За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема - 25

  • 38 675
  • 721
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 9 109
е и аз ги правя смесени, то все на някой нещо не му се яде.  Вкусни са си  Peace

Светлански , такива разфасовки шоколадов кувертюр има в Метро, зад хладилната витрина на сирената, май сухи млека продават там  newsm78 newsm78 Около маслата ги търси.  ето така изглежда - 2 плочки заедно опаковани по килограм са

# 451
  • Мнения: 1 252
Не само заради това , че всеки иска различно , а и чушките и лозовите сърми , като им се смесят ароматите наистина става по- вкусно.
Лично мнение

# 452
  • Мнения: 5 001
Не само заради това , че всеки иска различно , а и чушките и лозовите сърми , като им се смесят ароматите наистина става по- вкусно.
Лично мнение
Хм....не съм пробвала досега....Ще взвма да опитам да видя....Мерси!  bouquet

# 453
  • София
  • Мнения: 2 671
(аз бях питала преди време, но не получих отговор)

дали може да се направи нещо от снакс и царевични пръчици. гостите носят ли носят на детето, то не ги яде и хвърлям торби?!
Ние храним гълъбите в парка, друго надали.

# 454
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Момичета, правя баклава и в рецептата пише в сиропа да се сложи сока на половин лимон, но не е казано кога - още докато ври или като го сваля от котлона newsm78. Досега не съм слагала лимонов сок в заливката на баклава и съм в чуденка , дано вие знаете повече от мен Hug.

# 455
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Момичета, правя баклава и в рецептата пише в сиропа да се сложи сока на половин лимон, но не е казано кога - още докато ври или като го сваля от котлона newsm78. Досега не съм слагала лимонов сок в заливката на баклава и съм в чуденка , дано вие знаете повече от мен Hug.

Аз никога не съм слагала лимонов сок.Понякога слагам лимонова есенция,но само понякога,зависи от баклавата.Внимавай все пак,ако ще слагаш,да не киселее после.Слагай по мъничко и опитвай.Според мен се слага накрая.

# 456
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
max-mama, благодаря ти за бързият отговор, ще последвам съвета ти - ще го сложа на края  Wink.

# 457
  • Мнения: 9 109
лимоновия сок се слага в заливката, за да не се захароса сиропа, докато баклавата престоява.
Тъй като ние си я ядем за 2-3 дни най много, не съм забелязала такова захаросване, но  когато се сетя-слагам.  И настъргана кората на лимона слагам Още по-ароматна става

# 458
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
пеп-4o , и аз си помислих, че е за предотвратяването на захаросването, само не знаех кога се слага - докато ври сиропа или след като се отмести от котлона.Ти кога го слагаш?То аз вече го сложих, след като го махнах от котлона, ама да знам за в бъдеще Heart Eyes.

# 459
  • Мнения: 9 109
накрая, минута преди да сваля от котлона. Абе карай, така ще я изядете пак.

# 460
  • Мнения: 23
Здравеите момичета.Някои може ли да ми напише рецепта за сърми и пържоли в гювеч.До сега не съм правила а искам да изненадам домочадието със нещо по интересно. Предварително ви благодаря

# 461
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Пилешки гърди,намазани с горчица.До тук-ясно,ама по-нататък?Да ги пържа,да ги пека ли?

# 462
  • Мнения: 7 418
Да ги пържа,да ги пека ли?
   Първото! newsm80

# 463
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравеите момичета.Някои може ли да ми напише рецепта за сърми и пържоли в гювеч.До сега не съм правила а искам да изненадам домочадието със нещо по интересно. Предварително ви благодаря

Сърми предполагам със зелев лист...

Правиш плънка от кайма, ориз, червен пипер, черен пипер, сол и мааааалко смлян кимион. Завиваш сърмите и ги нареждаш в гювеча.
Отгоре нареждаш предварително оставените да отлежат с марината пържоли, заливаш с топла вода и печеш.

Маринатата за пържолите - лук, вино, черен пипер, червен пипер, сол

# 464
  • Мнения: 23
Мерси много

Общи условия

Активация на акаунт