В каква поза родихте?

  • 7 401
  • 148
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 869
Въпросът ми е продиктуван от изказване на д-р Ковачева, завеждаща родилно отделение в Шейново, котято обяви в ефир, че откакто тя е началник на отделението, всяка жена там ражда както на нея й е удобно - права, клвекнала, на тоалетната... А при вас как беше?

Последна редакция: ср, 06 яну 2010, 22:46 от Meg!

# 1
  • Мнения: 5 012
В Шейново раждах и 2та пъти, Ковачева присъстваше на 2рото ми раждане, раждахме 6 жени наведнъж, не я чух да попита коя как иска да ражда  Tired По телевизията много се изхвърлят иначе.

# 2
  • София
  • Мнения: 591
На мене Ковачева ми беше докторката дето ме израждаше и въобще не ме е питала как искам да раждам, като  видя че малчо се показа ме премести в родилна зала и ме накараха да легна по гръб и с две напъвания излезна. Мн. ми е странно как така ще раждам на четри крака.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 535
И двата пъти легнала.
Изобщо не са ме питали как ми е удобно. Овързваха ме с колана да следят тоновете на бебето и никакво въртене и обръщане - лежиш по гръб и това е  Confused
Не съм била при въпросната докторка.

# 4
  • Мнения: 3 675
В Шейново раждах и 2та пъти, Ковачева присъстваше на 2рото ми раждане, раждахме 6 жени наведнъж, не я чух да попита коя как иска да ражда  Tired По телевизията много се изхвърлят иначе.
Отдавна не се бях  смяла толкова след като съм прочела нещо във форум  Laughing
Много хубава анкета.
Аз залагам на отговора по гръб......и без да съм правила подобно запитване.

# 5
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Хм, и мен никой не ме е питал как искам да раждам. Лягай по гръб и това си е  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз по гръб. Никой не ме е питал как искам. Това в Шейново.

# 7
  • Мнения: 406
По гръб.

# 8
  • Мнения: 3 675
Ще ми бъде интересно жената родила в седнала поза да сподели в коя болница е раждала и при кого.

# 9
  • Мнения: 6 365
Както и го правихме- по гръб (аз де). Нямам сравнение колко е удобно или не- но честно казано ми беше удобно, щото ми се спеше, виеше свят и ме мързеше като цяло.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 009
По гръб, но си ми беше удобно. Не съм искала да съм права, клекнала или на челна стойка.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 035
Има по един глас за седнала и клекнала май беше, нека да споделят майките, гласували така къде са раждалали и как е било.
Аз също раждах легнала по гръб и си ми беше удобно, а и не съм мислела тогава да си искам други пози Simple Smile

# 12
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Къде се предлагат останалите (освен "по гръб") опции? newsm78

# 13
  • Мнения: 20
Не раждах в Шейново,а в Майчин дом,но пак легнала по гръб!В нашата държава никой не те пита как искаш права,седнала или легнала.Лягаш на този стол който му викат магаре приличаш на гилотина Simple Smile Simple Smile и това е!

# 14
  • Мнения: 1 709
По гръб, караха ми се, ако се опитам да се завъртя, а ми беше ужасно лошо, и не раждаща ми става лошо по гръб, пък тогава да не говорим... А тия двете сутринта по тв толкова ме подразниха, че се отказах да гледам предаването. Това са българските аг-лекари, почти всички, слава богу не съвсем всичките  Sad

Общи условия

Активация на акаунт