Спермограма

  • 72 111
  • 193
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 847
Благодаря ти, Карри!

А това за проблемното, за съжаление, май си е самата истина...

# 61
  • Мнения: 2 617
Благодаря ти, Карри!

А това за проблемното, за съжаление, май си е самата истина...

Шшшшт, стига де! Не дърпай дявола за опашката! Пожелавам ти хубави резултати от спермограмата! Пиши и оттатък, в седмичната, ако искаш. Hug

# 62
  • Мнения: 328
Момичета, извинявам се че се намесвам, но винаги съм се чудела какво значи "морфология по крюгер"? Може ли някой да ми обясни с по прости думички, това един показател ли е, или са няколко (и кой)?

# 63
  • София
  • Мнения: 23 213
Момичета, извинявам се че се намесвам, но винаги съм се чудела какво значи "морфология по крюгер"? Може ли някой да ми обясни с по прости думички, това един показател ли е, или са няколко (и кой)?
Eдин показател е. Показва какъв процент от сперматозоидите са нормални.
И обикновенно е описано какви са дефектите на останалите .

# 64
  • Мнения: 847
Момичета, извинявам се че се намесвам, но винаги съм се чудела какво значи "морфология по крюгер"? Може ли някой да ми обясни с по прости думички, това един показател ли е, или са няколко (и кой)?

морфологията по крюгер е наистина единият от показателите, а именно самата морфология - структура и "външен вид" на сперматозоидите, ако мога така да се изразя..., напр. с нормална структура, с изменения на главичката или на опашката, двуглави и т.н. Стойностите са в проценти от общия брой сперматозоиди, напр. 50% нормални.

# 65
  • Мнения: 328
Момичета, извинявам се че се намесвам, но винаги съм се чудела какво значи "морфология по крюгер"? Може ли някой да ми обясни с по прости думички, това един показател ли е, или са няколко (и кой)?
Eдин показател е. Показва какъв процент от сперматозоидите са нормални.
Благодаря за отговора.  Hug
Чудех се в нашата дали го има този показател, макар че сме си пуснали просто спермограма в обикновена лаборатория. Има
"|. Сперматоз. с нормална морфология ... %
 ||. Сперматоз. с отклонения в морфологията ...% от тях:
              1. с макроцефалия ...
              2. с микроцефалия ....
              3. с двойни главички ...
 и т. н."
та се чудех това дали отговаря на "морфологията на крюгер"  Rolling Eyes най-вероятно не.

Apr, много ти благодаря, така като гледам май при нас са изследвани...  Thinking

# 66
  • София
  • Мнения: 23 213
pepito21 , прилича на такава, ама в тия лаборатории имам чувството че работят по някакви си собствени критерии.

# 67
  • Мнения: 39 656
Пепи, меся се защото и аз съм от Монтана.Не живея там от 15 години, но знам какво е положението. Почти съм убедена  че в града няма лаборатория която да ти направи читава спермограма .Питай в болницата  .

# 68
  • Мнения: 328
Пепи, меся се защото и аз съм от Монтана.Не живея там от 15 години, но знам какво е положението. Почти съм убедена  че в града няма лаборатория която да ти направи читава спермограма .Питай в болницата  .
Да, за съжаление си права,  Confused но нямахме възможност да идем до София, пък и за една спермограма ми се струваше безсмислено  Embarassed После прочетох че на такива лаборатории много много им се няма вяра, ама... А и като се има впредвид че дадохме материал в 15.00ч и до 17.30 беше готова не знам.....
Благодаря за идеята, ще проверя и в болницата.  Hug

бамбарадамбара  Hug

Дано поне са познали в заключението.  Mr. Green  Praynig

# 69
# 70
  • Мнения: 18
Здравейте. Аз съм нова тук, но темата ми е интересна тъй като и на нас ни предстои спремограма.  Исках да ви питам задължително ли е 3 - 5 дена въздържание преди това. Ако е повече  Embarassed това фатално ли ще е и как ще се отрази на резултатите. Ние имаме час за  клиника Щерев. Как мислите - удачно ли е мястото?

Последна редакция: чт, 16 сеп 2010, 17:13 от samo-diva

# 71
  • Мнения: 847
Здравей, samo-diva . Да, добре е да е толкова. Според мен ще се отрази в негативна насока, ако е повече. Ако имате възможност, задължително ги спазете, все пак давате доста пари, подсигурете се да не са на вятъра. (за 1-ва СГ 4 дни е един оптимален вариант) За мястото, мисля, че е удачно - важното е да е в специализирана клиника за репродуктивно здраве. Успех!

# 72
  • Мнения: 18
Apr благодаря за бързия отговор. И понеже чета, чета и само се обърквам....още всичко ми е ново (морфология, крюгер и въобще такива работи, от които аз не разбирам) според вас може ли да кажа, че искаме възможно най- разширена спермограма т.е., че искаме да изследваме ВСИЧКО и те да ни разберат или трябва да си намисля предварително какво да им кажа.   Embarassed  знам ,ч е повтярям въпроса от по-горе (на Apr), но имам нужда от едно рамо.  Много ви благодаря, че ви има и че споделяте опита си. колко много главоболия си спестяваме по този начин.....

# 73
  • Мнения: 2 483
Да, важно е 3-5 дни въздържание и не, не е фатално, но резултатите на СГ се повлияват негативно при по-дълъг период.

Преди почти 2 месеца мъжът ми прави спермограма в Щерев. Оказа се, че сме си дали парите на вятъра, защото въздържанието му беше поне 10 дни, ако не и 15, защото си беше на село, отпуск. За мен 5 дни въздръжание означава минимум 5 дни, горна граница няма. Да, ама не! Не повече от 5 дни въздържание!

Спермограмата ни не е по Крюгер, с което също почти за нищо не ни служи. 40 лв. с тях и без тях.

Мъжът ми не е доволен от условията в Щерев. Ниска му била кушетката, имало затворено прозорче с тезгях, където се оставя наточения материал, от където се чували гласове от другата стая  Crazy


В понеделник е на нова СГ в друга клиника, по морфология по Крюгер и с 4 дни въздържание. Докторът каза само в деня преди пробата да не употребява алкохол. Днес е инструктиран да си помогне сам да има 4 дни въздържание към понеделник, тъй като сега пък е командировка.

Последна редакция: чт, 16 сеп 2010, 18:50 от Café con leche

# 74
  • Мнения: 18
Цитат
имало затворено прозорче с тезгях, където се оставя наточения материал, от където се чували гласове от другата стая 
    ауууу това би притеснило моя. ужас. аз май се притеснявам повече от него.
 Заради условията ли сменихте клиниката или заради нещо друго? Искам да проуча всичко предварително и (стискам палци) да не се налага повторно ходене.

Общи условия

Активация на акаунт