Препоръчайте ми интересни разкази!

  • 11 634
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 539
Карел Чапек "Разкази от единия джоб"и "Разкази от другия джоб". И "Книга апокрифи"

# 46
  • Мнения: 2 078
Красиво дете от Труман Капоти.

# 47
  • Мнения: 29
С риска да повторя "Диви разкази" на Николай Хайтов - незабравими и толкова човешки...
Бих препоръчала и една от книгите на Джером К. Джером - "Трима души в една лодка" /без да броим кучето/. - не е точно разкази, но предполагам, че ще се хареса. Peace

Повтарям мнение за "Диви разкази" на Николай Хайтов - тази книжка бих я прочела пак. Също ми хареса "Пилешка супа за душата".

# 48
  • Мнения: 2 161
Н като нож-криминални разкази

# 49
  • Мнения: 2 161
Устата ми хубава, очите ми зелени - Уилям Сароян

Не е Сароян,а Селинджър.

# 50
  • Мнения: 2 161
Препоръчвам ти горещо Виа Долороса на Агоп Мелконян

# 51
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Устата ми хубава, очите ми зелени - Уилям Сароян

Не е Сароян,а Селинджър.

Да, след това се поправих. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 3 062
Фицджералд, имаше една на бг "Жълто", иначе и - други.

# 53
  • Мнения: 30
Аз бих ти препоръчала разказите на Ги дьо Мопасан. Не зная дали имат ново издание, но във всяка библиотека би трябвало да ги намериш- сборниците "Нормандска шега", "Обикновена драма", "Пътешествието на "Орла".

Лола, къде ме върна? Благодаря ти,  ooooh!  bouquet  където ми припомни за този страхотен човек Ги дьо Мопасан.
 ,,Нормандска шега'' ми е един от любимите сборници.

# 54
  • Мнения: 0




На всички, обичащи да четат, препоръчвам първата книга на Георги Богданов, сборникът разкази МИКЕЛО. Благодаря на  автора за приятните минути, които прекарах с героите му, а стилът му наистина ме очарова.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 1 485
Това са последните разкази, които четох и много ми харесаха

# 56
  • Мнения: 514
Това са последните разкази, които четох и много ми харесаха


И на мен също много ми харесаха...

# 57
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Повечето от класиците, които сте препоръчали съм ги чела и въпреки, че всички ми харесват, не мога да се въздържа и аз да не подкрепя О Хенри. Много сълзи пролях по разказа Даровете на влъхвите, каква доброта, себераздаване, каква любов!

Ако не ви притеснява стихотворната форма, към вашите предложения бих добавила и
Кентърбърийски разкази - Джефри Чосър

# 58
  • Мнения: 107

Хвърлих един поглед на всички коментари и сякаш не видях тези, които аз последно четох, а именно тези на Едгар Алън По. Аз си мислех, че не обичам да чета разкази, но след тези се оказа, че не е точно така и сигурно вече по-често ще го правя. Разказите на По са много хубави. Всеки е един малък различен свят. Всички са много различни и неочаквани.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Потвърждавам за По - как съм го забравила....
Самърсет Моъм дали е споменат, ако не - неговите също си заслужават.

Общи условия

Активация на акаунт