кога кърмихте за първи път???

  • 1 819
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 771
на 2рия ден

# 16
  • Мнения: 8 463
Нямаше и 24 часа от секциото,когато ми я дадоха и я кърмих.
В 12.49 ме оперираха,на другия ден в 10 беше вече при мен.

# 17
  • Мнения: 2 807
Дани не беше при мен  Cry, тъй като родих чрез форцепс и лежах на етажа на тежко родилите.
Дадоха ми го на третия ден, но той така и не искаше да засуче - стоеше с отворена устичка и чакаше да му цедя, това в резултат на храненето му от шише.  Twisted Evil

Ива беше с мен в стаята - първото кърмене беше почти 4 часа след раждането.

За първото - никой нищо не ми е обяснявал, въпреки, че питах многократно.
За второто пък очакваха, че всичко си знам   Confused - нали бях вече мама на двама  Wink 

Та, ако ти не се поинтересуваш, не разчитай на друг да ти даде подробна информация и разяснения кое, как и защо  Wink

# 18
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И аз бях секцио, но бебката ми я дадоха 24 часа след това. Защо чак на третия ден при вас?!  newsm78

# 19
  • Мнения: 46 520
И аз бях секцио, но бебката ми я дадоха 24 часа след това. Защо чак на третия ден при вас?!  newsm78

Мен даже на 5-тия, но имах проблеми и бях на антибиотици, затова  Confused На другите ги даваха до 24 ч.

# 20
  • Мнения: 1 072
Около 30 мин. след като се родиха и двамата

# 21
  • UK
  • Мнения: 1 334
Не вярвам да можеш да заспиш след раждането Wink сложиха ми я на гърдата веднага след като прерязаха пъпната връв и я измериха и тя сука 1 час Grinning Успех с кърменето!

# 22
  • Мнения: 2 467
След раждането ни заведоха и двете с беба в стаята, но ми казаха да изчакам с кърменето малко - около 6 часа.  След това я сложих на цицата и така си караме още  Laughing Никой не ми каза как да кърмя, никакъв съвет не получих. Просто я сложих и тя си захапа и от самосебеси тръгнаха нещата. и памперс сама се научи да сменям, и с къпането така.

# 23
  • Мнения: 2 609
На третия ден.На мен също никой не ми е показвал,как да кърмя Rolling Eyes,но пък бебка се справи и засука сравнително бързо...и аз не се оставих де Wink

# 24
  • Мнения: 2 032
Веднага след като се родиха бебетата. И двете се нахвърлиха доста лакомо.
В болницата имаше консултантка по кърмене, след първото раждане ми помогна. След второто не я видях, дано болницата не е премахнала позицията.
Бебетата бяха плътно до мен през цялото време.
За къпането-мама ми показа.

# 25
  • Мнения: 579
...... сложиха ми я на гърдата веднага след като прерязаха пъпната връв.....

И при мен беше така.

Като си спомням сега,колко хубаво ни беше.Един незабравим и много приятен спомен. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 642
Бях на система след раждането и ми го донесоха за кърмене чак на 3-я ден. Той си беше в съседната стая; имаше прозорец м/у двете стаи така че си го гледах когато поискам. През тези 3 дена беше на изкуствено хранене, а на мен не ми капваше капка кърма и мн. се притеснявах гледайки други родилки с петна по нощниците чак до корема... Но когато ми го донесоха той си засука и сука 40 мин. Много се чудех какво суче и тече ли въобще нещо, но не исках да го прекъсвам за да проверя. Когато сам спря, проверих и о, чудо!Оказа се, че си имам кърма в изобилие (както се оказа и в следващите месеци). Успех!

# 27
  • Мнения: 1 722
Родих нормално без упойка. Веднага след като го измиха и завиха ми го дадоха, но аз бях развълнувана и само го целунах. После го отведоха и ми го донесоха вече в стаята 6 часа след раждането. Тогава го сложих на гърдата за първи път. Никой нищо не ми обясни или показа. Затова се появиха рагади /от неправилно слагане/, не знаех как и дали да се цедя и ми се запушиха канали, но ... в крайна сметка всичко е добре когато завършва добре.
В болницата в Петрич бебето си е при майката - взимат го само за къпане и смяна на памперсите, така че си го кърмих на поискване.

Последна редакция: сб, 01 окт 2005, 10:52 от Anita_79

# 28
  • Мнения: 1 999
Родих София в 14.50 часа (в Шейново) и ми я донесоха да я накърмя в 22.00 часа същия ден. 
В болницата носеха бебетата на всеки 3 часа, за да ги кърмим. Никой не ни показа как да кърмим освен ако не попиташ, нито как да се цедим когато се налага, как да ги къпем, обличаме, сменяме памперси и т.н. С девойките в стаята обаче се оказахме много оправни по отношение на кърменето! Laughing При изписването чак ни дадоха малко наставления как да обработваме пъпчето.
Затова питай, питай и пак питай каквото те интересува, защото акушерките може и да не се сетят сами да ти кажат!!!
На мен педито ми обясни всичко, което не ми беше ясно. Още същия ден като ни изписаха дойде до нас.

# 29
  • Мнения: 2 784
Родих в 16.15, вечерта кръвното ми падна, припаднах в банята и не ми я дадоха. Дадоха ми я чак на сутринта, топла, спяща и нахранена, предполагам, защото всички опити да я накърмя бяха неуспешни. Следобед, същият ден на смяна беше една от сестрите при които бях на ЖК. Когато и се оплаках, че не иска да яде, тя ми каза, че ако имам желание да кърмя, по-добре още сега да ми спре добавката. Безкрайно съм и благодарна, иначе щях безславно да завърша кърмаческия си опит още в болницата.
Никой не те учи как да я къпиш, слагаш памперс, кърмиш и т.н. Понякога ти дават препоръки, но по-добре да не ти ги даваха- да кърмиш на 3 часа, да изцеждаш до край след всяко кърмене, да даваш вода и т.н. И аз и детето си отдъхнахме, щом спряхме да се съобразяваме със съветите им. Между другото, аз ходех на у-ще за родители, но и то не ме подготви за страха при вида на собственото ми голичко малко и беззащитно момиченце.Човек се учи с времето, и то доста бързо- ще се справиш, не се притеснявай...

Общи условия

Активация на акаунт