Изкуство с мъниста 3

  • 72 849
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 139
Венераа  Hugблагодатя ти за милите думи Hug Ей, не се отказвай, голям кеф е.Видях ти дръвчето и букета, страхотни са  bouquetЧакай да ти кажа моя скромен, но вече опит с гипсирането...то добре че съпружието ме светна и даже много ми помогна.Значи разтвори 1:1 вода с ц 200 и така заля и разбърка гипса, все едно както се започва да се меси питка Wink Получената смес трябва да е гъста, като боза.
Първоначално и аз увих глицинията с хартия,а след като заветря подложката в която я посадих се оказа че дървото се клати CrazyПознай какво разбиване падна, добре че не бях циментирала ствола. Милото вика, това трябва да се бинтова и гипсира както счупен крайник Joy И така разделих на три и бинтовах и мазах с горе описаната  смес. После ги пресуках и се получи.После посадих и вече съм боядисала, ама ми остана езерото.
Аз разбрах, водата е направена от свещ, ама като гел  и е разтопен гела на водна баня.Отказах се от лилите...то ако се напъна и ще го разбера, ама рекох за по-лесно да попитам EmbarassedНяма да слагам лилии, да не е съвсем еднакво, може би да потопя някоя паднала клонка или листо newsm78
b_dobri успех и на теб с твоята глициния.Аз за сега ползвам уроци като за новак, ама скоро ще се понауча.Междувременно правя едно прасковено цъфнало дръвче, което май отново ще изпревари прословутата ми глициния hahaha

Последна редакция: вт, 06 апр 2010, 14:19 от kris70

# 706
  • Мнения: 1
На лекции  Grinning Иначе съм готова с низането, с клоните, с тиксото! Само с гипса да видя как ще се справя  newsm78 мисля утре да пробвам.  smile3521 Само, че май няма да е бреза, защото много шантаво й направих клоните  Grinning по-скоро прилича на един бонсай дето уморих  Embarassed Embarassed Embarassed
Не мога да кача снимката от web-камерата в snimka.bg за да ви го покажа

Последна редакция: вт, 06 апр 2010, 19:33 от slun4o666

# 707
# 708
  • гр.София
  • Мнения: 184
Пускам ви един линк за вдъхновение за невероятните ви красоти  bouquet

# 709
  • Мнения: 139
slun4o666 браво, много хубаво бонзайче се получило   bouquet
Аз ще ви покажа най-после глицинията ми без езерото, понеже вчера не намерих в кварталния магазин свещ от гел.Днес ще ида до кауфланд, ама вече ме напъва да се изфукам, че то не бе низане, увинтване, гипсиране  Mr. Green
от тука последните три снимки
http://kris70.multiply.com/photos/album/20#photo=13

# 710
  • на чист въздух
  • Мнения: 178
kris ,сега разбирам защо нямаш търпение да я покажеш. Станала е много добре. Аз досега само Ви гледам и Ви се любувам на нещата ама време е и аз да се престраша излизам да търся мъниста и дано скоро се похваля newsm53

# 711
  • Мнения: 0
Привет иот мен 4470

slun4o666- хубаво ти е дръвчето, но кото го гипсираш вече ще го видимвъв завършен вид.
Пожелавам ти такъв успех да имаш и при гипсирването  Hands Thumbsup


kris70- малеее....къква хубава глициния си направила Hug
Същата е като на схемата,само че при теб дръвчето е малко по ниско.Много добре си се справила
Страхотна е smile3501

# 712
  • Мнения: 139
Еееее, много ви благодаря момичета Hug Hug HugМного труд, ама ме възнагради...аз пък и скромно го раздавам Crazy
Не целях да е съвсем същата, ама тя така взе че се получи...само отгоре дето се разделят клоните не ми харесва, малко равно стои...имам предвид самия ствол, ама мисля да и присадя някоя по-късичка клонка  newsm78

# 713
  • Мнения: 1
Дано да ми се получи с гипсирането  Praynig Гипс имаме от ремонта, само се чудя за Ц200... имам едно друго строително лепило, което бяхме взели да лепим балатум... по-гъстичко е. Дали ще стане с него?  newsm78

# 714
  • Мнения: 0
Крис благодаря ти много.Аз вече почнах да майсторя нещо с лилави цветове не е глициния не е люляк newsm78 но ми харасва много Heart EyesА току що получих книга със схеми чак от англия макар че книгата е руска.Да видим какви ще ги сътворя.Сланчо добре напредваш, давай смело напред PeaceОоооо Крис  извинявай глицинията е страхотна просто мн се развалнувах за книгата и почти щях да забравя да те поздравя  bouquetЧао от мен и успех на всички аз ще ходя на работа Tired Face

# 715
  • Мнения: 0
slun4o666- не знам дали ще се получи с друго лепило.Понеже аз си гипсирвам със Ц 200 и немога да ти кажа . Flowers Sunflower

# 716
  • Мнения: 1
Ами добре ще си купя С200  Rolling Eyes Но не ми стана ясно сместа върху книжното тиксо с четка ли се маже  newsm78 По-нагоре прочетох нещо, че било подобно на гипсиране на крайник  hahaha Може ли да ми обясните по-подробно  newsm12

# 717
  • Мнения: 0
slun4o666- първо трябва да си посееш дръвч. в някакъв съд.Посяването става със строителен сив гипс защото бързо се втвърдява и вода.Гъстотата на гипсовата смес трябва да бъде малко по гъста от   chef палачинковата смес.Поставяш си дръвч. в който съд си избрала и тази смес я наливаш долу в основата.Изчакваме да изсъхне.
Следващата процедура е:приготвяш сатенен гипс Ц200 и вода,понеже дръвч. ти е малко можеш да сложиш две лъжици гипс ,една лъжица Ц200 малко повечко вода защото първата смес трябва да бъде рядка.Започваш да на насяш  с четка за рисуване сместа първо поклоните и завършваш със стъблото.Като изсъхне процедурата се повтаря но вече с малко по гъста смес.Отново се повтаря но вече с много по гъста смес. #Silly
Сега идва ред  и  на боята-акрилна или темперната съхне много бавно.Накрая се лакирва.Аз ползвам лак за дърво- също съхне много бавно.
Ако не си разбрала нещо питай отново #Silly

# 718
  • Мнения: 1
Ами аз мисля да го посея  Laughing в съда на покойния бонсай  box А дали ще стане ако вместо сив гипс ползвам теракол  newsm78 Аз си мислех върху гипса направо с един кафяв лак за нокти да мажа  newsm03 за да си спестя после безцветния  newsm78 Дали ще стане? Thinking

# 719
  • Мнения: 116
Аaaaa, Kris страшна е .., ама доста клони си разцъкала, колко време ти отне? Според мен не я бутай, така е хубава.
Слънчо, давай смело, то човек така се учи.

Общи условия

Активация на акаунт