Мнения за д-р Вани Георгиева 11 ДКЦ

  • 8 036
  • 12
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 1 201
Здравейте
насочила съм се към д-р Вани Георгиева от 11 ДКЦ за проследяване на бременността ми по Здравна каса-ще ви бъда благодарна, някой ако има впечатления(каквито и да било) да ги сподели

# 1
  • Мнения: 124
Здравей, познавам д-р Георгиева от 6г. Тя ми води консултацията, като бях бременна. Много мила, отговорна и сериозна жена. Нямах критични моменти, бременността ми мина много леко, до последният ден си ходех на работа, а тя ме молеше да си взема болничен лист, за да си лежа в къщи. С отлични впечатления съм и от акушерката Вили. няколко пъти ми се наложи да търся д-р Георгиева и на домашния телефон и на мобилния в празнични и почивни дни - винаги ми е вдигала и се е отзававала. Дано съм ти била полезна и сега продължавам да ходя при нея, на профилактични прегледи и, ако имам проблеми.

# 2
  • софия
  • Мнения: 1 201
maslinka_05 ,благодаря ти много за споделените впечатления Hug Hug
Аз определено съм се насочила към нея за следене на бременността ми по ЗК, а и това с болничните в моя случай е важно, защото аз искам да ползвам

# 3
  • Мнения: 132
Може ли да ми дадете някави координати?
 До колкото разбрах приема със направления, нали?

# 4
  • Мнения: 466
Ми аз ходя при нея по ЗК - не съм доволна , до сега не ме е гледала нито веднъж на видеозон , консултациите се провеждат само от акушерката , което не смятам ,че е уместно при положение ,че първото ми раждане е секцио по мед.причини , които са си налице и тази бременност , аз ги подсещам за пускане на изследвания , трябваше да ми вземе микробиология - така и не го направи и в крайна сметка си платих при лекарката , при която ходя платено / т.к имам проблем , който трябва да бъде наблюдаван/. Не съм разчитала на д-р Георгиева , но си мисля ,че може да се прояви малко повече интерес .Изпратиха ме на глюкозотолерантен тест , т.к имам 3 показателя за развитието на гестационен диабет / включително завишено ниво на около плодни води , което не видя тя разбира се , защото не ме е преглеждала въобще - ми тя не е наясно какво е това , гестационен диабет / . Това е моят опит .

# 5
  • софия
  • Мнения: 1 201
darkeyes, кутията ти е пълна, не мога да ти пиша


zlobi , аз да ти кажа като гледам рядко някой в ЖК преглежда редовно и въобще прави това, което на нас ни се иска.Затова и повечето ходим някъде срещу заплащане-не е редно да е така, но за съжаление рядко можеш да разчиташ на ЖК.Да не говорим, че по Здравна каса за цялата бременност ти се полагат само 2 ехографски прегледа-пълно безумие, но е факт
Аз ще разчитам основно на Токуда, където си ходя срещу заплащане, а в от ЖК искам единтвено болнични, защото съм с близнаци, след много тежко ин витро, а работата ми е със страхотно напрежение и не искам да рискувам по никакъв начин

# 6
  • Мнения: 466
Аз правя сравнение с лекарката , която ми прави първото секцио / тогава бях в Сливен и смятам и сега да рода при нея / . Та тя ми водеше цялата бременност по ЖК , не съм платила и една стотинка - всеки месец си ме гледаше на видеозон , 3 пъти съм ходила извънредно /заради мои си притеснения / , всички изследвания ми пускаше / до сега имам два пъти взета кръв , при положение ,че бях с анемия последния път . Така ,че може да бъде и по друг начин , а те не правят дори и това , което влиза в пакета по Здравната каса .

# 7
  • софия
  • Мнения: 1 201
Аз правя сравнение с лекарката , която ми прави първото секцио / тогава бях в Сливен и смятам и сега да рода при нея / . Та тя ми водеше цялата бременност по ЖК , не съм платила и една стотинка - всеки месец си ме гледаше на видеозон , 3 пъти съм ходила извънредно /заради мои си притеснения / , всички изследвания ми пускаше / до сега имам два пъти взета кръв , при положение ,че бях с анемия последния път . Така ,че може да бъде и по друг начин , а те не правят дори и това , което влиза в пакета по Здравната каса .

да, за съжаление е така и затова вместо да си ходим само на ЖК повечето от нас ходят и някъде срещу заплащане.Аз честно казано ако не бяха болничните, може би изобщо нямаше да се занимавам с ЖК

А някакви впечатления от акушерката бихте ли споделили-знам, че тя основно ще ми мери тегло, обиколка на корем и т.н, а аз по редица причини от 2 години имам проблеми с килограмите и не ми се иска някой, който ще ми мрънка всеки път

# 8
  • Мнения: 466
Ми не няма да ти мрънка за кг.  Laughing Аз качвам по време на бременност доста / какво да направа  Embarassed / до сега нищо не ми е казвала - аз също отивам там вече колкото да си отбия номера и да си взема болничния , но понеже нямам нито един видеозон -накрая ще попитам кога ще види най- накрая бебо , и понеже ще раждам отново секцио би трябвало да ми пуснат още веднъж поне кръвни изследвания / и това ще си го искам / , защото те така или иначе си изписват ,че са ги провели тези процедури и си прибират парите от ЗК

# 9
  • софия
  • Мнения: 1 201
zlobi , мерси за инфото Wink

на мен в Токуда ми дадоха един списък със задължителните изследвания по седмици(ако всичко върви добре и не се налагат някакви допълнителни), така че горе-долу съм наясно кога какво трябва да ми пуска, пък да видим

# 10
  • Мнения: 132
Този списък може ли да го видим някъде, защото има няккави списъци с безкраино много изследвания, интересувам се за "задължителните" изследвания???

# 11
  • софия
  • Мнения: 1 201
darkeyes , ето това е списъка, който ми дадоха-вътре има и феталната морфология и биохимичния скриниг, които не са по ЗК и не са задължителни, правиш ги ако прецениш, но аз ще ти го напиша така както ми го дадоха

10-12 г.с- ехографско изследване и оценка на сърдечната дейност на ембриона
                 Изследване на кръвна група, пълна кръвна картина, урина, влагалищен секрет, стерилна урина, СПИН, Васерман,          HbsAg(изследване за хепатит В)
                  По преценка-изследване за токсоплазмоза, CMV(цитомегаловирус)

15-19 г.с- биохимичен скрининг( за оценка на риска за наличие на дефекти на невралната тръба и генетични заболявания)-ехографски преглед+взимане на кръв
                        - оценка на състоянието на маточната шийка за изключване на непълноценност-гинекологичен преглед

20-24 г.с-- фетална морфология.При необходимост допълнителен УЗ преглед на феталното сърце от детски кардиолог

26-28 г.с-  повторно изследване на пълна кръвна картина, урина, по преценка влагалищен секрет, стерилна урина

32-40 г.с- периодично проследяване на детски сърдечни тонове на фетален монитор( запис на тонове)-честотата на изследването се определя от акушер-гинеколога в зависимост от гестационния срок и резултатите от предходните изследвания

Между 34-36 г.с-изследване на кръвна картина, урина, влагалищен секрет

При Rh-отрицателни майки, особено при втора и последващи бременности, се изследват анти-Rh-антитела в 18, 26, 34 г.с

# 12
  • Мнения: 132
Благодаря ти много  Hug  bouquet

Леко бременеене  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт