Наситени, ненаситени, Ω-3, Ω-6 и най-вече рибено масло - II тема

  • 76 475
  • 776
  •   1
Отговори
# 135
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287

ray - течното рибено масло Ескимо за възрастни е напълно подходящо и за деца.  "Специалното" масло за деца съдържа и омега-6 мазнини, които нормално се приемат от олиото в храната.



аз днес купих Ескимо 3 на капсули от 0,5 г, изчетох темата, но честно казано не мога да преценя може или не може да го давам на децата и в какво количество. В аптеката ми казаха, че е само за възрастни. На опаковката пише, че съдържанието е следното:

3 капсули 1 до 3 пъти дневно, хранителен състав в 3 капсули:
омега 3 мастни киселини 500 мг
от които
ЕРА 240 мг
DHA 160 мг
Витамин Е 4,5 мг

PinkPanther, какво е твоето мнение?

Не съм PinkPanther, но докато той се включи можеш да погледнеш в първата тема той коментира съдържанието точно на това Ескимо (бях задала въпрос за дозировката за моите деца).

# 136
  • Мнения: 2 028
samuel, благодаря, започнах и първата тема, но съм на 10-та от 50 стр.  Peace

Последна редакция: вт, 19 яну 2010, 20:01 от ray

# 137
  • Мнения: 572
Днес купих от ДМ-а детското рибено масло...озадачих се, че на етикета пише да не се приема концентрирано  Shocked...някой знае ли защо е така..? Пише да се слага в сосове, салати или супи....моето дете първите две не ги яде, а ако сложа в супата ще откаже и нея.
Имате ли идея как да му го давам това рибеното масло?

Аз го давам както другото, преди или след хранене? Какво му е по-концентрираното в сравнение с Ескимо-кидс? А и моя досега пиеше Ескимо-3 течно, където съдържанието е още по-високо.

veihaivei , съжалявам че не мога да дам снимка на етикета. Телефонът ми е с много ниска резолюция и снимката е толкова некачествена, че не се чете. Ако някой друг може да направи качествена снимка на етикета...

# 138
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Голямо дете, утре имам възможност направо да мина оттам и да хвана едно за ушите
Щом не пише за вит. Д, значи няма

# 139
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Не мога да снимам етикета, но ще се опитам да го препиша (ужасно трудно се чете).
Масло за пиене с Омега 3 - 150 мл.
 - Хранителна добавка, повишава концентрацията;
-  С полиненаситени мастни киселини на Омега 3
Състав: рибено масло (сардела от Антарктика), екстракт от Розмарин, слънчогледово масло, антиоксиданти, токоферол и аскорбил палмитат, аромати портокал и лимон.
Дневна дозировка: Да се прибавя към сокове, супи и салати. Да не се приема концентрирано. Деца над 4 год - 1 супена лъжица. Възрастни - 1-2 с.л. При повишени физически и психически натоварвания, особено при спортисти, ученици и възрастни.
Съхранение:
Да се съхранява на сухо, прохладно и недостъпно за деца място! Веднъж отворено шишето да се съхранява в хладилник и да се употребява не по-дълго от 2 месеца.
Внимание! Да не се превишава препоръчителната доза от продукта за дневен прием. Хранителните добавки не са заместители на разнообразното балансирано хранене! Този продукт е хранителна добавка, а не лекарствено средство.
Съдържание:ЕРА, DHA, DРA са жизнено необходими полиненаситени Омега-3 мастни киселини.

                                        На 100g                 На 1 с. л. (4g)
ЕРА                                         121 g                          0.48 g
DHA                                         121 g                          0,48 g
DРA                                           38 g                          0,15 g

Енергия                                  3700 kj
Белтъчини                              0
Въглехидр.                              0
От тях захар                           0
Мазнини от тях:                      99,9 g
Наситени мастни                    17,4 g
Ненаситени мастни                   15 g
Полиненаситени                     67,5 g
Баластни в-ва                          0
Натрий                                     0

Дано съм ви била от полза. Извинявам се ако съм допуснала някоя грешка при преписването.


# 140
  • Мнения: 239
Пинки,благодаря още веднъж.Ще купя течно.

# 141
  • Мнения: 2 652
От кога се каня да се включа тук... Ще попрочета малко и ще задавам въпроси.

# 142
  • Мнения: 1 725
От кога се каня да се включа тук... Ще попрочета малко и ще задавам въпроси.
Ооо, сериозни попълнения са това! Радвам се да те засега тук! Hug
samuel, благодаря за труда! Аз го гледах в ДМ, но не съм си направила труда да сметна като цена кое излиза по-евтино (за мен, обаче, а аз пия по 4г на ден) - капсулите или това течното? То иначе и съдържанието на капсулите би трябвало да е подобно, т.е. също толкова натурално (нали съм по натуралните работи уж Wink), но пък като е в капсули просто е по-трайно.

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 03:25 от desi_sunshine

# 143
  • Мнения: 2 028
добре де, само аз ли попадам на идиоти в опитите си да намеря рибено масло за децата... вчера в една аптека си записа жената да попита и потърси рибено масло, днес обаче ме застреля с въпроса: "За кученце ли го търсите?" аз останах ей така  Shocked казах й, че имам две деца и възнамерявам на тях да го давам, сега беше неин ред да се опули  Shocked много странно ми стана...

ще ме простите, но не открих в първата тема, която е 50 стр., къде сте обсъждали капсулите на Ескимо и дали стават за деца... някой ще даде ли едно рамо, благодаря  Hug

# 144
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
ray, погледни на 37 и 38 страница.

# 145
  • Мнения: 800
Момичета, май пак задълбахме в плиткото.

Казахме, че стандартното рибено масло съдържа 12 % DHA и 18 % EPA.

После за объркване (не за друго) прибавиха и DPA. Станаха 12 % DHA, 6 % DPA и 12 % EPA.

Казах ви да прибавите DPA към ЕРА. Получава се пак 12 % DHA и 18 % (EPA + DPA).

(прочетете го пак да ви стане ясно)

Извод: Независимо от количеството, отношението на ЕРА към DHA в стандартното рибено масло е 3 : 2.

И обратно: Всяко рибено масло, в което отношението на ЕРА към DHA е 3 : 2 е стандартно!

Второ: Всяко рибено масло съдържа естествен вит.Д. Но той е много малко в сравнение с необходимото.

Рибените масла от черен дроб съдържат значителна доза вит.А. Това е винаги изрично упоменато. С тях трябва да се внимава. Ако не е упоменато, значи няма!

В рибените масла, като консервант се прибавя вит. Е. Защото е антиоксидант. Количеството му е микроскопично, не си заслужава вниманието и вълнението.

Трето: Рибените масла за деца съдържат и значителна доза омега-6 мазнини. Олио. Омега-6 мазнините са необходими за изграждане мозъка на детето до към 3-4 години. Ако искате да си купувате олио по 150 лв. литъра, моля! Аз не ви съветвам.
Олио, детето получава с другата храна.

Конкретното масло Ескимо-3 е на капсули по 500 мг, но съдържанието е дадено за 3 капсули. Демек, ЕРА - 240 мг, DHA - 160 мг  в 1500 мг.  Отношение пак 3 : 2.

След като сме се разбрали какво и колко трябва да се пие, пак си четете етикетите, но не ги приемайте безкритично. Странно ми е да коментирам всяка глупост, написана там.

А аптекарките - я се огледайте, та вие знаете поне пет пъти повече от всяка аптекарка по въпроса! Имайте самочувствие! Защо иначе си губим времето тук...

ANADUNMU?

Аз не ви се сърдя, ще продължавам да ви отговарям на въпросите, но моля Ви...   мислете!

desi_sunshine - естествено, течното е по-евтино. Правенето на капсули го оскъпява.

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 11:26 от PinkPanther

# 146
  • Мнения: 800
ray - въпросът на аптекарката за кученцто не е без основание. Аз съм давал успешно рибено масло Фитофарма на две кучета с атопичен дерматит. И други са се усетили.

# 147
  • Мнения: 636

Вчера ми предложиха това масло - 120 капсули за 13,99лв.
Скъпо ми се видя. Има ли по евтино

# 148
  • Мнения: 1 288
добре де, само аз ли попадам на идиоти в опитите си да намеря рибено масло за децата... вчера в една аптека си записа жената да попита и потърси рибено масло, днес обаче ме застреля с въпроса: "За кученце ли го търсите?" аз останах ей така  Shocked казах й, че имам две деца и възнамерявам на тях да го давам, сега беше неин ред да се опули  Shocked много странно ми стана...

ще ме простите, но не открих в първата тема, която е 50 стр., къде сте обсъждали капсулите на Ескимо и дали стават за деца... някой ще даде ли едно рамо, благодаря  Hug
К'во пък се е опулила?!? На мен аптекарката ми каза-"много полезно за организма, укрепва го, оказва благотворно влияние на еди коя си система"...

# 149
  • Мнения: 800
mamadani - 120 капсули по колко мг? Ако са по 1000 мг - добре.

Исках да допълня нещо важно за GLА:

1. Направих проучване - най-изгодно излиза GLA да се приема  от масло от пореч. Останалите варианти са по-скъпи.

2.За разлика от рибеното масло, приемането на GLA по време на бременност е недопустимо.

Може да предизвика спонтанен аборт.

Общи условия

Активация на акаунт