АВГУСТинчета 2006

  • 36 423
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 743
здравейте  Hug

много хубава новина има днес. Радвам се, че Али е започнала да се възстановява, а щом ще ги изписват значи е трайно. Наше близко момиченце прекара същото миналата година по същото време- сега всичко е наред, възстанови се напълно за няколко месеца, сега само я следят стриктно да пие вода и да пишка регулярно. Много прегръдки на малката Али  Hug и Валката  Hug

Елфче не знаех, че е такова положението при вас с яденето, направо се учудвам как издържа, че е едро дете. Аз обаче не бих го съблазнявала с чипсове, не мисля че има нещо полезно в тази храна и едва ли би му донесла нещо освен чувство за ситост....Нали има специалисти точно за това не може ли да се консултирате с тях, включително детски психолог ?

# 61
  • Мнения: 112
не, не - аз нямах предвид да се храни с чипс - а да се използва като награда. Ние така правим. Жоро е луд по шоколада - купувам киндери и като хапне ябълка - следват похвали и награда...това е нещото което работи при нас - идея само.

# 62
  • Мнения: 4 970
Да се отчетем и ние.Преди малко се върнахме от контреолен преглед, Здраво ми е детенцето  Hug Сега сядам да си изпия кафето на спокойстие и да се насладя на последния си почивен ден Crazy

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 202
Относно въпроса с неяденето-Ирен винаги е била злоядо дете.Има дни е карала почти на нищо ,освен шоколад, малко солети(но тези случаи са рядкост де).Иначе ,като цяло,не че не яде,а не яде каквото трябва.Например готвено.На градината обаче казват,че си яде.Не винаги и не всичко,но те всички деца били така.А пък и тя си казва примерно ,че си е изяла днес само супата без манджата и т.н.Иначе вкъщи кара предимно на филии  с масло и мед,запечени с кашкавал,с яйце и сирене,кифли и козунаци( от фурната до нас ),кис,мляко си похапва доста,маслините ги яде в промишлени количества.От готвеното яде с апетит боб и леща.
Преди време и давах доста сокове,но от близо година почти не.Освен в случаи,когато сме на някакво заведение.

От няколко дни съм доста притеснена.Става въпрос за следното:
Миналата седмица един ден на градината Ирен се изтървала и пикнала малко на гащите.Играела ,знае ,че и се ходи до тоалетна и не казва.На другия ден г-жата ми казва,че след следобедния сън не пожелала да отиде до тоалетна,а се стискала и плачела.Тогава малко се притесних ,но не обърнах кой знае какво внимание.През почивните дни следях положението и виждам как Ирен и се ходи до тоалетна ,но стиска.След ,като я попитам защо го прави ми обяснява,че не иска да ходи до тоалетна в градината.Но дори и вкъщи започна да се стиска по същия начин.Вечерта преди сън не пожела да се изпишка след дълго умоляване и тръшкане и съответно през ноща се напика.След два дни по същия начин вкъщи не се изпишка преди сън и в 01.30 се събуди плачейки и започна да ме прегръща и както я държах се изпишка в ръцете ми.Питам я защо не казва,а тя само повтаря ,че не искала да ходи до тоалетна,щяла да стиска.Вчера тръгваме за градината ,облечени ,направена прическата и в момента ,в който ще се обуваме ,като ревна"Не искам да ходя,не искам да ходя и с уговорка,че нямала да ходи до тоалетна щяла да се стиска.Оставих я със зверски рев на градината ,с уговорка да ми се обади г-жата да каже за какво става въпрос после.Тя ми се обади след малко, била се успокоила и ми обясни ,че била много чисто дете и явно се е погнусила от нещо.И как вече преди да седне на тоалет.чиния (на гърне явно не иска) ,пускали сифона,чистели я ,бършели я и тогава сядала.Вечерта ми казаха,че била много спокойна през целия ден,ходила си до тоалетна.Снощи вкъщи си ходи пак без проблем вечерта преди сън.И Сутринта ставаме,облякохме се готови и на вратата пак същата работа.Рев до градината и пак ми обяснява как не искала да ходи на градина и на обед не искала да яде.А те по принцип ,ако не ги накараш да ядат по сериозно никой няма да яде нищо,така че........Оставих я пак с рев та да видим довечера.Никога не ми е правила такива номера.Тя е старо куче в градината ,там изкара и яслата.Винаги е искала да ходи ,даже и почивните дни.Не разбирам за какво става въпрос.Питам ги,как е през деня нещо да не се е случило .Но те ми отговарят,че цял ден си играе без проблем,тя е винаги усмихната по принцип и едно от най-контактните и общителни деца.
....... newsm78 newsm78 newsm78

# 64
  • Мнения: 112
Velmar браво за добрите новини!
IrrA направо ме разби - милото ми детенце! И Жоро имаше моменти в които отказваше да ходи до тоалетна в градинката - но не за пишкането. Лятото беше в сборни групи - беше се наакал 2-3 пъти. Тогава малко смъмрих лелите - той каза че е казвал, а те навън - няма кой да го вкара вътре - тогва му казах - сваляш гащичките и акаш на тревата - бях бясна!
Сега вече този проблем го няма - но друго - оставят ги сами да ходят до тоалетна и сами да се забърсват - толкова пъти си е идвал с подсечено дупе и буквално мръсни боксерчета - и вчера така, и понеже сега татко му го води и взима, а той мрънка само у нас - нищо не им  казва.. довечера мисля да се изтъркалям до градинката аз да видим защо така!
А да не говорим веднъж какво се изпусна детето та разказал на баща му - хем се смяхме, хем ми стана жал.
Ака си той и казва че акитата били лепкави - позачудихме се - но отмина.
След 2 дни - "Тати, вчера в градинката, отивам до тоалетна и едното ми ако докато седна на тоалетната падна на земята"?
и баща му "и какво направиха госпожите" , и Жоро "Нищо, аз го хванах с ръчичка и го пуснах в тоалетната" и баща му "Ама КАК!!!! с ръка???" и Жоро "Спокойно, аз после се избърсах с тоалетна хартийка" - това са си го разказвали в банята. Аз почнах да разпитвам после, оказва се че госпожите и лелката отказват да ходят с тях до тоалетна - разбирам че ги учат да са самостоятелни...ама все пак... - поне отстрани да стоят и да гледат.
Питам го след всяка тоалетна мие ли си ръцете - не ги ли карат - "не" е отговорът...незнам дали са така с всички деца или само с тези чийто родители не правят забележки - но мисля днес да ми го разяснят.
Та така  - кой знае какво става из градинките когато ние не виждаме.
На скоро ми казаха че в Испания има камери в градинките и ти може по всяко едно време да наблюдаваш какво прави детето ти - не ми е много достоверен източника - но ако е така - супер, дори и да не го гледаш - фактът че може да те наблюдават би направил персонала малко по-отговорен - поне според мен!

# 65
  • София
  • Мнения: 743
Велмар - много хубава новина.

Ирра - чак страшничко звучи тази история с Ирен. Трябва да разрешите проблема, защото поне при нашите приятели проблема с възпалението започна точно със стискане и не ходене до тоалетната т.е. задържане на урина поради друг инцидент - беше се ударила там, и нали при момичетата е къс пътя до уретера, та са по-уязвими в това отношение. Не искам да те плаша в никакъв случай ( че аз самата съм паника).

Тони - не съм те разбрала, надявам се да не съм те засегнала. И аз ползвам този метод - за награда, ако яде плодове - но само с шоколад или пък бонбонки ( чипс не давам вкъщи, ако сме на гости - няма как - тогава яде, а пък зрънчо въобще - дори и на гости)   

# 66
  • Мнения: 112
pouh  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes не си ме засегнала - дори напротив - прочетох си поста и видях че точно така се разбира...но - мозъкът ми в момента е нейде из тумбака Wink Wink

# 67
  • София
  • Мнения: 4 035
И Ина е болна - бяхме на лекар, утре кръвни изследвания и според това ще се решава какво да правим. Лятото беше с баща си на разходка и падна от една люлка върху пясък. Удари си клепача над окото и имаше рана. Баща й я прибра след близо час, аз веднага промих раната, но... Напоследък се появи пъпчица там където беше раната. Сега помолих лекарката да я погледне и тя не излючи мойте опасения да е останало чуждо тяло. Прати ни на хирург, който каза, че е напълно възможно да е станало така, но той не се наемал да прави нищо. Каза да отидем в детската очна клиника в Исул, там щели да оперират ако се наложи. Каза, че рани от пясък се промиват веднага точно заради тази опасност. За съжаление явно само аз го знам това, други хора не го смятат за необходимо!Утре ме чака много тежък ден!

# 68
  • София
  • Мнения: 12 554
Бубчеееее, аз съм най-върлият атеист сигурно, ама върви в църквата да питаш попа какво да направиш. Каква беше тази серия не знам...

# 69
  • София
  • Мнения: 3 612
Бубче,то бива серия при теб,бива,ама чак пък толкоз.... Rolling Eyes
Тони,аз да не те плаша,но най-редовно като питам Миши дали си мият ръцете преди ядене,отговора винаги е отрицателен.Както и след ходене до тоалетна #Cussing out не мога да му вярвам на 100% ,но все пак.. newsm78  Той категорично отказва да ходи по голяма нужда в градината и едвам изкарва докато се прибере,защото по принцип той си ходи 2-3пъти през деня.Един път се беше и изпуснал малко в гащите и май не са се отнесли много добре с него тогаав,защото беше много нервен вечерта и се напишка през нощта.Говорили са му май нещо и за памперси за бебета  Close но неиска да разкаже.
Ира,много странна е тази вашата история.Миличките, толкова са чувствителни и немогат съвсем точно да обяснят какво ги притеснява и само можем да предполагаме какво изведнъж ги променя толкова. Thinking

# 70
  • Мнения: 1 608
Бубче дано наистина приключи вече тази черна серия при теб. Praynig Надявам се всичко да мине най-безболезнено за Ина. Много  Hug за теб.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 202
Ирен днес цял ден е била много спокойна,точно както си е по принцип.През деня е нямало никакъв проблем,ходила си е нормално до тоалетна.Взех я с усмивка,даже не и се тръгваше.Надявам се това да е било някакво временно неразположение.Дето вика и моя мъж"Тя нашата си е малко глезена и обича да става на нейното".А и днес г-жата си ми каза,че определено Ирен си е момиче с характер. ooooh!

Pouh ,по принцип Ирен никога не се стиска.Винаги си е ходела нормално до тоалетната.Та даже и доста често.(За разлика от мои познати ,които казват,че не ходят по 5-6 часа,че и някога от вечерта та чак другия ден на обяд.)За тези 3-4 дни надявам се няма последици.

# 72
  • Мнения: 743
Много се радвам за Дари! Само така! Peace
Надявам се че и Али ще е скоро напълно здрава  Praynig

Бубче стискам палци да се разминете леко  Hug

Ира направо ме стресна, добре че вече сте добре много  Hug на красавицата!

Елица от доста време се влачи с едно течение пипнато не знайно от къде, и мажа ли мажа, и не минава и не минава, ходихме на лекар 2 пъти все едно и също изписват, вече в чудо съм се видяла, сега смятам да сваря смрадлика и да правя промивки дано помогне.
Иначе си влачи сополите вече втори месец и кашля нощем и не сме спали като хората не знам от кога.
Като цяло обаче е игрива и жива, но и тя напоследък е по злояда от обикновено.Опитвам се да и давам повече плодове и чай поне течности и витамини да приема и чакам да мине гадния вирус.

оплаках се и аз  Embarassed

# 73
  • Мнения: 4 970
Добро утро Hug Ето ме и мен- ведра и бодра, вече на работното  място.С такъв мерак и настроение станах тази сутрин  за работа, че... не е истина Crazy НЕ е за мен тая домашна почивка...
Марго, откъде пък течение лепнахте ooooh!Гъбично ли еи нещо , какво ли .... Rolling Eyes Много неприятно.Еличка оплаква ли се от някакъв дискомфорт?
Ирен, Дари имаше един период от 2-3 дни дето се опитваше да се опуска или пък стресирана някак, не искаше да си  ляга, защото ще се напишка Shocked( откакто е махнала памперса само веднъж!  пусна 2 капки), та не знам и аз откъде е тоя стрес. Говорих с госпожите и те поеха инициативата и предложиха да пробват да й обръщат повечко внимание, защото и тя е лъвица с характер Wink Покрай разни проблемни деца, явно не им остава време да се занимават с нея и други " стари пушки".И - ето че като с магическа пръчка " проблемът" изчезна Simple Smile Явно е момент, който се дължи на  на някакъв емоционален стрес или дискомфорт .Дали иска да привлече вниманието или пък си страдат някак вътрешно и това е изявата..... не знам. Но - с търпение и внимание всичко се оправи Hug
Бубче,каква е тая серия при вас, не знам...... ooooh! И аз не съм от най-вярващите, ама верно иди и запали една свещичка поне, че аман от случки, все с обратен показател.
Надявам се днес да има и добри новини за Али и Валката Praynig
Хайде- оставям ви за да си изпия кафенцето.После- пак ще се включа Wink
Хубав ден от мен  bouquet

# 74
  • гр.София
  • Мнения: 4 166
 Велмар както винаги е свежа като краставичка.
 Аз пия второ кафе и все по-ми се спи.

 Бубче,дано не се стига до опериране на мястото.

 Ира, на мен обяснението на госпожите,че Ирен е чистофайница  и във тази връзка нещо я е стреснало ,ми изглежда много логично. радвам се,че вчера сте без инциденти.

 Поздрави на всички и лек ден Hug

 А,  С. ще бъде теменужка ( Ах! ) на тържеството за 8 март. Сега ще стягаме тоалет по този повод.

Общи условия

Активация на акаунт