вече влизам в релси Mr. Green
Като цяло обичам да чета фентъзи и хорър също Peace

# 18
  • Мнения: 198
Прочетох ги. Интересни ми бяха първата (да видя за какво става дума) и последната, за другите вече нямам спомен. Не е нещо, което бих препрочела, ама да не се заричам, че на малката може да са й интересни.

# 19
  • UK
  • Мнения: 1 918
Много ги обичам тия книги. С правилната нагласа биха се харесали на всички читатели, от всякакви възрасти. Чела съм ги всички, някои повече от веднъж. Много повече ми харесват от филмите.

# 20
  • София
  • Мнения: 726
Прочела съм ги всичките по няколко пъти. Голям фен съм им. Филмите меко казано бледнеят пред книгите. За любими - най-любима ми е третата, на шестата и седмата съм плакала като дете накрая. Прекрасно измислени и написани!!!!

# 21
  • Мнения: 3 219
Чела съм всичките  без последната. Страхотни ! Но съм ги чела в реда на излизането им, чета книгата, после излиза филма  и така...Най-хубавата екранизация е на първата част. Тази последната не съм я гледала даже, да не си развалям впечатленията от книгата. Напоследък нямам много време, но ще взема  да прочета и последната част, взимам ги от племенницата ми.

# 22
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 844
Аз също не съм прочела цялата поредица - до 4 стигнах само. Филмите съм ги гледала до 5. Замислила съм да купя всички, постепенно де и тях ги гони цифроманията. Имам първата книга с меки корици Wink

# 23
  • UK
  • Мнения: 3 959
Хари Потър е явление - не ми се търси темата в Майки, за да си цитирам мнението оттам, а и на други места в други теми съм писала - за мен всеки ред от тази книга е неповторимо удоволствие. Започнах да ги чета още в самото начало, когато излязоха, първата книга, която прочетох, беше Стаята на тайните - така се случи и до днес тя ми е най най любимата, чела съм я над 25 пъти. Хари Потър до голяма степен ме изгради като човека, който съм в момента, много неща дължа на него - приятелите си, последните шест години от живота си, когато открих официалния форум на Егмонт и оттам се започна - не че самите книги са ме променили, а всичко, което е произлязло от тях. В този форум се запознах с най добрия си приятел и всички други близки приятели, които имам и до днес. Тъпкали сме се в задушни книжарници по премиерите на книгите, събирали сме се по срещи (от Варна до София е малко по различно, когато си на 16, за форумска среща), ходили сме групово  на кино за филмите, въпреки че никой от нас не ги харесва... Абе... Хари Потър. Велико. Simple Smile

Не съм чела последната книга на български - прочетох я на английски за два дни след премиерата, а след това нямах смелост да я прочета на български - това все пак е последното, което имам да чета... Да, има разни книжки, приказките на барда Бийдъл, онези двете мъничките в червената торбичка, сега и някакви енциклопедии уж ще издават... Ама не е същото. Simple Smile

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Аз от темата се зарибих да ги прочета, въпреки, че ги имаме всичките и моя син отдавна ги изчете по няколко пъти дори  Laughing На пета книга към края съм, препоръчвам с две ръце - много, много интересни са книгите  Peace
Намерих тези дни снимка на Боян с първа част на Хари Потър по време на разходка преди 4г.  Joy  http://bubatomova.snimka.bg/children/stella-i-boyan.331244.17137316.big

# 25
  • Мнения: 2 229
изнасилена история,
1 максимум 2 книги бяха достатъчни....

Според мен след 3тата-4тата стана прекалено, аз май ги четох до 5тата. Филмите са ужасни по мое мнение, книгите са много по-добри, както винаги, така че ще ти харесат със сигурност.

# 26
  • Мнения: 197
От колко книги всъщност се състои цялата поредица? Embarassed И мога ли отнякъде да си ги купя по - евтино на старо?

# 27
  • Мнения: 83
От 7 книги, първата започва от 7 лева , постепенно цената расте, но на последните 3 цената беше около 30 лева, книгите са страхотни, едва ли ще можеш да ги намериш на старо...

# 28
  • Мнения: 104
Аз обожавам книгите за Хари и хич не ми пука на стари или на млади години съм Simple Smile А в началото хич и не исках да ги чета, започнах една колкото да се приспивам с нея, докато бях при нашите (сестра ми беше малка тогава и й ги купуваха на нея) и после ги прочетох всички, а сега съм ги препрочитала сигурно по 2-3 пъти всяка. Никоя друга съвременна книга не ме е грабвала толкова (включително и Здрач не можа да ме спечели нещо). Точно преди няколко дни обяснявах на мъжа ми, че искам да си ги купя всички за себе си (че и най-накрая да си ги върна на сестра ми книгите, които й завлякох) и се надявам някой ден и децата ни да ги харесат толкова Simple Smile

# 29
  • Мнения: 197
От 7 книги, първата започва от 7 лева , постепенно цената расте, но на последните 3 цената беше около 30 лева, книгите са страхотни, едва ли ще можеш да ги намериш на старо...
Благодаря за отговора! Peace Може ли някой да напише заглавията на всички книги от първа към последна? Embarassed Благодаря!

# 30
  • Мнения: 2 927
1. Хари Потър и философският камък;
2. Хари Потър и Стаята на тайните;
3. Хари Потър и Затворникът от Азкабан;
4. Хари Потър и Огненият бокал;
5. Хари Потър и Орденът на феникса;
6. Хари Потър и Нечистокръвният принц;
7. Хари Потър и Даровете на Смъртта.
Приятно четене.

# 31
  • Мнения: 197
1. Хари Потър и философският камък;
2. Хари Потър и Стаята на тайните;
3. Хари Потър и Затворникът от Азкабан;
4. Хари Потър и Огненият бокал;
5. Хари Потър и Орденът на феникса;
6. Хари Потър и Нечистокръвният принц;
7. Хари Потър и Даровете на Смъртта.
Приятно четене.
Grinning Благодаря! Още днес съм на пазар за книги! Wink

# 32
  • Мнения: 2 312
От 7 книги, първата започва от 7 лева , постепенно цената расте, но на последните 3 цената беше около 30 лева, книгите са страхотни, едва ли ще можеш да ги намериш на старо...
Аз започнах да си ги купувам на старо- благодарение на една съфорумка(Бубе,обичам те Heart Eyes)
Сега имам всички без 5-та и 6-та книга.Излязоха ми двойно по- евтино от пазарната цена.
Последната книга взех на половин цена и не личи да е четена.
Поразрови се в сайтовете за продажба на книги ,може да изкочи нещо Peace

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Аз пак да се включа - Наталия Hug
Прочетох последната снощи и днес започнах пак първата  Embarassed
А колко се дърпах и аз...няколко години  Laughing
Сега навивам и мъжа ми, че да си ги коментираме  Laughing

# 34
  • Мнения: 636
Включвам се да кажа, че снощи започнах " Хари Потър и философският камък". Филмите не съм и не искам да гледам. И аз се дърпах, дърпах, пък се навих да ги чета. Да видим  Simple Smile

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Nightwish, на старо ще можеш да ги намериш, сигурна съм  Peace Днес лично купих пета и шеста част страшно запазени, като нови за Наталия (авторката на темата)  Hug От сергиите зад централна поща в Пловдив ги взех, ако имаш път натам. Взех ги двете за 35лв, като коричната им цена е 50лв, но пак казвам - страшно запазени, като нови. Имаше и другите части  Peace

# 36
  • Мнения: 197
Буб, мерси! Предстои ми да се местя в Пловдив, както казах, няма нищо случайно  Laughing Ще потърся! Hug

# 37
# 38
  • Мнения: 23
Аз прочетох "Хари Потър"също на стари години.Купих първата за дъщеря ми и като я прочетох,чаках с  нетърпение да излезе следващата.Купувах си ги веднага след като ги пускаха на пазара.Чела съм всички поне по 6-7 пъти.Филмите са "гола вода" Wink

# 39
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Включвам се да кажа, че снощи започнах " Хари Потър и философският камък". Филмите не съм и не искам да гледам. И аз се дърпах, дърпах, пък се навих да ги чета. Да видим  Simple Smile
И аз така.

Вчера се зачетох, бях я взела за сина ми, но ми стана интересна и смятам да я дочета.

# 40
  • Мнения: 636
Хари Потър ме спечели! Вече чета 2-та книга. Чак се чудя на себе си, че чета книги с вълшебства  Laughing

# 41
  • Мнения: 3 066
Имам ги всичките  и чаках с голямо нетърпение премиерата на последната в Лондон,за да си я купя от авторката като я представяше!Старшно ми допада стила й!

# 42
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
О, да, ще се чете и тази поредица.
Хареса ми много първата книга и ще потърся втората.
Дано и детето я хареса.

# 43
  • Мнения: 104
Имам ги всичките  и чаках с голямо нетърпение премиерата на последната в Лондон,за да си я купя от авторката като я представяше!Старшно ми допада стила й!

Таня, успя ли да я видиш на живо Дж. Роулинг? Моля те, разкажи нещо повече, много ми е интересно Simple Smile

# 44
  • Мнения: 3 066
Имам ги всичките  и чаках с голямо нетърпение премиерата на последната в Лондон,за да си я купя от авторката като я представяше!Старшно ми допада стила й!

Таня, успя ли да я видиш на живо Дж. Роулинг? Моля те, разкажи нещо повече, много ми е интересно Simple Smile
Да ,на премиерата тя даваше книги с автографи. Опашката стигаше до ....,но тя беше много търпелива! Страхотна писателка и типична англияанка в маниер,стил и обноски.

# 45
  • Мнения: 174
Любима детска поредица.
Както беше написал някой по-напред - жалко, че вече съм я чела.
Филмите са сполучливи и не бива да сравняваме с четенето на книгите.

Общи условия

Активация на акаунт