Здравословно хранене за децата - 3

  • 101 867
  • 1 446
  •   1
Отговори
# 1 425
  • Португалия
  • Мнения: 4 197
Аз съм чела, че ехинацея не се пие през цялотто време. Пише го и в листовката на нашия сироп. Организмът привиква. Дава се само при първи симптоми на настинка и грип и продължава 2-3седмици-не помня точно, защото никога не давам повече от 2седмици/.
Наскоро прочетох, че има ефект от сиропа само ако тинктурата е извлек от цветчетата на пурпурната ехинацея, а не от корените.
да,такава съм взела,и досега /от седмица давам тинктурата/не съм забелязала някакви плюсове или негативи ...

# 1 426
  • Мнения: 376
Аз съм чела, че ехинацея не се пие през цялотто време. Пише го и в листовката на нашия сироп. Организмът привиква. Дава се само при първи симптоми на настинка и грип и продължава 2-3седмици-не помня точно, защото никога не давам повече от 2седмици/.
Наскоро прочетох, че има ефект от сиропа само ако тинктурата е извлек от цветчетата на пурпурната ехинацея, а не от корените.
Вярно!  Peace
Аз досега давах само сок от Алое вера и редувах рибено с ленено масло. Но сега поръчах  от един сайт спирулина на капсули, Ехинацея и пробиотици.                                                                                                         

# 1 427
  • Мнения: 2 642
Нашето дете не иска да приема водораслите и коластрата. Само в кисело мялко успявам да пробутам, но нали ме посъветвахте да не ги мешам.

# 1 428
  • Мнения: 9 052
отскоро ехинацея тинктура,че са свикнали с лютивия вкус на тинктурите Mr. Green

от него моя получи ужасен обрив
алергия  към ехинацея  newsm78 или организма чисти нещо чрез кожата  Thinking
изследвахте ли ?доктор даде ли си мнение? питам,защото моите  я пият съвсем отскоро и то ударно Peace

не съм питала, но след 2 обрива установих, че е именно от ехинацеа и спрях да давам. нямам проблеми. а с другите неща , к оито давам няма обриви та явно нищо не е до чистене  Hug

# 1 429
  • Мнения: 19 333
Нашето дете не иска да приема водораслите и коластрата. Само в кисело мялко успявам да пробутам, но нали ме посъветвахте да не ги мешам.
Коластрата нали е мляко. Защо да не може с кисело мляко да се приема?

А за Ехинацеята какво точно давате? В Германия не можах да намеря тинктура за деца под 4год. Всичко е за над 4г.

# 1 430
  • Мнения: 2 028
аз пак исках да попитам дали всички видове ядки трябва да се изкисват?  засега изкисвам само бадемите, кашуто придобива неприятен вид, посивява, ако престои във вода...

засега повечето от спешните мерки за злоядото ми мъниче претърпяха пълен провал, взе че се задави с едно микроскопично грахче и не пожеал повече да го вкуси.. затова пък си похапва доволно бадеми и кашу... досега не бях давала, все си мислех, че е малък (JeniB, добре, че спомена ядки  Peace), спря напълно киселото мляко и пропи прясно мляко с мед, ще трябва да се пробвам да направя бадемово мляко  Thinking

# 1 431
  • Мнения: 2 805
Наскоро прочетох, че има ефект от сиропа само ако тинктурата е извлек от цветчетата на пурпурната ехинацея, а не от корените.
Това не го знаех и гледам, че тази, която съм си купила май е такава - случайно  Grinning
 Ето: http://www.lechitel.bg/product.php?p=44

Проблемът е че съм крайно несериозна в приемането й  Confused

Аз на детето нищо не давам. Малка ми се струва, че да и давам каквито й да е имудолатори/имуностимулатори без причина. Говорих и с педиатъра ни и тя е на това мнение. Може и да не е точно така, не съм 100% убедена, но засега сме на балансирано и пълноценно хранене и разходки на чист въздух като превенция Simple Smile.

# 1 432
  • Мнения: 9 052
Самсара и бг клината е друг. Там не боледуваме. Но тук в тази влага направо може да ти се разкаже играта от вируси. Особено ако си роден на нашия климат. Моите деца или без имуностимулатори не боледуват (чук-чук), но аз се побърках от вируси

# 1 433
  • Мнения: 19 333
Ние пък точно обратното. В БГ се скъсваме да боледуваме, а в Де доста по-рядко. Хем в БГ не позволявам да се рови твърде много в пясъци и прочие, така както в немско. Ако някой има идея каква може да е причината. Ето мен ме тръшна един вирус с кашлица и хрема от 3-4дена. Чак инхалации реших да правя. Последното такова боледуване беше пак в БГ преди 2години.

Самсара, доволна ли си от твоята Ехинацея? Детето ти наистина е още малко за добавки.
А ехинацеята ако я вземаш ти, пий само при първи симптоми на грип или ако си изложена на риск.

Рей, ядките се изкисват, ако ще ги ползваш за нещо като торта, крем, пастет. Иначе няма смисъл да киснеш кашуто. Бадемите бих ги киснала само ако са от горчивите и трябва да се белят, ако ще се ядат сурови. Иначе не.

# 1 434
  • Мнения: 7 803
доколкото знам в БГ има някакви стомашни бактерии, които за местните са  безобидни, но за чужденци са доста неприятни и водят до сериозни проблеми. дали е вярно, не знам, но съм склонна да вярвам.
аз лично давам коластрата само ако усетя , че някой почва да кашля или да точи сополи. давам няколко дни и пираме. не давам постоянно и за сега работи системата. здрави деца са, обаче в детската като има 3 месеца скарлатина и се разказва играта на всички. откак давам коластрата скарлатината я карат с по няколко дни лека кашлица. първата година бяха на АБ при всяко пипване на скарлатината.

# 1 435
  • Мнения: 685
аз лично давам коластрата само ако усетя , че някой почва да кашля или да точи сополи. давам няколко дни и пираме. не давам постоянно и за сега работи системата.

За каква коластра става дума?

# 1 436
  • Португалия
  • Мнения: 4 197
моята ехинацея се оказа смесена-от цветове и от корен - http://www.avogel.ca/en/index.php

Самсара и бг клината е друг. Там не боледуваме. Но тук в тази влага направо може да ти се разкаже играта от вируси. Особено ако си роден на нашия климат. Моите деца или без имуностимулатори не боледуват (чук-чук), но аз се побърках от вируси
и моите деца са така-досега не са боледували,но имат поводи вече/градината им докарва стрес и психосоматично се изявяват сополки,а от там и покашлят/

доколкото знам в БГ има някакви стомашни бактерии, които за местните са  безобидни, но за чужденци са доста неприятни и водят до сериозни проблеми. дали е вярно, не знам, но съм склонна да вярвам.

това го чувам за пръв път,но имам основания да вярвам,че е възможно  newsm78 моите мъници,когато бяхме в Бг се скъсаха да дрищят-5 седмици  Crazy  не са родени в Бг

# 1 437
  • Мнения: 7 803
ами това го е казал доктор на бившият ми мъж. той вече 18 години е в германия и всеки път в бг има този проблем. изследвали са го и това е било обяснението. дали са му АБ и всичко е минало. вярвам го, защото познати немци в бг имат същият проблем. при тях даже се е стигнало до болница и системи.
Cantariny, за краве коластра говоря. то друга май няма.

# 1 438
  • Португалия
  • Мнения: 4 197
а някаква превантивна мярка посочили ли са тези доктори?
не ми харесва идеята да се понесем за Бг и да знаем,че ще се разболеем  Shocked

# 1 439
  • Мнения: 7 803
ми той всеки път взима АБ  Tired друго не помага и според доктора само това е спасението. не да се пие превантивно, а първи признаци гадене, разстройство, втрисане .....

Общи условия

Активация на акаунт