Здравословно хранене за децата - 3

  • 101 843
  • 1 446
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 282
излиза, че е по-здравословно да се яде содена питка напр.?
мдаа, или хляб с мая на другия ден.

На твое място не бих се вкарвала в твърде голям размисъл. Провери за какво става дума, но ако така или иначе ядете хляб у дома, не се вживявай твърде много. У дома хляб се яде само на закуска, затова пък всеки ден, затова правя възможно най-добрия (макар и с мая) и го ядем дълго.

# 61
  • Мнения: 9 052
Има ли някой представа защо получавам такива киселини от питки , солени кракерчета , баница и пр. домашни изделия в 5 ти месец на бременността?
Не е от пълнозърнестото брашно, защото от пълнозърнест хляб не получавам  newsm78

# 62
  • Мнения: 5 713
Маята за хляб я изхвърлих от нашата къща. Като ни се прияде хляб, правим със сода. С квас не ми се занимава, защото не консумираме често хляб.

Жабата, аз получих киселини след като ядох купешки пълнозърнест хляб. Дълго време не бях яла. Нямам представа защо така стана.

# 63
  • Мнения: 2 132
Има ли някой представа защо получавам такива киселини от питки , солени кракерчета , баница и пр. домашни изделия в 5 ти месец на бременността?
Не е от пълнозърнестото брашно, защото от пълнозърнест хляб не получавам  newsm78
Сигурно е от комбинация въглехидрати(пшеницата) + белтъчини(сирене, мляко и т.н.)

# 64
  • Мнения: 1 725
Бременните трябва, по-точно изпитват нужда, да се хранят по на често, макар и по малко. Аз лично имах нужда поне от 4 хранения и ако трябваше да разделям въглехидрати от белтъчини, то щяха да станат 8, т.е. цял ден само с храната си да се занимавам - приготвяне, ядене, разтребване. Whistling Все пак ми е интересно да разбера ако някоя бременна се храни разделно, дали се разминава с киселините. Аз лично не съм го правила, но и киселини почти нямах. А когато се е случвало, чаша топло прясно мляко ме оправяше. По принцип доста рядко съм получавала киселини през живота си. След пържен доматен сос се е случвало, затова избягвам да готвя домати, дори и варени, слагам най-накрая, когато се налага, не зная дали това е правилно, но понеже при склонност на организма към образуване на оксалатни камъни, какъвто е моя, съм чела, че оксалатите от готвените домати не са препоръчителни, може и да греша, де Rolling Eyes. Съоветно и на Настя не и давам готвени домати, но това е само през уикенда, когато яде домашна храна, а иначе си я храня с готова детска кухня. Blush А през бременността ми се увеличиха разните неудобства, тип колитни, които и по принцип си имам. Най-зле беше първите 3 месеца, но поне от тези неща не боли. Laughing

Последна редакция: пн, 11 яну 2010, 18:59 от desi_sunshine

# 65
  • Мнения: 9 052
сигурно е в комбинациите. наистина!
аз по принцип нямам киселини, освен при бременност и с двете бременности така. От домати нищо ми няма, но явно комбинацията с мляко , защото щях да умра от едни мюсли с прясно мляко, от питка, от соленки и пр. А пълнозърнест хляб си хапвам и нищо ми няма от него.
Явно всеки понася различно.
Аз разделно не се храня и не мога да кажа. Не знам защо но не изпитвам интерес към разделното хранене. Сега един приятел се запсиа да прави дипломна за хранителен експерт + хомеопатия (имат в предвид какви подправки да слагаш в храната при различни проблеми ) ... това не е медицинско , а само като съветник ... Та ще има кого да разпитвам  Wink

# 66
  • Мнения: 1 048
Ние ядем кафяв ориз,елда,булгур,понякога просо и кинуа,но мъжа ми най-много си обича белия ориз(най-вкусен му е и има хубав вид).
Онзи ден видях на един етикет на ориз надпис "Пълнозърнест бял ориз",някой да е срещал такова чудо и да знае какво ще да рече???
А да ви питам кинуа като варите получава ли се около зърното нещо като кълн,чудя се дали се получава от варенето или е от това,че съм го киснала преди това и е тръгнала да покълва newsm78,но пък преди варенето ги няма.принципно кисна всички зърнени от предната вечер  или за около 8-10 часа заради детето,ако е само за нас може и по-малко.

# 67
  • Мнения: 1 849
Норчи, и при мен става така с киноата, а също и с лещата, дори без да кисна  Simple Smile Това показва, че от тях могат да излезнат и кълнове.

# 68
  • Мнения: 502
Наскоро хапнахме киноа в един вегетариански ресторант и много ни хареса. Дайте някоя рецепта с това чудо, никога не съм го приготвяла, даже не знам колко се вари и какво е съотношението с водата?

# 69
  • Мнения: 9 052
защо п-лнозърнестия ориз да не е бял, ако външния слой е бял? може такъв да е сорта - по бял като цяло?

# 70
  • Мнения: 827
защо п-лнозърнестия ориз да не е бял, ако външния слой е бял? може такъв да е сорта - по бял като цяло?
или да е избелен...

# 71
  • Мнения: 1 725
Оф, той, ако е избелен, не бих му се доверила, но пък може и да има и по-натурални средства за избелване, така че не го отричам по презумпция. Simple Smile
А пък киноата като я накисвам за през нощта, си има кълнове вече на сутринта, но ми направи впечатление, че като беше по-топло израстваха повече. Много ми е неприятна на мен сурова, чак като се повари поне 3-4 минути и става нормална. А пък нали е по-полезна сурова, покълнала - ама не мога да я ям така, въпреки че не съм претенциозна по принцип. Дайте, наистина, някоя рецепта с киноа - не за сурова, щото не вярвам и много подправки да успеят да я оправят. А при амаранта това не важи - мога и суров, накиснат от вечерта.

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 20:56 от desi_sunshine

# 72
  • Мнения: 2 132
Кинота сварена е много вкусна. Не и трябват даже подправки.

nor4y сигурно имат предвид сорта. Има и пълнозърнест басмати и т.н.

# 73
  • Мнения: 9 052
винаги ссм се чудила , zащо считат пслноzсрнестите неща , че трябвад а са кафяви. И ако нещо е кафяво ъ пслноzсрнесто. Според мен не е така. Може да се направи тсмен рсжен хляб от непслноzсрнесто рсжено брашно и пак да не е толкова полеzен, като пслноzсрнестия. Според мен може и обратно. Нещо да е по бяло и да е пслноzсрнесто  newsm78

# 74
  • Мнения: 19 323
Защото повечето пълнозърнести неща кафенеят. Аз купувам пълнозърнест ориз от Алнатура, който е леко по-жълт от съвсем белия, но не е кафяв.
Такъв сорт бял ориз не съм виждала обаче Thinking

Общи условия

Активация на акаунт