Отговори
# 15
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Рискът и при нормално протичаща бременност е огромен. В процеса на раждане може да се случи всичко.
Галактическа принцеса е изброила няколко риска, искам да допълня т.1 - рискът е не само от кръвозагуба, а направо от смърт.
Всъщност като първа точка на риск от секцио дават смърт, защо и тук да не е така  Peace Но ако не се действа навреме дори и в болницата може да се случи. Да не говориме да се придвижваш с линейка, бла бла...

# 16
  • Мнения: 3 675
Аз съм против  раждането в домашни условия. Много ми се иска жените в България да могат  да раждат в болница и да се чувстват все едно са си у дома. В Германия, а и не само там това отдавна е възможно. Жените се чувстват много по-спокойни, обстановката е много по-приятна, близките ти са до теб, чувството е прекрасно.
Цитат
Нека бъдем реалисти - секциото определено е по-добрия вариант от раждане вкъщи.
А една тема с рисковете/ползите никога не е излишна 
amanita има ли изобщо тема в която ти не си споменала колко добър вариант е секциото. Тук темата не е  секцио или домашно раждане, а рисковете и последствията от раждането в домашни условия. След като последната ти тема беше заключена можеш да пуснеш нова и да я наречеш "Рискове и ползи при секциото и това в домашни условия"  Laughing

Последна редакция: нд, 10 яну 2010, 19:33 от B & C

# 17
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Мога, да, ама не искам  Crossing Arms
Направих сравнение с другата тема - пусната от агитатор на домашното раждане  Peace
Ама какво ли се обяснявам ...

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 566
Като мед. лице съм абсолютно , категорично против раждането у дома .Това крие риск за майката и детето. Пък и не смятам ,че трябва да се връщаме в пещерите. Медицината спасява родилката и детете само ,ако жената ражда в болница.

# 19
  • Мнения: 3 675
Искам да обърна внимание на майките които ще раждат в чужбина, че има вероятност болницата която са си избрали да няма неонатологично отделение и ако е така то тяхното раждане ще е полуподобие на това в домашни условия. В една такава болница лекарите ще могат да се погрижат за майката, но бебето ще се наложи да бъде транспортирано в друга болница в случаи на проблем.
amanita   bouquet

Последна редакция: нд, 10 яну 2010, 19:35 от B & C

# 20
  • Мнения: 2 658
Тъй като ежедневно по страниците на този форум се пропагандира раждането в къщи, при това без помощ от медицинско лице, реших че е редно да запознаем бъдещите майки и с рисковете при това начинание.

Моите уважения  Wink , обаче по-голяма тъпня скоро не бях чела.
Никой не пропагандира това, което ти си написала.
Има поддръжници да, има и хора, които са го правили и какво от това?

Че има рискове при неасистираното домашно раждане си напълно права, съгласна съм напълно. Но не мисля, че някой си мисли обратното. Тъй че нищо ново....
Обаче това което си написла.. хм... ами написано е абсолютно лаишки, та чак малко смешно (че май и обидно, поне описанието ти на "условията, където са се случили всички домашни раждания"). Постарай се да иzвадиш някоя статия, нещо, написано от професионалист, че така е несериоzно. Не се zаяждам.

Аz съм против всякаквото домашно раждане специално zа себе си. Но съм напълно ЗА асистираното такова да се легалиzира, zа да се даде подобаващия иzбор на желаещите го. И zа да се иzбегне честото неасистирано такова.
И смятам, че това горе долу е менението на привържениците на домаШното раждане.

И още нещо. Много мраzя като се почнат под път и над път zабележките zа правописа, но тук случая е друг и не мога да се сдържа.
Опитваш се да учиш хората  Crazy Бих те помолила, преди да "zапоzнаваш" обществеността с нещо, първо се zапоzнай с някои правописни особености.


И смятам, че темата не е много смислена... Никой с нищо ново няма да се zапоzнае, поне така като чета написаното до тук... А и ще се превърне в нападка, в "zа" и "против", каквато е и целта май.... А това е напълно беzсмислено в края на краищата.

Последна редакция: нд, 10 яну 2010, 19:50 от Сова

# 21
  • Мнения: 3 675
Цитат
Но съм напълно ЗА асистираното такова да се легалиzира, zа да се даде подобаващия иzбор на желаещите го. И zа да се иzбегне честото неасистирано такова.
Простете за невежеството ми, но то нелегално ли се води, че да трябва да се легализира  Shocked

# 22
  • Мнения: 3 499
Допълвам с още един риск при неасистираното раждане :mrgreen Бащата, като пръв помагач, може да припадне Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 325
Аз самата не бих родила в къщи, но напълно подкрепям мнението на Сова, за асистирано раждане!Дава се избор на жената как да роди, оперативно или нормално, защо не и избор между асистирано раждане в къщи и раждане в болнично заведение!

# 24
  • Мнения: 668
След като световните статистки показват същите или по-добри показатели за домашното раждане пред болничното, очевдично каквито и да са рисковете, в болницата са поне толкова или повече. Иначе статистиката щеше да е друга.

а това, дето в болницата било по-чисто от вкъщи, може да го каже някой, който и хабер си няма Laughing в болницата бъка от резистентни на всякакви химикали бактерии и такива жестоки инфекции каквито стават в болница никъде другаде не стават.

# 25
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080

Моля те ако обичаш да се придържаш към темата, чиято цел е да запознае и информира жените колебаещи се какъв вид раждане да изберат, с рисковете при домашното неасистирано раждане.

Благодаря за разбирането.

# 26
  • Мнения: 2 658
Ама аz zатова се включих, раzбери ме, не zа да се zаяждам с теб   bouquet
Затова ти писах, намери някакви научно обосновани статии, zа да zвучи тежко и сериоzно, например. Иzложи някакви факти, наложи сериоzен тон, какъвто подобава на сериоzно раzискване, ако желаеш такова. Не става така. Нали искаш някого да информираш, дай тогава истинска информация, не.. някакви праzни прикаzки...

Но иначе, права си, няма да се включвам повече, zащото няма какво да кажа повече по темата. Не се чувствам достатъчно компетентна, zа да ограмотявам другите. Наистина  Peace

# 27
  • Мнения: 453
Аз съм против неасистираното домашно раждане. Иначе щях да си спестя едно 1300 лв. за предстоящото ми раждане. Laughing
Рискове има, но ми се струва, че не са тези, които е изредила авторката. Говоря от собствен опит, който е точно обратното на това, което се избраява по-долу.

Тъй като ежедневно по страниците на този форум се пропагандира раждането в къщи, при това без помощ от медицинско лице, реших че е редно да запознаем бъдещите майки и с рисковете при това начинание.
1.Риск от кръвозагуба. При много вагинални раждания се получават разкъсвания, който водят до тежка кръвозагуба която може да доведе до фатален край за родилката. В болниците този проблем се решава незабавно със зашиване и спиране на кръвозагубата.
Имам две болнични раждания - първото беше дирижирано с 3-часово вливане на окситоцин, бусколизин и чести прегледи, вкл. от стажанти. Шиха ме ок. 40 минути, бебето беше 3400. Второто ми раждане беше естествено активно водно на 4-килограмово бебе само с един малък шев. Изводът, които си правя в моя случай - колкото повече лекарски намеси, толкова по-големи разкъсвания.  

2.Риск от инфекция. В домашни условия обстановката е всичко друго, но не и стерилна /в болниците поне всичко се мие и чисти с дизенфектанти/. Да не говорим, че домашните раждания които до сега са протекли в България са в изключително мизерна и мръсна обстановкаНе е вярно! Приведи поне 3 примера като доказателство. Риска в случая е и за майката и за бебето и може да приключи и за двамата с фатален край.
И двата пъти бяхме инфектирани в болницата - аз и бебетата! И на антибиотици. В Тина Киркова. Мъж ми присъства на 2-рото ми раждане и чак по-късно сподели, че санитарката забърсала ваната с парцал със съмнителна чистота и не е употребила нито един от познатите му силни дезинфектанти (той е татуист и е запознат с наличните такива).

3.Риск от омотаване на бебето с пъпната връв. Изхода - фатален за бебето. В болницата в такива случаи се прибягва до секцио по спешност и бебето бива спасено.
Второто ми бебе, 4-килограмовото, беше с усукана пъпна връв и се роди вагинално. Аз съм се родила вагинално с двойно усукана пъпна връв. Т.е. не е задължителен летален край.

4.Някои жени се изморяват твърде много по време на раждането и просто спират да напъват. Изхода - фатален за бебето, по някога и за майката. В болниците проблема се решава със секцио по спешност с така нареченото "скачане" по корема и по други начини.
Остави ги тия работи с напъването. Уморяват се в болницата, когато ти диктуват да напъваш преди да имаш естествени позиви за това. Ако една жена е подготвена за активно раждане ще е много наясно с пози, напъване, дишане и т.н.

Но, разбира се, може да не се е подготвила и да подхожда безотговорно към цялата ситуация. Затова - ако ще се ражда вкъщи само асистирано и жената да е подготвяна от акушерка за целия процес.

# 28
  • Мнения: 6 274
Цитат
Но съм напълно ЗА асистираното такова да се легалиzира, zа да се даде подобаващия иzбор на желаещите го. И zа да се иzбегне честото неасистирано такова.
Простете за невежеството ми, но то нелегално ли се води, че да трябва да се легализира  Shocked


Да, нелегално е.
Именно поради тази причина няма доктор или акушерка, които да се съгласят да участват.
Говоря като цяло, моля не скачайте веднага, заради няколко случаи на съгласили се лекари и акушерки (които така и не знам да са присъствали, но това е друга тема).
Момичето пита законно ли е - отговарям - не, не е.

# 29
  • Мнения: 3 675
Продължението на темата „Какви са тези родители - безотговорни или луди?“ е
„Рискове и последствия от раждане в домашни условия“

Ако бях бременна и живеех в България сигурно щях да направя аборт след всичко прочетено до този момент  Tired

Общи условия

Активация на акаунт