Айде отново за 133-то и 32-ро начален курс - мнения

  • 30 125
  • 209
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 418
....

 Радвам се,че вече се появиха руски паралелки и в други у-ща. В Младост има  /търсете си в тяхната тема,не помня кое/ ,и в 18 СОУ.

 Това е добра новина .
  В нашия квартал по училищата на въпроса ми: "тук преподава ли се руски език? " ,ми отговарят : "Не ! Защото няма интерес !" .
  Учудена съм , защото засичам много рускоговорящи наоколо . Да не говоря и за нерускоговорящи , проявяващи интерес към езика и търсещи всевъзможни връзки за да влязат в  "Пушкин" .

# 46
  • гр.София
  • Мнения: 4 158
 Селма,друг е въпросът ,колко се научава руски.  / Днешната система няма нищо общо с едно време/
 В този смисъл, посолското е в пъти по-добро,предполагам.

# 47
  • Мнения: 7 418
  Възможно е, да ..... В посолското се учи по руската система , програми .
  Но какво става там с изучаването на българските език , литература , история ? Дали училището е подходящо за рускоговорящите , които са и предани граждани на България ?

# 48
  • София
  • Мнения: 1 727
     Когато ме чуха ,че не сме от квартала , почти веднага ме отрязаха .     

А какво е определението им за квартал? Кварталът различен ли е от района - в случая Средец, който е доста голям.
И въобще как училищата определят териториалния си принцип за прием? От прочетеното тук и в други теми оставам с впечатлението, че е доста разтегливо това понятие ...

П.С. Отговорих си на въпроса - пише го в сайта на училището Simple Smile

Последна редакция: пт, 31 май 2013, 18:55 от Узи

# 49
  • Мнения: 7 947
Здравейте, ние ще сме първи клас в 32ро и ще съм благодарна, ако ми дадете някаква информация за учителките в начален курс и като цяло за самото у-ще.

# 50
  • София
  • Мнения: 437
На общите срещи с родителите миналата седмица нямаше ли възможност да огледаш училището и да се запознаеш с учителките?

# 51
  • Мнения: 7 947
Не  Laughing
Срещата се състоя в конферентната зала на последния етаж и докато стигна до там - само коридорите мернах. Показаха ни снимки на стаите и салоните. А учителките бяха на среща с децата в същото време и ни ги върнаха на входа. Визуално ги видях, но какво от това...Сега ни предстои диагностика на децата, но ми се искаше да зная нещо повече за самите учителки...

# 52
  • София
  • Мнения: 437
Жалко, че така се е получило.
32-ро е училището, за което аз лично не успях да събера каквато и да е информация. Поради тази причина не отидох на въпросната среща и отпаднахме от класиране.
Дано някой родител се включи с информация.
Успех ви пожелавам!

# 53
  • Мнения: 7 947
32ро е сравнително познато в София, как не събра инфо? И вероятно трябваше да идеш на род.среща - защото разясниха ужасно много неща на нея...Нищо де, успех - където сте кандидатствали  Peace

Аз продължавам да търся впечатления от класните на първите класове...

# 54
  • София
  • Мнения: 437
Аз след излизане на списъците прецених, че нямаме шанс.
Пък и не ми беше първо желание.
Предполагам, че като елитно училище всички учители са добри.
Успех!

# 55
  • Мнения: 819
За 32-ро - дъщеря ми сега завърши 4 кл. Обаче нашата класна не я препоръчвам( Манчева)Така и не ми допадна като човек, нито като отношение към децата. Иначе от класните ръководители на другите паралелки не съм чула оплаквания.На А-клас е мъж, г-н Николов.Има добри отзиви за него, децата много го обичат, много е мил и отзивчив, но пък малко дисциплината му куца. Други две учителки, за които се сещам са Йончева и Светлозарова - има добри отзиви за тях, по-строги са, но това според мен е добре.На В-клас е нова, от тази година, май е доста строга и тя, друго не знам.
Най-важното е да случите на класна.

# 56
  • Мнения: 7 947
Да, зная, че най-важното е да случим на класна, затова се интересувам от лични мнения тук.
Езиците от класната ли се преподават - вероятно не  Embarassed
За учителят чувам противоречиви мнения, по-скоро негативни, той водел и занималня миналата година.
Вие на занималня ходехте ли, защото на нас определено ни се налага. Интересно ми е дали ще има за доучване вечер или действително се готвят домашните там?
Храната в стола как е?
Много въпроси,много нещо  Embarassed

# 57
  • Мнения: 819
Да, зная, че най-важното е да случим на класна, затова се интересувам от лични мнения тук.
Езиците от класната ли се преподават - вероятно не  Embarassed
За учителят чувам противоречиви мнения, по-скоро негативни, той водел и занималня миналата година.
Вие на занималня ходехте ли, защото на нас определено ни се налага. Интересно ми е дали ще има за доучване вечер или действително се готвят домашните там?
Храната в стола как е?
Много въпроси,много нещо  Embarassed


При нас английския се водеше от класната на  В-клас( която се смени тази година)От нея не бях доволна. Последната година по английски им преподаваше Йончева, класна на съседен клас, при нея определено беше по-добре, детето започна с удоволствие да го учи и да и харесва - преди казваше, че не и харесва този език и не иска да го учи. По руски вече си е друга учителка, добра е, от нея съм доволна. За Николов - дъщеря ми сега дружи с момиченце от неговия клас, то вчера ми каза колко бил добър, как всички го обичали и колко бил забавен, но...тя предпочитала в 5 клас класната да е малко...по-сериозна  Mr. Green, така се изрази детето, каквото и да значи.
За занималнята - дъщеря ми никога не е ходила, но пак си зависи от учителя, който ще им се падне.Имаме познато детенце, което си ходи от 1 клас и са доволни, ни си доучват вкъщи, а от другата година ще има занималня и за 4 клас.
На стол я записах в началото на 1 кл. - неуспешен опит, ама тя е много капризна - това не яде, онова не яде...та не сме критерий.

# 58
  • София
  • Мнения: 329
Храната в стола как е?

Ами какво да ти кажа. Аз не съм доволна, нито пък детето. Купона е 3,50 - това е най- скъпият купон за детски стол сред всички познати дечица от други у-ща, а все ядяха ориз с нещо си. Но то в това училище лафката и стола - едно и също място - така се толерират от у-щето. Цените са толкова високи, че чак съм се зачудила, къде мога да се оплача по този въпрос.

# 59
  • Мнения: 7 947
Оф, то 3.50 е обедното меню в ресторантите в центъра  ooooh!
Ние ще оставаме и на занималня, няма как и се чудя как ще се справим, отделно, че сина е капризен и злояд...
И все пак коя класна за 1ви клас сте чували или самите вие бихте препоръчали?
Аз видях една височка, хубава жена с русолява коса на опашка и една с тъмна коса, пак висока и на опашка, слави и двете, но имената им не зная. И двете ми се сториха много приветливи, но и доста сериозни.
А занималнята вечер до колко часа е?

Общи условия

Активация на акаунт