Хол и кухня на едно място

  • 115 146
  • 349
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 38 880
А къде е водата и канала?

# 316
  • Мнения: 2 681


Направих на бързо една скица без размери за сега Simple Smile, довечера ще допълня размерите.

Според мене водата и канала са на общата стена между кухнята и банята.
В хола се падат между входната му врата и климатика, някъде по средата на стената.
Виждала съм така преустроена панелка - кухненската част е под прозореца и на стената под климатика.
Но пък нямаше  балкон във въпросния.

# 317
  • Мнения: 161
Я аз да питам - някой правил ли е нова тераса на втория етаж Simple Smile И дали е възможно ?

# 318
  • Мнения: 1 419


направих пълна скица с ориентировъчни размери, че в нас не можах да намеря нито една ролетка. Водата и канала се падат на общата стена на банята и кухнята, където е мивката. Оф как не мислих това преди 4 г., когато го купихме апартамента и направихме основен ремонт. Тогава бяха ми казали, че без наклон няма как холът и кухнята да са на едно, заради мръсната канализация. Но вече ме интересува дали ще стане а просто трябва да стане, иначе трябва да спим в хола на диваните и да отстъпим спалнята на децата.

# 319
  • Мнения: 2 681
А защо бившата спалня не стане кухньохол?
По-лесно ще е с водата и канала. Може и терасата и да се използва.
А подпрозоречната стеничка ще е нещо като бар плот.
Така децата ще имат по-голяма стая, все пак растат.
Вие с ТМ ще спите в бившата кухня.

# 320
  • Мнения: 1 419
И този вариант съм мислила но камината ще остане в детската стая и мисля че ще е опасно. Прикачвач и снимки на хола в сегашният му вид.

# 321
  • Мнения: 2 681
Читав майстор и до хола ще прекара канал и вода.
Но ще има много мръсотия докато се прави.
А нали пишеш - малко дете, второ.

# 322
  • Мнения: 1 419
Да с малко дете сме и второ очакваме, това лято трябва да приключим с всичко. Иначе мисля че ще е абсурдно с бебе да правим и ремонт.

# 323
  • Мнения: 46 582
Където сега е дивана, там е най-добре да е кухнята, предвид камината и т.н. Разбиването ще е по пода в кухнята, ако мивката е на стената, която е м/у нея и хола, няма да се налага да пипате пода в хола.
А защо бившата спалня не стане кухньохол?
Съседите ни са направили така. Много е неудобно, това са тихи стаи, не са подходящи за дневни и кухни, голям тормоз е за съседите.

# 324
  • Мнения: 2 681
Според схемата горе сегашната мивка и канала са по към другата стая и терасата.

# 325
  • Мнения: 1 419
Според схемата горе сегашната мивка и канала са по към другата стая и терасата.

Знам, че е така ама предвид камината, която е на водна риза е неподходящо спалнята да се направи на холокухня, а сегашният хол на детска. Как ще оставя децата през деня там да си играят. Sad

Не се сърди човече благодаря за идеята, точно за това не бях се сетила. Аз си мислих кухнята да е под прозореца и се чудих за тръбите, как трябва да разбия пода на хола, коридора че чак до банята

Последна редакция: ср, 04 юли 2018, 17:28 от Не се сърди, човече

# 326
  • Мнения: 46 582
Освен това ще останете без тераса, ако усвоите и тази. Финансово също ще излезе повече.

# 327
  • Мнения: 1 419
Така е наистина ще трябва да се поръча нов прозорец и Т.н. Мисля си за наклона на мръсната тръба някъде назад бях чела за 3%. Това какво ще рече, съвсем лек наклон да има и готово. Пералнята май ще е по удачно в коридора-гардероба да я сложа, иначе няма да имам много място за шкафчета. Без това няма да имам горни

# 328
  • Мнения: 46 582
Наклонът не е проблем. При нас разстоянието е двойно и пак стана. Майсторите си го смятат колко трябва да е Simple Smile

# 329
  • Мнения: 13 207
Много е хубав пода! Какъв е?

Общи условия

Активация на акаунт