Първи крачки прави вече МАРТенското ни човече

  • 26 653
  • 733
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 263
Честит имен ден на Ивелина, на мечо пуух, на братче на Ели и на всички други, празнуващи на Ивановден!!!
Да сте здрави и гордо да носите името си!

Май мадър също е сред, тези които черпят по повода



Слънце, мерси за темата!
Тони, да ви е жив и здрав рожденника!!! Много хубав празник да си изкарате! А каква е изненадата Embarassed Embarassed
Нинче, видях, видях, грабят се чаршави като невидели- тамън да намеря размер и докато сложа в кошницата- свършил!

# 16
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,
Слънце, благодаря за темата newsm51 newsm51
Тъй ато не успях да се включа вчера, а много ми се искаше, ще карам наред, дано не забравя някой Mr. Green

Първо честит рожден ден на София - Летиция, макар и на патерици newsm59
ей кога мина това време - ето я вече ходеща Никол на Аустриана - много е сладка newsm68
Честити именни дни на всички, празнуващи вчера иднес  newsm67
Честит рожден ден на половинката на Тони  bouquet
Аденис, много се радвам за вас, дано е минало всичко лошо Hug
Гери, пожелавам всичките ви тревоги около Симонката да останат в миналото Hug
Тони, леко и безаварийно пътуване  car003
Шу, дано да сте оставили всички лоши неща в старата година и от тук насетне да ви върви във всичко Hug

Исках още много неща да напиша, но прочетеното тази сутрин много ме огорчи, ще цитирам част от пост, който ме касае:

 Не прочетох поне пожелания за оправяне на Ади от една друга потребителка с "v",но го отдавам на това,че освен големи  bombs на север от кръста няма никой..Другия вариант е да ми е направена Вуду-магия /шегичка./  Mr. Green Децата не са виновни,че родителите им ги пEрE сачмата,но човек трябва да има и сърце!

не знам Бодливке откъде толкова злоба в тебе, защото това е чиста злоба. Няма да пиша повече в темата, ще изтрия и всички снимки на Боби от албумите, защото не искам да имам нищо общо с тази особа, какъвто и ник да си сложи.
Ще продължа обаче да чета  заради прекрасните и полезни постове на другите потребителки, като СЗА, Веселина_с_п, Вероники и защото голяма част от пишещите ги чувствам близки заради това, което са споделили толкова лични неща за себе си и за най - ценното в живота им - децата Peace / тук няма да изброяам, за да не пропусна някой/
Но явно темата служи на други за заяждане и плюене, което никак не е по моята част. И тъй като не мога да слезна на нивото на Бодливка, ще си замълча Stop
И за да не ми е толкова черен поста, макар че наистина ми е много обидно от цитираното по-горе ще кажа, че много неприятно ми стана като прочетох, че Ади е в болница и следях постоянно темата с надеждата да ги изпишат по-бързо. Дано да се оправя по-бързо както малката, така и каката Peace

# 17
  • Мнения: 3 379
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на всички празнуващи с хубави традиционни български имена - Ивановци, Калояновци, Иве-та, Ванчета и т.н. ... Да са живи и здрави и много радости!

Слънце, мерси за темата. Симонка е с много хубав тоалет, много ми се иска момиченце, ей...

Гери Мур, аз също не бих давала Зимафлуор и изобщо допълнително флуор. Ако Криси пие често минерална или купешка изворна вода, в тях също има флуор. По принцип прекаленото поемане на минерали е по-опасно от липсата им. Както и на витамини, и на всичк оостанало...

По изказаните мнения за моето мнение за яслите по-горе само ще кажа, че май пак се чете между редовете. Не видях никъде да съм написала нещо за лоши родители или пък че яслите видите ли са единственото място на света с вируси, нито пък да съм споменала нещо против яслите. Да не коментирам повече обаче, че честно казано се изморявам от спорове, в които трябва да се самоцитирам и обяснявам какво съм искала да кажа. Но не се и учудвам - всеки разбира това, което му се иска, така е и в живота, човек съди другите по себе си (в НЛП, за интересуващите се, има един такъв принцип - perception is projection се казва, много простичко, много вярно, много философско и мноооого полезно за подобряване на комуникационните умения Simple Smile). 

SZA, предлагам да организираме движение за закриване на тези огнища на вируси, скрити зад безубидното название детски ясли.  Wink  Joy

Доколкото си спомням ти беше тази, която покрай спора с варицелата се беше наплашила от зарази, не аз. Така че коментарът ти ми се вижда злобничък, а не веселичък (ако това си имала предвид). Да не напомням за анкетата...

asturiana, браво на Никол за ходещите крачета. Никита, не помня честитих ли и на вас, но айде пак  Hug Изобщо наистина финните дами изпревариха едрите бебоци, но то нормално, нямат дебели дупета да им тежат.

Бодливке, много се радвам, че сте по-добре. Веселина, хубаво че каката е изкарала леко шарката, и Гого я изкара леко (също отделен при баба си). Дано не прихване малката.

Vasida, не приемай толкова лично нещата - тук стоим зад никове и спорем мен не трябва да има място за обиди. Дръж се на положение, чу ли!

Аз също много се надявам да имаме сили и възможности за трето детенце, защото и на мен ми се свива сърцето като си помисля, че може и да не гушкам повече мое бебче. Засега основният ни проблем е мястото, както и при Галина, финансите все ще ги натъкмим някак, и без това не са много като има две деца, от които да се износва... То деца се гледат с пари, да, ама най-вече с любов Simple Smile Пък имам един колега с три момчета и сега се готвят за четвърто, с надеждата да е момиче. Та той ми каза, че след второто вече нямало значение колко деца имаш  Laughing

# 18
  • Мнения: 222
Влизам само да честитя Ивановден на всички  празнуващи!!!
Да ви е живо и здраво името! И вие покрай него  Laughing
Да почерпя, че и мъжът ми днес е именяк (Калоян, не че го празнува, ама иска "менгеменце за в колата"  ooooh!)

# 19
  • Мнения: 267
Айде и ние в новата тема   bouquet
Аустриана,браво на Никол,страхотна е  Heart Eyes
Бодливка,много се радвам,че вече сте добре  Praynig Hug
Честит имен ден на всички днес,няма да изброявам да не пропусна някой,да сте живи и здрави и много обичани  Heart Eyes Hug
Дайте някакви идеи за засищащо ядене с банан,както хич не го обичаше сега само тов иска да яде  Whistling,правя му с бисквити за сега,но 1 банан не му стига  ooooh!
Нинче,блазе ти за ларедута,аз хич не се оправям с тоя френски,бях гледала веднъж сайта,но пусто нищо не разбрах  ooooh!,сега чакам тукашните намаления да намежем нещо  smile3508
Ох,кажете как си опазвате лаптопите от диваците  ooooh!,сега седи и реве,че не може да го докопа,още като ме види на него и такъв вой наддава  Crazy
Ох,ставам,че туй диване не ме оставя намира  Tired

# 20
  • Варна
  • Мнения: 6
честит имен ден на всички празнуващи днес.
Гери Мур още веднъж благодаря за бързата реакция-оказа се розеола, има си всички симптоми, но тя се презастрахова и писа рубеола.
благодаря още веднъж

# 21
  • Мнения: 74
Да ви почерпя по случай именния ми ден, Оки4 smile3503


     

Честит имен ден и на Ивелина и на съпруга на cvetka-koketka  и на всички празнуващи! ЧРД на съпруга на Тони! Много здраве и късмет  bouquet

Слънце, мерси за темичката  bouquet

Много е сладка ходещата Никол, пази равновесие с ръчичките, бонбон Heart EyesБраво на нея и да й е здрав кръста на мама Mr. Green

Аденис, аз мисля че имам броеве 2000 и 2001г., ще проверя

# 22
  • Мнения: 105
Честит имен ден на празнуващите!   bouquet
Тони, да ти е жив и здрав рожденника и все така да ви слуша и гледа   bouquet
Да питам - някой да си е вадил проектантска правоспособност и да може да даде малко инфо по въпроса?

# 23
  • Мнения: 1 734
Хайде и аз цоп в новата тема.
Честито на всички именници, да ви е живо и здраво името!!! Честито и на рождениците! Да не забравяме и месечинковците!   bouquet
Много се радвам, че Ади е вече добре и сте преборили гадната варицела. Бодливка, като ви четях и аз се върнах назад във времето когато с Боби бяхме в болница. Отвратителни спомени, дано на никой не му се налага. В този ред на мисли, поне детските отделения можеха да ги направят прилични и уютни. Както и да е, мечти...
За мантуто, Рила мерси за упътването, само да уточня, че `Кирил и Методий` се пада втората пресечка на `М.Луиза `от Лъвов мост, а не първата, това в случай, че някой има път към туб-диспансера. Иначе манту се прави понеделник, вторник и петък. Днес се разкарвахме напразно.
СЗА, верно е че никъде не си споменала за лоши родители във връзка с яслите, ама така написания ти пост звучеше обвинително и за това толкова мами скочиха. Много е лесно като имаш баба под ръка да си дадеш детето на 3 години направо на градина. Но не всеки може да се похвали с това или да си позволи жена, на която да плаща.Постой си в къщи 3 години без да работиш и тогава ще си говорим.  Действителността е друга и щем - не щем се съобразяваме с нея. Иначе е все травма за детето когато тръгва в детско заведение, независимо, дали на 2, 3 или 4 години...
Гери Мур, аз също не бих дала допълнително флуор, нашата стоматоложка ни посъветва да давам на Боби повече богата на калций и протеини храна точно в този период на оформяне на постоянните зъбки.
asturianа, честито прохождане на Никол, много са сладки като ходят като патета
Това е от мен, излизаме на вън че времето е много меко.
Хубав и усмихнат ден!

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 11:34 от sia

# 24
  • Мнения: 20
Честит Имен Ден на всички празнуващи,както и на моя сладур Ивайло!Да сте здрави,усмихнати и много щастливи!

# 25
  • Мнения: 967
Честит имен ден на празнуващите именяци!
ЧРД на мъж ти, Тони! Да ти е жив и здрав и много да ви слуша с малката!

Ние вчера бяхме толкова много навън, преди обяд се пързаляхме с шейна и Марти беше гроги - заспа в 7 и след кратка игра между 3 и 5 сутринта се събуди към 9 часа. Естествено редовните проплаквания си бяха налице, ама какво да се прави!

# 26
  • Костинброд
  • Мнения: 107
Честит имен ден на Мечо Пуух и на Ивелина.
Vasida благодаря.
marqoto66-да "9 месеца" търся и то последните 3 броя от 2001г.и първите 4 от 2002г.(всъщност един брои но не знам точно кой и за това е този диапазон).Изключително благодарна ще съм ако някой ги има.
Е аз отивам пак до Пирогов за болничния на мъжо,че в понеделник болнични не се издават,във вторник приеха 51човека и секретарката несмогна(издават се само от 12.30ч. до 13.30ч.),а в сряда секретарката не дойде на работа и цареше хаос.Е да видим днес какво ще стане.
До скоро.

# 27
  • Мнения: 3 379
СЗА, верно е че никъде не си споменала за лоши родители във връзка с яслите, ама така написания ти пост звучеше обвинително и за това толкова мами скочиха. Много е лесно като имаш баба под ръка да си дадеш детето на 3 години направо на градина. Но не всеки може да се похвали с това или да си позволи жена, на която да плаща. Действителността е друга и щем - не щем се съобразяваме с нея. Иначе е все травма за детето когато тръгва в детско заведение, независимо, дали на 2, 3 или 4 години...

Ми мисля, че и затова първо уточних, че освен ако не се налага. Ако нямах баба под ръка, щях да търся алтернативата с гледачка, със сигурност. Ако не мога да си позволя баба или гледачка, щях да помисля за варианта аз да го гледам и в крайна сметка щях да дам на ясла детето, но нямаше да се заблуждавам, че това е най-доброто за развитието му в тази възраст. Това дали е принуден някой или не е да даде детето на ясла не отменя фактите, струва ми се. Аз смятам, че човек трябва да е информиран и да не се заблуждава, а относно решението какво да се направи - то е въз основа на много фактори, не само на това каква е теорията и практиката, а и на обстоятелствата.

adenis, ще ппитам зълва ми за списанието, която точно тогава беше бременна, ако не ти е спешно разбира се.

# 28
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте момичета, колко интересни неща сте писали, прехвърчали са пак "искри", искам да изкажа мнение по много въпроси, ама едвам пиша от моята шугавелка и сигурно няма да успея и 1/10 да напиша от това, което искам.... Почвам подред:
Честит имен ден на всички именници - да са живи и здрави, много щастливи и много късмет да им носи именцето. Сетила съм се и за Ивчо (баткото) на Елвинг - специално поздрви и за него. Другите от темата няма да ги изброявам, страх ме е много да не пропусна някой и да има сърдити, на всички, както и на майката на Окич и мъж и на Цветка, много весел празник. Да почерпя, че и моя мъж днес празнува, на всеки по парче плодова пита, любима му е:

Честит РД на мъж и на Тони - много ми е симпатичен и винаги много съм се кефила на толкова грижовни, помагащи, любящи, чувствителни и емоционални татковци!!!! Тони, специално да го поздравиш - от сърце ви желаем много успехи и много любов и в съвсем скоро време семейството ви да стане 4 членно!!!!!
Така, стига толкова честитки - сега малко по темите:
Бодливка, радвам се, че сте вкъщи и Ади е добре. Изживяли сте истински кошмар - дай Боже не се повтаря никога - много здраве за напред от сърце за всяка мама и дечицата и. Може да имаме разногласия тук във форума, може всеки да има различен изказ и темперамент, който да дразни другите (Шу,   202uu на 100 % си права, че ако всеки си отвори широко устата, не ми се мисли какво ще стане), но съм на 100 % убедена, че когато се касае за здравето на най-ценното ни и нещото, което ни събира тук - никой не мисли злото и всички се молим за най-доброто за дечицата ни. Не мисля, че беше уместно отново да си толкова груба и цинична, ама какво да ти кажа - май почнах да свиквам с изказа ти (не казвам, че ми харесва!), и просто ще се опитвам да не се ядосвам на "етикетите"  и прилагателните, които лепваш в яда си - било то към мен или друга мама, която уважавам - призовавам и другите майки, които се дразнят или обиждат се опитат да процедират по същия начин, защото аз за себе си стигнах до извода, че нито ще те променя (не, че го искам!), нито ще стигнем до някаква ценна истина, нито ще произлезе нещо хубаво и добро от това да се джавкаме по този начин, само ще изпитваме неприятни емоции от типа на яд, неодобрение, обида, и т.н - вярвам, че никоя от нас няма нужда от тях. Тук сме за да споделяме опит и разменяме идеи, мисли и т.н., но конструктивни!!! Не казвам, че няма да чета постовете ти - но си обещавам, и то на всеосушание да се опитам поне не се паля от тях (колкото и палещи и пиперливи да са те - а, ти тези неща ги владееш - никой не може да ти го отрече  Mr. Green). Вярвам, обаче, също така, че има огромна разлика между това да си устат (дума, която ако не се лъжа вие с Шу споменахте, аз самата се имам за такава) и това ненужно да си груб, заядлив и т.н. Млъквам вече, да не отегчавам другите, дано съм разбрана правилно.  Peace Peace Peace
Веси, радвам се от сърце, че Маги кара варицелата леко. Браво, че Марти на Добро настроение е вече здравичък и бързо да оздравява и Алек на Вили, а и сополките на Радо - аз също бих пробвала първо с физ. р-р.
Вчера изкарахме  навън от 13 до 18 - времето беше чудно и си направихе страхотна разходка. Днес се очертава да е подобно - кеф!!!
Сия, аз те четох за мантуто, ама не са ни правили и нямах какво да ти отговоря и затова не писах нищо.
Честито озъбване на Тео на Вероники, наистина много ни липсваше тук!!!!  Hug
Честито ходене на Никол на Аустриана - много е сладичка - Стела върви по абсолютно същия начин - имам няколко такива клипчета, като вашето. Много са сладички, наистина, но аз откачам, защото и ние вече не искаме да седим в проходилката, а иска все да върви сама и по цял ден се разхождаме и кръстта ми така боли... Sad
Слънце, исках да те питам - приемаш ли още поръчки за лигавници - една моя приятелка има бебче и много хареса на Стела лигавниците - исках да и направя изненада, но сме на погача в събота по обяд - дали има начин да са тук дотогава? едва ли, ама аз все пак да си попитам... И още нещо, тоалетът наистина ви е номер 1, не мога да спра да го гледам, би ли споделила от къде е, коя марка и т.н. Мерси много предварително.
Кучето на ФП на БГ език и ние го имаме - Стела му се кефи най-вече на песничките - като ги пусна и почва да "танцува" с ръчички, стил "всеки момент ще полетя", много е забвана. Съгласна съм, че е за доста по-големи дечица, но брат му на мъж ни ни изненада с този Коледен подарък (иначе и аз сигурно по-нататък бих го купила).
А, да - за яслите - ох, много ми е объркано и не знам какво да мисля!!! Може би истината е някъде по средата!!! Чета различни мнения, и то коренно различни - демек противоположни - и в двете намирам логика и разум, ами сега? Успокоявам се, че има още време....
Да попитам Поли + беше писала нещо, че иска да ги приемат, ама да тръгне по-натам - не от септември, а след няколко месеца - може ли така? И въобще знае ли някой как стоят нещата с подобен тип "пазене на място" - колко време, какви обстоятелства и т.н.
Ей, тя пък моята взе, че ми позволи да пиша много - дадох и един студен морков да гризе, цял и тя е ужасно щастлива - голям кеф, ей - да живеят морковоте!!!  hahaha
И последно да попитам мамите въвели глутен - как и с какво го въведохте - по колко дни, спазвахте ли реда овес - ръж - ечемик - пшеница? Ако може коментари по въпроса за глутена.
Специално благодаря на Зеленкото за нейния опит с глутена, който ми сподели по тел и на ЛС - наистина вече е ред на Калинчо да прояде и да си кажа, че УЖАСНО ми липсваш! Sad

# 29
  • Мнения: 1 187
ХИлоу!

Ех,друго си е в къщи.. Party Наспахме се с Ади,даже вчера след обяд тя като отнесе,та си пропусна часа за АБ(дожаля ми да я будя) и го дадох с час по-късно. Rolling Eyes Сега пак спи.

Слънце мерси за темата,как си с половин кафе? Rolling Eyes (така наричам аз кафето без цигара).

Тони да ти е жив и здрав мъжа!Това с бирата и тортата сериозно ли? Защото като се запознахме с моя и се втрещих, като видях че мезето за биричката му винаги е нещо сладичко.Обаче останах втрещена за кратко-много ми хареса тази комбинация и от тогава и аз така си пия бирата! Peace А нашия тати има РД на 18-ти февруари. Wink


Браво на Ади, че се е преборила с шарката  Peace И да, Маги се оказа не с грип, а с варицела, като и подозирах, че ще се окаже. Но на нея пъпките вече й минаха. Изкара я много леко  Peace Сега стои още при майка ми. Тези дни ще ходим да я вземем. Доста време откара при нея /по щастливо стечение на обстоятелствата/ и се надявам да сме опазили малката.

Добре че и Маги я е изкарала леко,като Дари.Дано не прихване и Мира,че май като са по-малки доста зле я карат. Това бебе на 4м.в болницата се измъчи горкичкото.

Нинче и аз се бях наточила още миналата седмица за тези намаления,но сега като гледам нищо не ми допада толкова,че да направя поръчка.Миналата година по това време имаше като че ли по-интересни неща.. Спомням си как в скайпа обменяхме инфо с кикоимери и Светлето,те май чаршафи си накупиха тогава.. Но ако видиш нещо интересно в детското или за нас-свиркай!

kikoikris не ти трябва толкова тоя френски,аз се оправих с ларедута благодарение на гъгъл-транслейтъра,а и в темата за поръчки има основните понятия. Peace

аdenis имам една торба стари броеве от списанието,още от преди 2000г.(тогава е раждан племенника) и братовчедка ми ги беше дала да чета,като бях бременна с Дарина.Та ще се разровя и аз. Peace


Честит имен ден на всички малки,големи и още по-големи- празнуващи днес!  Hug
Макар че ако празнува Ивайло,имам и аз имен ден. Rolling Eyes Всяка година току-получа по някой смс,но никога не съм празнувала нито днес,нито на цветница.Макар че копривата баш на цветница има имен ден, Mr. Green нищо че Ива е по към върбите пък даже не съм и Ива,а Ивета.

Скоро не сме обсъждали яслите..? Mr. Green/шегичка/ Hug

упс,ника щях да си сменям ама съм се отнесла.. ooooh!

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 12:30 от таралеж у гащи

Общи условия

Активация на акаунт