Арабска кухня - изпитани рецепти и полезни съвети - втора част

  • 73 020
  • 218
  •   1
Отговори
# 195
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не знам в бг къде има такива води! тук си има определени семейства  ,които я правят дома6на, има и фабри4на по магазините! то вси4ко се прави дома6но-само да знае6 откого да си го купи6!
това ,което показах аз, изоб6то не е лист за баница, пак повтарям!  Naughty
пастийата((б) за арабите)  се прави с пат бризе,предполагам с лист като за дърпана баница  става! но това си е основно ястие или предястие според зависи приготовлението! уарката е лист тънко тесто  в този слу4ай! просто си преведете съставките , то уарката е само да го завиете! успех!
загледах се в едно видео за мароканските уарка, ами и малсука трябва да  става ,но трябва според мен да е дома6на, 4е е  по-плътна от фабри4ната! и да се наредят няколко големи листа за да покрият после  пастийката!

Последна редакция: пт, 22 фев 2013, 14:58 от keraounba

# 196
  • Popovo
  • Мнения: 219
   Нещо подобно беше и ястието което гледах - обвито с уарката.Благодаря много за информацията и за рецептата.Сравнявам го с кори за баница,защото водещият на предаването направи Бастила с кори за баница и така описа уарката като аналогови за нашата кухня.

# 197
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не се разбрахме! аз не говоря за урката за пастийлата, моята рецепта е за каак урка, сладките! като "урка" може д а се сложи в най-разли4ни рецепти не е едно и съ6то! дано сме се  разбрали! направо трябва6е  да питате за пастийа, то си направо друго ястие! то и тунизийския тажин -тажин уарка  му се вика на единия варинт, ама не е сладко,  Mr. Green!

# 198
  • Мнения: 2 761
Здравейте!
Искам да попитам тук за един сладкиш-не знам как се казва и не мога да го намеря в нета.Бях на едно събиране и го опитах,разбрах само че го е правила някаква ливанка,но нея я нямаше там.Поразпитах после някои познати за това,някои бяха яли същото(или подобно),но казаха че някой трябвало да ти покаже как се прави,което ми се видя странно,защото изглеждаше нещо съвсем просто.И така,това,което знам,че има в сладкиша е кадаиф,сметана и маскарпоне(това последното не знам колко е арабско всъщност).

# 199
  • София
  • Мнения: 7 876
... И така,това,което знам,че има в сладкиша е кадаиф,сметана и маскарпоне(това последното не знам колко е арабско всъщност).

Търси в нета КЮНЕФЕ и ще намериш много рецепти. Имай пред вид обаче, че се прави със суров кадаиф, а не с този традиционния (изпечения), който се продава по нашите бакалии.

# 200
  • Мнения: 2 761
Много ти благодаря,че ме насочи   bouquet.Знам,че трябва да е суров,купих си точно такъв,да видим как ще го скопосам  Simple Smile

# 201
  • София
  • Мнения: 7 876
Много ти благодаря,че ме насочи   bouquet.Знам,че трябва да е суров,купих си точно такъв,да видим как ще го скопосам  Simple Smile

А от къде купи суровия кадаиф ?

# 202
  • Мнения: 2 761
В Германия съм,от един турски магазин  Simple Smile.

# 203
  • София
  • Мнения: 7 876
В Германия съм,от един турски магазин  Simple Smile.

В България твърдят, че ги продават арабите и едно ателие на Самоводската Чаршия в Търново - ето снимки от ателието (вкл. и уреда на който правят кадаифа):

   

# 204
  • София
  • Мнения: 8 114
Някой може ли да ме насочи по повод една подправка. Ядохме с мъжа ми арабска салата с кус кус и вътре имаше едни малки черни топченца, които не знам какви бяха. Някой дали се сеща? Grinning

# 205
  • Мнения: 2 761
Да не са черен кимион-нигела сатива,но те имат повече формата на сусам.Не знам дали се слагат на кус-кус,но ги използват при тестени изделия.Кръгли черни зрънца има  черния синап.

# 206
  • Мнения: 169
Някой може ли да ме насочи по повод една подправка. Ядохме с мъжа ми арабска салата с кус кус и вътре имаше едни малки черни топченца, които не знам какви бяха. Някой дали се сеща? Grinning
Ползва се суумак за салати , но той има леко кисел вкус  Thinking

# 207
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 707
Някой може ли да ме насочи по повод една подправка. Ядохме с мъжа ми арабска салата с кус кус и вътре имаше едни малки черни топченца, които не знам какви бяха. Някой дали се сеща? Grinning
Ползва се суумак за салати , но той има леко кисел вкус  Thinking

Сумакът е червен и не е на зрънца.

# 208
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
И според мен е черен кимион. В арабските магазини в София го продават под името черен сусам.

# 209
  • София
  • Мнения: 122
От момента в който опитах "лахм б аджин" си търся рецептата, hadil много благодаря   bouquet Как мислите, дали мога да намеря агнешко и телешко мляно месо по  арабските месарници около пазара  newsm78
Започвам да чета усилено, защото мернах много интересни неща  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт