Как приемат свекървите ви факта,че/още/кърмите?

  • 2 194
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 463
[q: Лошото е, че тя самата не се разбира Mr. Green
Цитат
Е това е и при моята.Обаче много се харесва-Вика:Виж ме,аз не съм кърмена,а пак съм 100 кила!не е виц

# 16
  • Мнения: 6 206
Ами, аз без мойта нямаше никога да стигна дотук, жената много ми помогна в началото.
И психологически и чисто практически с много съвети. Факт е, че аз проблем съм нямала, благодарение на нея и форума.
Тя си е кърмила децата докъм годинка, а зълва ми дори на поискване, не за друго ами, защото е била много злояда и е ползвала всеки момент да я нахрани. Mr. Green
Малко трудно прие толкова късното захраване, но го прие мъжки. Тука към пролетта отвори тема за отбиването, обаче и на нея и на мен ми е пределно ясно, че ще е трудна тази работа. Laughing
Не ми се меси, виждам я, че не одобрява някои неща, като примерно, че Спасчо прекарва половината нощ при мен, но си мълчи, пък и знам, че го прави, защото мисли и за мен и за него, а не да е контра.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 825
Моята е много доволана от факта че кърмя. Тя самата е кърмила единя син до 6 месеца, другия до година и 2 месеца и смята, че и аз трябва да кърмя.  Sunglasses

# 18
  • Мнения: 1 427
Моята много ми се радва,че  кърмя,самата тя е кърмила синовете си до към 1,5 г.Дори разказваше на познати  как пия чайове  само и само да кърмя Laughing-много е горда ,че полагам такива усилия!Тя е пенсионирана акушерка обаче,и много ни се разминават мненията за захранването Mr. GreenНо хубавото е че не се опитва да ми се налага-само пита-"даваш ли сокове?-не "добре"Скоро се захранихме с пюре и тя много се вълнува-през ден ми се обажда да пита как върви.... Joy

# 19
  • Мнения: 1 107
Свекърва ми е страхотна, изобщо не си позволява да дава акъл или мнение относно гледането на бебето ми. Ако не одобрява кърменето, досега не си е проличало  Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 2 164
Моята се радва, че кърмя.
Но когато Емма качваше по 500-600г за две семици твърдеше, че кърмата ми била "хубава"  Mr. Green. Сега, когато качи 380г за 3 седмици изведнъж започна да ми говори как колкото и да се променили нещата през последните години и тя е гледала деца и помни как се прави това. Абе, дразни се, че не и задавам въпроси и не и искам мнението за нищо  Mr. Green.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 259
Моята мисля, че се радва, че кърмя (но живее в Гърция и не съм я виждала близо 3 год. Grinning). Когато Емануил навърши 2-3 месеца ме пита дали сме започнали със сокчетата и беше МНОГО учудена, че ще захраня чак от седмия месец (но мисля, че по-скоро защото за пръв път чуваше). Ей днес ми се обади и ми вика: докато имаш мляко - кърми го.  Wink(А и на съпругът ми баба му пред половината рода ме посъветва да го кърмя колкото се може по-дълго и да не бързам да му давам манджи, смее ли сега някой да ми противоречи Mr. Green, бабата много я слушат.)

А може ли да се разпиша и за свекър ми - той пък още щом родих (на два дни родилка, още в болницата) ми каза да питам лекарите къде мога да си изследвам кърмата дали е хранителна.  Laughing Защото свекърва ми и двете си деца като ги е кърмила - сучат и след 2 ч. плачат гладни. Затова свекърва ми отишла да си изследва кърмата и тя се оказала "чиста вода", изобщо не хранителна. И постоянно ми повтаряше (и спорехме) да пия боза, за да имам кърма. Laughing Но мисля, че го приема като нещо естествено, че кърмя. А за майка ми е голяма радост и гордост! Ей, че се отплеснах... Blush

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Моята се радва и ме хвали пред колежки и приятелки. Пък и какво да ми каже друго...с мен на глава не се излиза лесно Wink Тя е кърмила 2 месеца, защото е 'нямала мляко' (детска сестра е), и общо взето вижданията ни за захранването кардинално се разминават - колкото и да кима, да се съгласява с мен и да чете каквото й нося разпечатано, продължава да казва на майките в детската консултация старата песен.
И да не одобрява дългото кърмене, не го показва. Знам, че отдавна й се иска да може да взима детето в бабин дом, но и ден да не бях кърмила, пак нямаше да стане тая...

# 23
  • Мнения: 854
Честно казано, не знам какво мисли свекито по въпроса Thinking Според мъжо се била радвала, ама те живеят надалеко и откакто Борко се е родил са идвали 3-4 пъти. Последното за което си говорим тогава е кърменето Simple Smile Но пък когато племенницата ми била малка, баба й решила един ден, че е гладна, щото не й стига кърмата и бързо й купила Нан ooooh! Съвсем отделно за тях добре гледано дете е шишкавото дете Rolling Eyes Свекър ми пък ме пита дали давам кисело мляко - това когато Борко беше на 6,5 месеца и при положение, че е с алергия #Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 2 687
Свекърва ми е страхотна, изобщо не си позволява да дава акъл или мнение относно гледането на бебето ми. Ако не одобрява кърменето, досега не си е проличало  Simple Smile

И моята е такава, но при мен май неодобрението идва по-скоро от страна на етърва ми (с която иначе се  разбираме страхотно), но тя е изгледала 2 деца по българския начин на захранване и естествено не одобрява 6 месеца само на кърма. Племенникът, който скоро стана на 3 мисля че го е отбила преди да стане на годинка, а скоро ми сподели, че чак преди няколко месецаи е спряла съвсем кърмата, но на въпроса ми защо не е продължила да го кърми ужасно се възмути, което аз не разбирам!

# 25
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Абе то аз трудно го приемам, пък за другите хич и не ща да знам!  Twisted Evil (специално пък свекървата е последният човек, когото ще анкетирам  Mr. Green)

# 26
  • Мнения: 1 512
Моята от време на време подпитва " Ама Криси още ли търси нещо???" Нещото са циците Laughing Mr. Green Имаше един период между 10-я месец и годинка и два-три месеца, в който не само тя, ами и мойте родителски тела ме бяха побъркали- как щяла да се разглези, как кърмата след годинката не била хранителна... Големия зор беше, че не давам детето на бабино- дедин дом...Оревах целия кърмачески форум тогава...
Но вече спряха да приказват, изобщо не коментирам продължителността на кърменето с тях. Пък и май са наясно, че с таков дзвер с телешки характер не се излиза лесно наглава Crazy
Но тук намерих подкрепа, за което  bouquet  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 3 550
Моята се радва, че кърмя. Даже в началото ми казваше, че сокчетата по-добре аз да ги пия и така да преминават във внучето. Изобщо мнението `и е, че колкото по-дълго е на кърма, по-добре. Но все пак не знам дали гледа положително на ходещите кърмачета и на намерението ми да кърмя като маймуните. Иначе, като казах, че след 6-тия месец ще захранвам и деликатно ми даде съвет как да стане по-бързо: като топя залци хляб в нашата манджа. Отрязах я!
Изобщо тя се опитва да е деликатна. Вече намеква за гърнето, дава акъл как да си обличам сина, купува му неподходящи играчки. Но никой не я слуша. Пък и съпругът ми я слага на място вместо мен, за което съм му благодарна. А свекърът като дойде у нас 1-2 седмици след раждането и ми наприказва куп съвети от тук до 1-ви клас.

# 28
  • Мнения: 2 609
Ами ние с моята по принцип се разбираме ,но по темата сме на различни мнения ooooh!.Отдавна ме кара да отбивам Яна,но с мен на глава лесно не се излиза Party.Сигурно,когато я отбия ще е много доволна  newsm78

# 29
  • Мнения: 8 463
Абе то аз трудно го приемам, пък за другите хич и не ща да знам! Twisted Evil (специално пък свекървата е последният човек, когото ще анкетирам Mr. Green)
Зъхи твоето изказване поразително напомня на едно друго-"Пия...с отвращение"/превод от руски/ smile3533
Е,важното е,че "пиеш" Wink/кърмиш/,ама гледай да не ти стане "нервна"кърмата. Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт