Хол и кухня на едно място

  • 115 141
  • 349
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 46 580
У нас доста се готви, всичко, но не се умирисва. Явно коминът дърпа добре.

# 301
  • София
  • Мнения: 38 861
При нас не се умирисва.
Но и аз вече мразя общото помещение. Но в този малък апартамент, просто нямаше друг начин.
Може би ще е подходящ за двойка без деца или с едно дете. Но за нас вече - не е.
А да - и трябва да се гледа ВСИЧКО да е тихо! Батерията на мивката. Абсорбатор. Хладилник. Печка.  Пералня. Сушилня. Миялна.

# 302
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
При нас е с полупрофесионален абсорбатор, много мощен и много шумен. Умирисва се и още как, въпреки техниката, кой каквото и ще да казва, усеща се. Кухнята не е точно на терасата, терасата е част от стаята с всички изолации на всички стени, подове и тавани, като в стаята, просто разширихме помещението и го разделихме на 2. При нас в целия вход комините са съборени  и  абсорбатора само изкарва въздуха навън. Но не си е работа. Ако ми дойдат приятелки на гости и се застоят, като се прибере ММ от работа гладен, ще трябва да стои в спалнята докато си тръгне женското гости. След което мърмори, разбира се. Ако искам да гледам ТВ, а той реши нещо да си прави за ядене, от абсорбатора не чувам телвизора. Често пък, особено когато ме няма в къщи, е забравил да пусне абсорбатор и става ... Когато реша да си почивам, пред погледа са ми все разни кухненски натурии, за които или няма място, или просто там си стоят, ама това ме дразни, просто като си почивам, не ща да ги виждам изобщо. И още много други такива. Едно е кухнята и хола да са в помещение 50 квадрата и нагоре, друго е да са на 25 само. Място няма за нищо. Ама в тези малки жилища е така, за съжаление ...

Последна редакция: чт, 14 юни 2018, 22:57 от Unknown_lady

# 303
  • София
  • Мнения: 38 861
Мани, мани. Едно селфи в огледалото не мога да си щракна, че се отразява бокса и се вижда бъркотията.

# 304
  • Мнения: 46 580
...Ако ми дойдат приятелки на гости и се застоят, като се прибере ММ от работа гладен, ще трябва да стои в спалнята докато си тръгне женското гости. След което мърмори, разбира се...
Е, той може да иска да се излегне на дивана, а вие да сте се разположили там на кафе и сладки приказки, съответно пак ще мърмори...
Аз затова написах, че всичко е до лични усещания и навици, ние нямаме женска/мъжка компания, всичките ни приятели са общи и ги каним, когато сме свободни и в настроение и двамата. В идеалния вариант са поживели и в двата варианта в предно жилище и са избрали за настоящето този, който им пасва най-точно Simple Smile

# 305
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
А, ще ни слуша той женските приказки за козметика, гоблени и женски болежки Simple Smile
Да се излягва в спалнята Simple Smile
Ходихме на гости на приятели в голямо жилище в ЕПК, направо супер разположение. Голяма кухня с голяма трапезария в общо помещение, вечеряхме, после се преместихме в хола за питие, голям хол, между другото. Спалните са по  20 квадрата, жилище като за хора. Много искам да продадем сегашното и да купим такова, ама пак не срещам подкрепа. Било цяло село вътре, ако нещо се развали по общите части, никой нямало да даде пари за поддръжка. Като че ли е по- добре да си седим в теснотията...

# 306
  • София
  • Мнения: 38 861
А, и аз баш такова ЕПК искам!! Даже бях намерила едно и ходих да го гледам. Сърцето ми остана там! Даже пода и стените бяха чудесни, само в баните трябваше ремонт. Ама мойто говедо не ще да продава онуй " съкровище".

# 307
  • София
  • Мнения: 2 298
Всичко е въпрос на лични предпочитания и различни акценти в търсене на домашното удобство.

Живяла съм преди в апартамент с отделна кухня и през последните години в апартамент с обща. Последното ми харесва повече. Не сме преустройвали кухня по необходимост, така си беше проектиран апартамента - помещение в г-образна форма, кухнята в едната част, в другата голяма трапезария, която после стана дневна с кът с трапезна част и кът с мека мебел, когато се появи детето и хола направихме на втора стая. И сега г-образното помещение може да се раздели със стена  и да станат две отделни помещения, кухненската част си има и собствена врата към коридора, и собствен прозорец, и собствен радиатор за отопление, но не сме го направили, защото не изпитваме необходимост, съседи над нас го направиха. Незатворено е много по-просторно и не харесваме да се храним в изцяло кухненска обстановка, по-уютно ни е в трапезария. И ако кухнята е отделно от трапезарията, не си представям постоянно разнасяне на посуда и храни в двете посоки между двете отделни помещения. Когато по време на хранене отскачам до кухнята не губя контакт с хората в трапезарията - от семейството или гости, или когато се мотая да правя нещо в кухнята извън храненията си контактувам с който е в дневната.
Пак за уют искаме камина и в трапезарията и при меката мебел, и сега с една камина имаме това и в двата къта на дневната Simple Smile, Нямаме натрапчиво вмирисване на манджи - мощен абсорбатор в добре дърпащ комин, готвещите уреди са в близост до собствения прозорец на кухнята, който също отварям. Има сравнително висок преграден бар-плот между кухненската част и дневната, с отворена част колкото да мине един човек. От дневната над плота се вижда свободната от шкафове стена на кухнята с прозореца и странично предимно горните кухненски шкафове. Всичко е обзаведено в един стил и се слива, за да не се "дразни" окото.
Който иска спокойствие - стаите са за това.

Но ако някой има предпочитание към отделните помещения за кухня и дневна, негово право е, важното е живеещите в жилището да се чувстват добре.

# 308
  • София
  • Мнения: 16 146
Странно ми е това омирисване.
У нас  абсорбатора е елементарен/105 лв/, включен в комина.  Печката е до вратата на кухньо-хола. До балкона има 6 м.
Като се прибрах тази вечер Скъпия готвеше мусака на отворена балконска врата и абсорбатор на средна степен. Ами на нищо не мирише в помещението. Има само лек дъх на вкусна манджа около печката тип Раховец. И зимно време е така.
След него заредих печени зеленчуци, да използвам топлата фурна. Пак само около печката леко намирисва на печен лук.
Както е писала  Човечето приятелите ни са общи и ако ги поканим заедно - няма проблеми.
С приятелки за клюки се виждаме на заведение, няма  желаеща да слугува и приготвя.

# 309
  • Мнения: 1 419
Хайде и аз при вас Simple Smile. Живеем в панелен двустаен апартамент и очакваме второ дете и трябва да се направи ремонт, за да освободим едната стая за детска/за двете деца. Аз искам да направим хол и кухня на едно място за да може предишната кухня да се превърне в детска и да не пипаме спалнята. Но още търся идеи точно къде да разположим шкафчетата. Малко ме е страх на присвоената тераса, че те ще са тежки Frowning1 пълни с чинии и други неща. Холът ни е тесен/но не много и дълъг. И относно миризмата се притеснявам

# 310
  • Мнения: 46 580
Терасите са изчислени да поемат голяма тежест не е проблем.
Но и не е нужно да я правите на терасата. Не е удобно и не могат да станат много шкафове.
Прочети темата, има схеми и снимки на преустройства в бокс в тъмната част на хола.
При 2 деца обаче бих им отстъпила голямата спалня.

# 311
  • Мнения: 1 419
може и спалнята да направим на детска а предишната кухня спалня, но първо да оправим този хол с кухнята че ми е голям проблем. Тъмната част няма как да се направи на кухня защото точно на тази стена на ъгъла имам камина на водна риза и няма как да се пипа. А пък на едната дълга стена има залепен камък и пак е невъзможно, на другата пък е врата и сега съм в питанка точно как да се съчетае всичко това с кухнята Sad. Иначе започнах да чета от началото Simple Smile

# 312
  • Мнения: 46 580
Пусни една схема кое къде е, за да помогнем с предложения Simple Smile

# 313
  • Мнения: 1 419
Пусни една схема кое къде е, за да помогнем с предложения Simple Smile
Предварително благодаря Simple Smile. Довечера ще пусна скица и снимки даже

# 314
  • Мнения: 1 419


Направих на бързо една скица без размери за сега Simple Smile, довечера ще допълня размерите.

Общи условия

Активация на акаунт