Любители на кучета-11

  • 57 700
  • 747
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2
И аз влизам във вашата темичка,надявам се,че ще ме премете.Това е Бубка,порода Мини Пинчер и е на 9 месеца,но не знам как да кача снимки Embarassed

# 166
  • Мнения: 737
Yamaha лесно е. На компа нали имаш снимки на Бубка. Влизаш тук http://prikachi.com/  Намираш снимката къде е в твоя комп. Даваш ми КАЧИ , изчакваш да се зареди фотото . Копираш "покажи на прител" Идваш е темата и правиш копи -пейст . Хайде пробай да видим сладурката. Успех  bouquet

# 167
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 14 621
От клюто-Днес късно следобед е намерено куче, порода Джак Ръсел Териер, пред магазин Комо (Младост 4). Кучето се е опитвало да влезе в магазина и охраната го е завързала пред входа, но стопанин не се е появил.
Ето снимка на кучето.
Ако някой ди го търси, нека се свърже с мен на ЛС.
Снимка не се вижда никъде.

# 168
  • Мнения: 563
Да дам още една идея - по външния край на качулката може да се направи каналче, в което да се вкара шнурче и да се пристяга и връзва под гушката, когато е много студено. За ушите май е по-добре да са си вътре в качулката на топличко  Grinning
Преди Коледа на кучешката алея видях едно ши тцу с червено яке с коледна качулка, отпред с белички пухчета и отгоре с рогца на еленче. Много сладурско изглеждаше. Питах стопанката му от къде го е купила, каза, че му го е донесла от Швеция. Много коледно изглеждаше, съжалявам, че не направих снимки.

Ами аз слагам ластик или такова шнурче с ограничителчета,но го прилагам при шушляковите якета,тъй като те са за по-студено и мокро време.На другите дрешки които са за сухо и по топло време май няма нужда,качулката както казах е по-скоро за красота или да придаде на дрешката по-спортен вид.А и много малко кучета търпят качулка на главата си.

# 169
  • Мнения: 1
От клюто-Днес късно следобед е намерено куче, порода Джак Ръсел Териер, пред магазин Комо (Младост 4). Кучето се е опитвало да влезе в магазина и охраната го е завързала пред входа, но стопанин не се е появил.
Ето снимка на кучето.
Ако някой ди го търси, нека се свърже с мен на ЛС.
Снимка не се вижда никъде.

ето снимки на кучето

# 170
# 171
  • Мнения: 152
Много сладко кученце.Ще му изям нослето. txtloves

# 172
  • Мнения: 737
Yamaha сладурче е голямо. Аз имам пинчер и те са ми слабост. Моята сладурка е на 4г , но тежи 1, 400кг. Пинчерите са страхотни кучета  Grinning

# 173
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
Какво става с джакръселчето. Намериха ли се стопаните му. Много ми е мъчно за горката душица. Как се държи в чужда къща, тъгува ли??

# 174
  • Мнения: 4 916
Здравейте, искам да се обърна към всички притежатели на кучета от София, които са регистрирали своите любимци в общината. Може ли някой от вас да ми разясни каква е процедурата и какви документи се носят там, за да бъде регистрирано кучето?
 Благодаря предварително.


Нашата още не е регистрирана, но доколкото разбрах процедурата е изключително пипкава и мъчителна. Първо се плаща данък и се регистрира в отдел Екология на съответната община, след това обаче трябва да се вземе някакво номерче, което обаче се взимало само от едно място в София - някъде в центъра, и то само ако имало номера! Една съседка ходила и естествено нямало номера, т.е. кучето е наполовина регистрирано.
Лошото е, че вече се носят слухове за проверки, вкл. по домовете  Rolling Eyes
Тези дни ще се опитам да се преборя с нашето местно кметство, да видим докъде ще стигна...

# 175
  • Мнения: 74
Момичета,да ви питам,Ема от 3-4 дни се чеше много често,не мисля,че е нормално?Освен това на корема точно до двете зърна има едни като подкожни гнойни пъпки(без връхче),тип твърда мастна тъкан с големината на грахче.Четох и по другите форуми и до колкото разбрах,или е кожна алергия,или някакъв кърлеж,който трудно се виждал.Аз утре ще я заведа на вет,но все пак искам да знам за какво да говоря с него,защото обичам да съм подготвена с въпроси,а не да ме претупа.

# 176
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 14 621
Здравейте, искам да се обърна към всички притежатели на кучета от София, които са регистрирали своите любимци в общината. Може ли някой от вас да ми разясни каква е процедурата и какви документи се носят там, за да бъде регистрирано кучето?
 Благодаря предварително.

Нашата още не е регистрирана, но доколкото разбрах процедурата е изключително пипкава и мъчителна. Първо се плаща данък и се регистрира в отдел Екология на съответната община, след това обаче трябва да се вземе някакво номерче, което обаче се взимало само от едно място в София - някъде в центъра, и то само ако имало номера! Една съседка ходила и естествено нямало номера, т.е. кучето е наполовина регистрирано.
Лошото е, че вече се носят слухове за проверки, вкл. по домовете   Rolling Eyes
Тези дни ще се опитам да се преборя с нашето местно кметство, да видим докъде ще стигна...
Много искам да видя как пък някой ще ми влезе в къщата, че да ми проверява кучето Twisted EvilПоглеждам през шпионката и на непознати не отварям, ама изобщо и в никакъв случай не го правя, та макар и от съображения за безопасност. Кучето ми си има чип и международен паспорт,предстои ни заминаване в чужбина с него, а в тъпата община и намерение нямам да го регистрирам.Как ли пък няма сега да тръгна по студа да се разкарвам на майна си райна, да вися по опашки и да вземам номерче, което не се знае дали изобщо ще го има,че после пък да се редя и на опашка в  общината, че да ги моля да ми вземат парите. Като искат да им се плаща, да го направят като хората. Ай сиктир.Нищо не давам и няма да дам.

# 177
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Tinkyrbell кърлеж в този студ е малко вероятно да има . Ема каква порода беше ? Нашия булдог имаше алергия от шампоан ( скъп непомня името - кучешки ) преди го къпехме само с бебешки и всичк обеше ок , сега след като излекувахме алергията пак сме с па - па .
Unknown_lady много си права , ако искат да ми вземат толкова парите , да го направят онлайн плащането или да дойдат да ми ги вземат у дома . Никога не бих си взела отпуск , за да вися по опашки и разни лелки да ми се фръцкат и да ме размотават. Няма да плащам пък нека ме намерят да ме глобят .

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 16:07 от juliana_p

# 178
  • Мнения: 74
Голдън ретривър е Ема.Със шампоан я изкъпах още като я взех,а сърбенето е от 4 дни.

# 179
  • Мнения: 165
Привет, кучешка дружина!  Peace

Tinkyrbell, как мина консултацията с ветеринаря?
До колкото знам въпросният "кърлеж" е миниатюрна гадинка, живее под кожата на животното и причинява един вид краста. Заболяването се нарича демодекоза, рядко се среща, но е опасно и за човека.

Лил, честита ви Саричка. bouquet Много е сладичка, малка бяла мечка!  По протокол трябва да ни разкажеш нещичко и за нея.

Yamaha, добре дошла!

Общи условия

Активация на акаунт