Поредицата "Хари Потър"

  • 9 982
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
изнасилена история,
1 максимум 2 книги бяха достатъчни....

# 16
  • Мнения: 712
Изнасилена - неизнасилена, грабва те историята. Поне мен ме грабна  Peace
Прочетох петте книги накуп (тогава толкова бяха излезли) в седмицата, когато един тежък бронхит ме беше тръшнал на легло, като ходех се задъхвах. Лежах и си четях  Simple Smile Бях на 20+  Grinning
После нямах търпение да излязат останалите книги, нито нерви да чакам да ги превеждат. Голяма слабост ми станаха  Blush Препрочитах си ги редовно, сега покрай "Здрач" съм ги поизоставила...
Според мен, за Хари Потър няма възраст. Има нагласа. Трябва да си пособен поне малко да си фантазираш, иначе не става.
А има хора, които не им допадат - майка ми, кара петдесетте и щерката на шефа ми, на десет, имат общо мнение - големи измислици били, ходели им по нервите  Mr. Green
Но от кои си ще разбереш като ги зачетеш  Peace

# 17
  • Мнения: 2 317
После нямах търпение да излязат останалите книги, нито нерви да чакам да ги превеждат. Голяма слабост ми станаха  Blush Препрочитах си ги редовно, сега покрай "Здрач" съм ги поизоставила...
Oo, и аз покрай 'Здрач"доста от любимите ми книги,по-точно автори изоставих,добре, че вече влизам в релси Mr. Green
Като цяло обичам да чета фентъзи и хорър също Peace

# 18
  • Мнения: 198
Прочетох ги. Интересни ми бяха първата (да видя за какво става дума) и последната, за другите вече нямам спомен. Не е нещо, което бих препрочела, ама да не се заричам, че на малката може да са й интересни.

# 19
  • UK
  • Мнения: 1 926
Много ги обичам тия книги. С правилната нагласа биха се харесали на всички читатели, от всякакви възрасти. Чела съм ги всички, някои повече от веднъж. Много повече ми харесват от филмите.

# 20
  • София
  • Мнения: 726
Прочела съм ги всичките по няколко пъти. Голям фен съм им. Филмите меко казано бледнеят пред книгите. За любими - най-любима ми е третата, на шестата и седмата съм плакала като дете накрая. Прекрасно измислени и написани!!!!

# 21
  • Мнения: 3 219
Чела съм всичките  без последната. Страхотни ! Но съм ги чела в реда на излизането им, чета книгата, после излиза филма  и така...Най-хубавата екранизация е на първата част. Тази последната не съм я гледала даже, да не си развалям впечатленията от книгата. Напоследък нямам много време, но ще взема  да прочета и последната част, взимам ги от племенницата ми.

# 22
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 918
Аз също не съм прочела цялата поредица - до 4 стигнах само. Филмите съм ги гледала до 5. Замислила съм да купя всички, постепенно де и тях ги гони цифроманията. Имам първата книга с меки корици Wink

# 23
  • UK
  • Мнения: 3 959
Хари Потър е явление - не ми се търси темата в Майки, за да си цитирам мнението оттам, а и на други места в други теми съм писала - за мен всеки ред от тази книга е неповторимо удоволствие. Започнах да ги чета още в самото начало, когато излязоха, първата книга, която прочетох, беше Стаята на тайните - така се случи и до днес тя ми е най най любимата, чела съм я над 25 пъти. Хари Потър до голяма степен ме изгради като човека, който съм в момента, много неща дължа на него - приятелите си, последните шест години от живота си, когато открих официалния форум на Егмонт и оттам се започна - не че самите книги са ме променили, а всичко, което е произлязло от тях. В този форум се запознах с най добрия си приятел и всички други близки приятели, които имам и до днес. Тъпкали сме се в задушни книжарници по премиерите на книгите, събирали сме се по срещи (от Варна до София е малко по различно, когато си на 16, за форумска среща), ходили сме групово  на кино за филмите, въпреки че никой от нас не ги харесва... Абе... Хари Потър. Велико. Simple Smile

Не съм чела последната книга на български - прочетох я на английски за два дни след премиерата, а след това нямах смелост да я прочета на български - това все пак е последното, което имам да чета... Да, има разни книжки, приказките на барда Бийдъл, онези двете мъничките в червената торбичка, сега и някакви енциклопедии уж ще издават... Ама не е същото. Simple Smile

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Аз от темата се зарибих да ги прочета, въпреки, че ги имаме всичките и моя син отдавна ги изчете по няколко пъти дори  Laughing На пета книга към края съм, препоръчвам с две ръце - много, много интересни са книгите  Peace
Намерих тези дни снимка на Боян с първа част на Хари Потър по време на разходка преди 4г.  Joy  http://bubatomova.snimka.bg/children/stella-i-boyan.331244.17137316.big

# 25
  • Мнения: 2 229
изнасилена история,
1 максимум 2 книги бяха достатъчни....

Според мен след 3тата-4тата стана прекалено, аз май ги четох до 5тата. Филмите са ужасни по мое мнение, книгите са много по-добри, както винаги, така че ще ти харесат със сигурност.

# 26
  • Мнения: 197
От колко книги всъщност се състои цялата поредица? Embarassed И мога ли отнякъде да си ги купя по - евтино на старо?

# 27
  • Мнения: 83
От 7 книги, първата започва от 7 лева , постепенно цената расте, но на последните 3 цената беше около 30 лева, книгите са страхотни, едва ли ще можеш да ги намериш на старо...

# 28
  • Мнения: 104
Аз обожавам книгите за Хари и хич не ми пука на стари или на млади години съм Simple Smile А в началото хич и не исках да ги чета, започнах една колкото да се приспивам с нея, докато бях при нашите (сестра ми беше малка тогава и й ги купуваха на нея) и после ги прочетох всички, а сега съм ги препрочитала сигурно по 2-3 пъти всяка. Никоя друга съвременна книга не ме е грабвала толкова (включително и Здрач не можа да ме спечели нещо). Точно преди няколко дни обяснявах на мъжа ми, че искам да си ги купя всички за себе си (че и най-накрая да си ги върна на сестра ми книгите, които й завлякох) и се надявам някой ден и децата ни да ги харесат толкова Simple Smile

# 29
  • Мнения: 197
От 7 книги, първата започва от 7 лева , постепенно цената расте, но на последните 3 цената беше около 30 лева, книгите са страхотни, едва ли ще можеш да ги намериш на старо...
Благодаря за отговора! Peace Може ли някой да напише заглавията на всички книги от първа към последна? Embarassed Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт