КГБ=Клуб на готините баби - 91

  • 30 093
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Видин
  • Мнения: 961
Здравейте и от мен! Hug

Зиче, предполагам че сега пък Медунчо и мъжа ти са  болни.Няма спиране с тези болести.
Дано скоро се похвалиш с добри новини!Дръж се!

Дидка, Шпунц, това че не казвате, че чашите са наполовина празни е добърз знак Peace
По-добре наполовина пълни, отколкото наполовина празни PeaceЖелая ви бързо решавне на проблемите! Hug
Диди, изплете ли блузона?

Яге, нищо не казваш.Има ли развитие по твоите въпроси? FlutterИзлезе ли оценката?

На всички, които не споменах  Hug Hug Hug

# 76
  • Мнения: 10
Добро утро дами!При нас пак е зима, вали сняг.И е доста студено.

Да си хапнем и тази сутрин.

   

И по едно чайче.

   

И дано да няма вече болни.Зиче дано се оправите вече!

# 77
  • Мнения: 3
Добър ден и от мен!
Наде, благодаря за закуската и чайчето -
хайде аз да добавя и едно кафенце,
нищо че наближава обяд



Зиче, дано при вас по-скоро всичко лошо да отмине!  Praynig  Praynig  Praynig

Гъбче, и при нас вали дъжд - и то не дъжд, а сякаш въздухът е напоен с влага,
рядко прехвърчат снежинки - изобщо гадост.
Поне да завали един хубав сняг, да стегне малко зимен студ,
а то така - само болести и при хората, и по нивите.

Приятен и лек ден на всички!

# 78
  • София
  • Мнения: 98
Добър ден и приятен обяд, че си е време  Grinning, мале, много лош тоя грип Зиче, май него изкара мъжът ми миналият месец, два антибиотика пи, като вторият беше много силен и пак кашляше до скоро  Tired,ще ви дам една рецепта от хомеопат за кашлица  Peace
СИРОП ЗА КАШЛИЦА: 250 г бира, 100 г небет шекер (мед, фруктоза), 1 лимон - добре измит, смлян или настърган скорите ( без семките ) се варят 30 мин. на водна баня.Прецежда се. Добавят 3 суп. лъж. мастика. Взема се по 1 суп. лъж. през 15, 30 ,60 мин....., в зависимост от силата на кашлицата.Ефектът се засилва, ако се добавят 2 супени лъжици мастика (или ром или коняк).Алкохолът има великолепно съдоразширяващи свойства, благодарение на което буквално "отпушва" спастично свитите бронхи.
Да оздравяват по бързо болните  Hug
Аз и дъщеря ми изкарахме една хрема, ама много люта, кара те само на кихане, синусите ни чак се възпалиха, но слагахме капки с антибиотик и пихме колдрекс, той също помага при хрема  Rolling Eyes

# 79
  • София
  • Мнения: 1 529
 Маргита що не сложиш тази рецепта на 1-ва стр. в бабините илачи?Praynig
 Зиче овладяхте ли тези температури?
 При нас нищо особено.
 Елина бе на консултация:+700гр.+2см,но още сме си джобни гаджета.
 Лека вечер на всички! Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Момичета нищо не сме овладяли вече и аз съм болна,с температура съм от обяд .....мъжа ми и Здравко също .Само Мими и майка ми са добре за сега. Тъпчем ги с витамини дано  Praynig Praynig не се разболеят и те ,че незнам как ще се оправяме. ooooh!

ПАЗЕТЕ СЕ ПИЙТЕ ВИТАМИНИ ,ДАВАЙТЕ И НА ДЕЧИЦАТА ,ЧЕ Е МНОГО ЛОШ ТОЗИ ГРИП .
ДАНО ПОНЕ ВИЕ СТЕ ДОБРЕ И НЕ ВИ ПИПВА ТОВА ЧУДО.
МОЛЯ СЕ ЗА ВАС Praynig Praynig Praynig Praynig

# 81
  • Мнения: 7 447
                            Олееееее,Зиче,какво става с вас?Аз си скъсах нервите с компа ,че не ме пуска в темата та се чудя само при мен ли е така  newsm78 но тъпо и упорито повтарях и повтарях с надеждата ,че ще прочета само хубави новини и че всички вече ще са здравички.Като влязох и видях  Sad че и ти си хванала вируса се надявах да пишеш ,че дечицата са добре,а то с Т.Не знам какво да кажа освен почвай да пробваш с бабините илачи.За синузита знам,че се правят нагревки с морска сол,ама дали е подходящо за Викито не знам. Embarassed За високата Т знам,че в краен случай ,ако не може да се свали с друго се дава по 1 капка на килограм тегло Хексалгин.Това ни каза докторката от бърза помощ преди няколко години когато не можахме с нищо да свалим Т на Мимето и жената стоя два часа у дома.Стискам палци дано утре напишеш ,че вече сте добре и нямате  Т .
                             Шпунц,браво на малката черешка.Знае си тя , че трябва да наддава, ноооооо.... си пази манекенските мерки.Какво прави Вели?Ходи ли на ДГ?
                             И при нас нищо ново , а така ми се иска да има  Sad че ядовете ми чет нямат.Доплетох рокльо-потника и чакам щерката да се появи , че да видя какво съм натворила,защото го плетох наизуст.Очите и не видях камо ли мерките! Mr. Green Дано съм уцелила. Laughing

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 614
ДИДИ Вики е с дренажи в синусите и и ги сменят всеки ден като ходи на вливки.За това сега не може с морската сол това го знам защото и Мими съм лекувала така .
Иначе температурата дигнеш ли я не пада с нищо всичко опитваме и с лекарства и с бабешки илачи.Пием антибиотици всички дано помогнат ,защото това е някакъв нов вирус който още не знаят с какво се лекува.

# 83
  • София
  • Мнения: 16 165
Зиче, дано си свалите температурата с нещо. постепенно антибиотика ще убие вируса.
Пазете дъщерята и бабата да не се разболеят. Че като влезе вирус у дома - всички го минават.
Да седят в другия апартамент, да са здрави - поне да ви напазаруват.
Шпунц, да е здравичко детето. Защо ви е дебело бебе, да натрупа мастни клетки от сега и после цял живот - на диета гладна и дебела. И Ани все беше под нормата, но никога не се е ограничавала в храната. Докторката дуднеше, аз не и противоречах и  остамях Ани да яде колкото иска. Само с кисело мляко я тъпчех вечер. Сега го мрази.  Mr. Green

# 84
  • Мнения: 1 558
Привет, момичета!
Навечеряхме се и влизам да видя как сте - много лошо това с болните, Зиче, оздравявйте бързо!
Дидия, после покажи изплетенето от теб, ти в какъв цвят го плете?
И аз съм обещала да плета още от преди месеци, и все не стигам до плетката, но сега като тръгне мъжо ще мятам куките и преждите.
Шпунц, да намачкаш мънинката сладурка и от мен!
Маргита, мерси за илача, записах си рецептата.

При нас времето е ужасно - цял ден валя, но поне не толкова студено.
В къщи стягаме багажи - из тия дни ще изпращам вече  Sad

Лека и спокойна вечер на всички  Hug Hug Hug

# 85
  • София
  • Мнения: 16 165
Доби, пожелавам  на моряка да не минава покрай Сомалия.

# 86
  • Мнения: 1 558
Доби, пожелавам  на моряка да не минава покрай Сомалия.

Айша, благодаря ти, чул те Господ  Praynig

Засега ще тръгва за Бразилия, а после  newsm78 newsm78 newsm78

# 87
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета!
Зиче, какво е това чудо, дето ви се е струпало в къщи -
дано до тук да спре и да си ходи вече!  Praynig  Hug  Heart Eyes
Шпунц, много си е добре детенцето - много обичам
такива нежни манекенки - пък и имаме две момченца,
за двойна сватя ще се боря!  Simple Smile
Доби, лек път на моряка и чисти води!
Диди, хайде снимай го вече това твое творение,
стига си го крила!
Айша, какво прави племето - скоро не си ни разсмивала
с истории около него.
Приятна вечер и лека нощ, мили дружки.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 751
Добър вечер,момичета!
Зиче,бързо оздравявайте всички! А Вики да е стриктна с лечението,за да не и стане хроничен.Аз съм със синузит от 30год и имам големи проблеми.
Доби,дано съпруга ти няма никакви проблеми и да се върне жив и здрав.Но си представям  колко ще се притесняваш ти.
 Шпунц как е Вели в ДГ,свикна ли с децата?
 И Вики е с хрема и температура от два дни,но вече е по-добре.
 Жаки,не е излязла оценката.Но по предварителна информация ще е непосилна за изплащане.Сега сме предприели друг ход и в събота моите се срещнаха с баща си.Но той е заявил,че ще разговаря с тях за къщата след приключване на делото.Има нещо,което ме учуди-изявил е желание да купи буса на Жоро,без да попита дали изобщо го продава.Жоро му е обещал да му го дава за ползване,но в момента е повреден и той се е ангажирал да го поправи.Във връзка с това снощи е звънял да попита за точния модел,за да търси части.А Жоро още го изплаща.Та във връска с това си мисля различни неща и се чудя какво е замислил.

# 89
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Здравейте момичета току що се прибрах в Габрово.Но първо искам да се извиня на тези които ми пратиха телефоните си с цел да им се обадя за евентуална среща.Така ме завъртяха изследвания и лекари,та нямах никакво време,а пък съм изцедена като лимон.Обърни се наляво надясно на гръб по корем,натискат тук натискат там.Снимки резонанси и то времето минава.Предпочетох направо да се прибера в Габрово и да си отпочина.Откриха ми,че имам притискане на гръбначен мозък на ниво торакални прешлени и централна пареза на десен крак.Сега моите близки ми обещаха с връзки да търсим добър невро хирург с цел операция,за да може да ми се помогне и поне отмалко да ми се оправи походката.Желая Ви лека вечер и утре по основно.

Общи условия

Активация на акаунт