Първи крачки прави вече МАРТенското ни човече

  • 26 637
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 734

Ми мисля, че и затова първо уточних, че освен ако не се налага. Ако нямах баба под ръка, щях да търся алтернативата с гледачка, със сигурност. Ако не мога да си позволя баба или гледачка, щях да помисля за варианта аз да го гледам и в крайна сметка щях да дам на ясла детето, но нямаше да се заблуждавам, че това е най-доброто за развитието му в тази възраст. Това дали е принуден някой или не е да даде детето на ясла не отменя фактите, струва ми се. Аз смятам, че човек трябва да е информиран и да не се заблуждава, а относно решението какво да се направи - то е въз основа на много фактори, не само на това каква е теорията и практиката, а и на обстоятелствата.

adenis, ще ппитам зълва ми за списанието, която точно тогава беше бременна, ако не ти е спешно разбира се.
разбира се, че е така. Но факт е, че за детето пак е травма когато тръгва и на градина, доста аналогична с тази при яслите. Ако си казваме нещата нека са до край, а не наполовина. Най-щадящия за него вариант е направо да бъде записано в предучилищна възраст и то в училище, където ще го занимават половин ден. А  какво ще правят родителите през това време (по специално майката) си е отделен въпрос

Роси, аз въведох глутена с кашата. За щастие, нямаше проблеми. Как даваш цял морков на Стела, не те ли е страх, че може да отхапе по-голямо парче? Аз още не смея, веднъж пробвах е ябълка на дребни парчета, но се задави и от тогава не съм я пробвала

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Роси мога да ти го поръчам но няма как да стигне до теб за събота!  Sad

# 32
  • София
  • Мнения: 5 285
Здравейте и от нас. Голям смях, Калин започна да бута уокъра си,   hahaha лазейки на колене  Joy А сега кротко седи в краката ми, дъвчейки камерата на компютъра  Shocked

Тони–ст, честит рожден ден на свата   bouquet  bouquet  bouquet


Честито на имениците   bouquet  bouquet  bouquet

Аустриана, честити ходещи крачета   bouquet

Ето това е са новите по здравна каса ваксини. http://doctoronline.bg/view_article.php?article_id=589 Тази против пневмококови инфекции нас хваща ли ни... newsm78

И аз това се чудя  newsm78

васида, моля ти се, остани в темата! Ще ми липсваш особено много!!!

Сиа, цял морков (студен и обелен) давам на Калин не помня от кога. Той с голям кеф го смуче и ближе... ама нали е без зъби, а и морковът е твърд, та не ме притеснява, че ще отхапе. Иначе сам хапе банан без проблеми, макар и без зъбки Simple Smile



Аз да питам ще има ли среща на клуб за 22-ри, че от сега си планувам престоя от цели 2 дни в София  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 246
здравейте и от мен.

Честито на празнуващите!!!

Слънце, прекрасно си се справила!

Ние цяла нощ не сме спали (явно 5-ти зъб чакаме), а сега ми спи връцете, та успях да попрочета. Прави ми впечатление, че тонът в постовете се изостря след 45-та страница. Дали подсъзнателно не се разгорещяваме, за да свърши по-бързо темата?  newsm78

Айрис, едва ли някой мисли, че си лоша майка. Всеки иска най-доброто за детето си и продължителността на кърмене не е критерий. Познавам мами, които въпреки желанието си не успяха да кърмят изобщо. Да, съветите от форума ми бяха полезни и още кърмя, но си има и генетични дадености, които също не могат да се пренебрегнат (при всички бозайници е така и има по-млечни и по-малко млечни женски).

Глутен и аз въведох с каши, като почнах с овесена на Блевит и после видях, че съдържа и пшеница, та не съм спазвала препоръките за последователност на зърнените.

Скоро не сме обсъждали яслите..? Mr. Green/шегичка/ Hug
Joy да подновя тогава - аз съм ЗА даване направо на ДГ, но като имам предвид характера на свеки и факта, че заплатата ми в университета е по-малко от заплащането на детегледачка, ще ми се наложи или да го дам на година и половина, или да го водя с мен на работа (за радост на студентите Laughing). В тази връзка - някой знае ли как стои въпросът с наемане на детегледачка по програмата за трудова заетост?

Здравейте и от нас. Голям смях, Калин започна да бута уокъра си,   hahaha лазейки на колене  Joy А сега кротко седи в краката ми, дъвчейки камерата на компютъра  Shocked

Митко предпочита микрофона Joy

# 34
  • София
  • Мнения: 659
 Честит имен ден на Мечо Пуух, ivelina, Ивчо на Galina, бате Ивайло на Elwing, мъжете на rossykv, TaniaR и cvetka-koketka, мамата на oki4 и ..... дано не пропускам някой, но ако съм да се чувства двойно поздравен и зло да го забрави

 Честито и на днешните месечинковци - много здраве им желая

 Тони, да ти е жив и здрав мъжо, все така да ви обича, глези и помага

 Радвам се, че повечето болнички са вече здрави, дано и останалите скоро се похвалят с оздравяване.

 rossykv, в нашето ОДЗ не ти пазят място ако детето не посещава редовно ясла или градина (аз затова и питах как точно мамите ще се възползват от предимство на кака/батко, посещаващ ДГ без да запишат децата, но никой нищо не каза).
 Глутена го въведох с овесена каша, но после не съм спазвала стриктно реда, който си посочила. Като свърши овесената взех друга каша, съдържаща глутен (вече не помня и каква беше  Embarassed)

 В споровете няма да се включвам, защото се убедих, че някой като си е навил на пръста, че е прав не можеш да го убедиш дори и с железни аргументи. Няма да се хабя да пиша и да се паля вече.

 Вчера се сетих за miramar и нейните сладури, които също скоро ще празнуват РД. Дали някой и има координатите? Тя идваше редовно по срещи преди, може и сега да се присъедини някой път.

Аз да питам ще има ли среща на клуб за 22-ри, че от сега си планувам престоя от цели 2 дни в София  Mr. Green
зеленко, тъкмо и аз щях да питам има ли навити за среща тогава. Аз съм ЗА, да казват и останалите.

 Все забравям да пиша, че страшно много се кефя на Света Троишките мами - евала мацки  newsm20

 На Тео му проряза и второто зъбче, но е ужасна кисела краставица последните дни. Само реве, не яде и не иска никой друг освен мен ........ абе всички екстри на зъбоникненето, добре поне че не е вдигал отново температура.

 Най-накрая и аз качих снимки от срещата в края на миналата година - ето ги
 
 jivotinche, ако искаш си дай skype или mail да ти пратя снимките с Тошко, а и всички останали, които искат де.
 

 

# 35
  • София
  • Мнения: 459
Ей, пак се изпокарахте за няма и 2 дни. Нещо сте се изнервили всички ми се струва. А си хванете мъжете по-здраво  Mr. Green

Аз по споровете няма да се включа, въпреки че единия възникна от мое питане. Само да кажа, че и на мен ми прави впечатление как много хора като че ли зорлем четат през ред. И за да съм по-конкретна - SZA каза около 5 пъти "ако не се налага" (или нещо подобно, за яслите иде реч), но сигурно поне 5 мами след това казаха - на мен като ми се налага, аз лоша майка ли съм.
Е това наистина не го разбирам. Иначе за протокола - аз не виждам нищо чак толкова лошо в яслите. Но все пак намирам за полезно да прочета и мнението на тези, който са против тях.

Относно млечните хранения - не помня кой беше писал наскоро, че сирене с големината на кибритена кутийка се равнява на 120мл мляко. Та все си мисля, че ако детето закусва попара със сирене, не губи чак толкова много от млечната си доза за деня. Иначе при нас ситуацията с попарата още е неизяснена докрай. За сега му давам по-малко АМ като се събуди и 1-2 часа след това малко попара, но като че ли това не е нашия вариант. Първо, че млякото не му е достатъчно и като свърши надава боен вик(той винаги мрънка като свърши, но тия 2 дни направо си реве), и 2ро - после все пак не е достатъчно гладен за попарата и леко и се мръщи. Това май е първото нещо за ядене на което се мръщи. Но днес му я пасирах и си я изяде. Което пък ме навежда на мисълта, че може би проблема е консистенцията, а не вкуса...
Но мисля утре да пробвам направо попара да дам. Само трябва да преборя мързела си рано сутрин и да стана преди дребния.

Честито на проходилите и пролазилите:)
Тошко откакто пролази, за 2 дни вече се научи да се изправя като има къде да се хване. Направо ме изумява колко бързо схваща. Също така и откакто се научи да стои прав (като го държа под мишниците естествено), пак за няколко дни вече стои само като се държи с една ръка за пръста ми. Не е кой знае какво постижение, но като се има предвид, че до преди 10тина дни въобще не можеше да застане прав, за мен си е направо геройство.

За глутена - аз почнах с чиста овесена каша, от която добавях по малко към оризова. След това минах направо на сухари.

Ох, Голяма уста нададе вой, че е гладен.

Честито на именниците от тези дни.

Слънце,   bouquet за темата.

# 36
  • Мнения: 64
Здравейте мацки!

Честит имен ден на всички празнуващи!Живи и здрави да сте!

Леле,леле...  ooooh! ,само това мога да кажа във връзка със "спорчетата" завихрили се в последните страници !

Аз пък съм без деца в момента  Party,ми то си било хубаво бе човек малко да си вземе глътка въздух/макар и готвейки  Mr. Green/;
Малчо е с баба му навън,батето е на английски....тишинааа! ..........и скука,ама то не ми се угажда де  Crazy

# 37
  • Мнения: 967

 Вчера се сетих за miramar и нейните сладури, които също скоро ще празнуват РД. Дали някой и има координатите? Тя идваше редовно по срещи преди, може и сега да се присъедини някой път.


 

Преди месец и половина я видях с таткото и двамата сладури Росен и Даниел в Борисовата градина. Бяха много добре, Мирамар страхотно се е вталила покрай бебовците.


За глутена - ние ужким много се пазихме, пък го въведох без да искам - с овесена каша Simple Smile)))), брей голяма съм тиква. Иначе после последователност не съм пазила. В някакъв момент почнах да давам корички от хляб (ние можем да ядем само  заводски, там единствено със сигурност няма мляко, просто защото друго не произвеждат на поточната линия). Ама първо го препичам и го оставям една вечер да поизсъхне да стане на сухар!

При непоносимост към глутен - симптомите са най-вече болки в коремчето - така може да се познае, иначе бебетата не се изриват (това като коментар към глутена).

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Великолепна нова темичка!   bouquet
Честит празник на всички именици днес! Да бъдат живи, здрави и много щастливи!  Heart Eyes
От мен един музикален поздрав, дано ви хареса - ЦЪК  Hug

# 39
  • Мнения: 10 010
Здравейте от мен и Тоби. В последно време съм перманентно в полу-будно състояние и едвам си държа очите отворени, но ви изчетох.
Бодливка, съжалявам за това което сте преживели. Радвам се, че сте си в къщи и дано занапред ви заобикалят болестите отдалече.
Честито на Никол, много хубаво припка. Hug
Кикоикрис, как е малкия? Много жал ми стана като прочетох как се е ожулил.
SZA, perception is projection ми задържа вниманието и ще се разровя из линковете които беше пуснала по-рано. Много мъдро и точно изказване.
Тони_ст, честито на мъжа ти, от тортата ще си взема 2 парчета, 'щото много ми хареса и съм лакома. Grinning

Роси,   202uu. Личните спорове наистина нямат място в темата, в която пишат и четат всички. Сдържаността е признак на добро възпитание и железен самоконтрол, а не на слабост.

Честит имен ден на Боян със закъснение, но от сърце!  ura
Честито на всички явни и прикрити именници днес !  bouquet

Честита месечинка на Алекс на Алекс_мама! baloni

И аз съм в чуденка за фон до тен и спирала в момента, в събота и неделя ще щурмувам магазините, дано ми излезе късмета с намаленията.

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 16:40 от Deziderata

# 40
  • Мнения: 170
E, не! Просто не мож ви смогне човек! Голяямо писане, голямо чудо.  Mr. Green Вие деца нямате ли бре? Четох старата тема преди малко, то се оказа накрая, че и нова има! Е, отказвам да ви чета. НИ мога.  Mr. Green

Слънце, браво за темата! Ще се видим в Бургас с тебе!

Мойто мъж вчера катастрофира. Нищо му няма, само предната страна на колата, откъм шофьорското място е сгъната навътре. Някакъв 70-годишен решил да преминава от паркинг 2 платна без никаква сигнализация и .. как да спреш, ако не в него, като изниква в последния момент. На всичко отгоре почва с "Ти не ме ли видя бе? Що ме бутна?" Баси идиотите.. Както и да е де. Важното е, че нищо му няма на мъжо.

Иве, много се радвам, че сте си у вас с Ади. Представям си какво е било.. Sad Добре си я насолила "коледната елха"  Crazy

Не можах да гледам клипчетата с ходещата принцеса, но и честитя!  Hug

аденис: няма да ти казвам за какво занимание се сетих за мъжо ти, че ще ме удушиш  Embarassed Mr. Green Дай му на човека да бърка манджа  Crazy (не за това се сетих де)

Честито на именниците!

Нашите кумове днес и 2мата имат празник, ще видим дали ще ги уважим, че ми е неудобно без подарък...  ooooh!

# 41
  • Мнения: 18
Едно лекичко включване и от мен  за спора!

vasida-не си права да знаеш!  Wink Много малко те познавам( за което естествено съжалявам), но определено и от срещата и от постовете ти , съм с много добро впечатление от теб. Определено ако спреш да пишеш , ще ми липсваш! Смятам , че си много лъчезарен и добър човек, ако всички хора бяха като теб  общуването щеше да е много лесно и  за това моля те да размислиш!  Praynig

Разграничавам се от всякакви спорове тук и където и да било!По  всеки въпрос си имам мнение , което може и да се хареса на някой , а може и не. Не съм длъжна  да се обеснявам на никой, защо мисля по някой въпрос еди си как! Особено тук  пък ми сатна ясно , че е абсолютно безмислено да убеждаваш някой в правотата си.

Зеленко - все се каня да ти пиша за магазина Пъзел. Е, открих го без проблем веднага , но беше толкова опоскан , че половин час се чудих кво да взема. Кули , пеещи животни - забрави , само с поръчка за след дни.  #Crazy  Имаше играчки за по-големи дечица и  взех и аз едно таралежче на принципа на кулата , ама Теди хич не го поглежда.  Та така, да знаеш и мерси.

Кикоикрис- кажи как сте със изправянето, минах те ли тежкия период?  Laughing

Честит имен ден на всички!
Честито и на всички други празнуващи!

# 42
  • Мнения: 151
Момичета много пишете нямам време да чета..само се записвам за да следя от време на време темата.

Честит имен ден на всички именници! Да сте живи и здрави   bouquet


ПС само искам да кажа на Бодливка ,че ако ще и главата да си смени ще я позная по начина и на ПИСАНЕSimple Smile целувки

# 43
  • Мнения: 267
Честита месечинка на Алекс ,да расте здраво и щастливо дете   bouquet,а майка му къде се изгуби пак  newsm78 Mr. Green
Дез,благодаря че попита,още му седят срупчетата,които той всяка вечер упорито си маха като навира нос навсякъде  ooooh!,та с това темпо не знам кога ще зараснат  Rolling Eyes,иначе май забрави за случката,вече за нищо на света не го оставям сам със свеки  Tired,колкото и да не искам да стоварвам вината върху нея  Tired
Дума,то критичния го минахме ,но сега откри че може да седи прав и без да се дъжи за кошарата и ела да видиш какво чудо е  hahaha,проблема е че не ще и самичък да седи,иска все публика да има Mr. Green
Да се похваля,че от 5 месеца насам за пръвпът яде каш с кеффффф,така сладко мляска,ми то кой да ти знаЙ,че хуманата били толкоз сладки  Whistling
Готвя свинско филе с катофки и моркови в иена и лигите ми текът,толкоз съм гладна,ама пусто бавно става  ooooh! Mr. Green
Роси и по твойта пита ми текът лигите  Mr. Green
Зеленко,браво на Калично,нашия момък вместо да бута уолкъра,го дърпа ,върви смело напред и го влачи след него,добре че го държа естествено,че иначе никога няма да му зарасне носа  Whistling
И пак да питам за банана,освен с каша и бисквити ,някакви други вариации  newsm78
Ааа ии за ваксините да питм,реимунизацията пентаксим безплатна ли ще е за нас или не  newsm78

# 44
  • Мнения: 645
Ха здравейте и от задръстена Англия.

Честит имен ден на празнуващите днес!

Честито и на мъж и на Тони!

Васида не дей така, наистина беше грозно, но остани заради нас Hug

За яслите забравих да кажа, в нашия случай беше много идиотски. Имах баба на разположение, и тя много искаше да го гледа, но това определено ме хвърляше в ужас (както и мъжо, хем е неговата мама). Понеже с нея случките са безумни и ужасно много, само една ще споделя. Първия път когато пуснах костенурките нинджа на Боян, се ужасих от изразните средства. Реших обаче да го оставя с идеята да обясня на детето, че така не е възпитано да се говори и че повечето думи са грозни и неуважителни. За мое най голямо учудване след 5 минути детето започна да се смее. Попитах го на какво се смее, а той отговори: "Баба говори като костенурките."  
Определено предпочетохме с мъжо яслата Mr. Green

Сега да разкажа за напреднала Велика Британия smile3555
Тук падна 15-20см. сняг и си е--а мамата. Училищата са затворени, влаковете отменени, улиците на са почистени грам, за тротоарите да не говорим. Цяла Англия е блокаж. В цяла Англия няма грам сол, а от магазините се изкупува храна истерично, сакън да не затворят и да не заслабната. Сега се псуват политици и управници какви са нещастници и как са допуснали да се стигне до тук. Обявили са че Англия е паднала с 5 позиции в класацията за най добрите места за живеене, дори след Литва мисля че е.
Да си призная много ми е смешно (макар че то си е трагично), всички са в паника и в див ужас. rotfImao rotfImbo

Дано поне се пооправи ситуацията до 22ри че нали ще летим. И да вземат да се светнат, че с косачка сняг не се чисти. Joy
 

Общи условия

Активация на акаунт