Любители на кучета-11

  • 53 875
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 224
Не всеки обаче може да си позволи куче от легитимен развъдник, а и какъв живот имат кучетата там ако ги държат само за разплод  Sad Според мен е добър вариант и да се вземе куче от собсвеник, най- добре да е познат или най-малкот да се видят родителите и мястото където живее кученцето. Съгласна съм също така че не на всички обяви в интернет може да се довери човек. А за магазините за животни не ми се коментира просто.

# 736
  • Мнения: 2 111
Какво трябва да давам на кучето,за да съм спокойна за здравето на детето си когато играят?
Аз правя следното:
-ваксиниране всяка година
-хапчета за вътрешно обезпаразитяване през 2 месеца,а лятото-всеки месец
-за външно обезпаразитяване съм доволна от ампулата Фронтлайн

Дъщеря ми е на 2г.6мес. и кучето живее заедно с нас.

# 737
  • Мнения: 4 916
Хапчето за обезпаразитяване се дава ВСЕКИ МЕСЕЦ. На три месеца е прекалено рядко, особено щом живее вън на двора, а искаш детето ти да е в "безопасност" от глисти и тении.
...


Хапчето за вътрешно обезпаразитяване се дава на колкото време каже ветеринарния, така смятам аз. Ако ти си ветеринарен лекар, бъди така добра да си снимаш дипломата, да приложиш публикации по темата за вътрешното обезпаразитяване и какво точно налага даването на хапче всеки месец целогодишно! Иначе си просто поредната в този форум, която си чеше клавиатурата. И куче не се взима само от развъдник, спрете с тези истерии!

# 738
  • Мнения: 1 749
Ветеринари?Същите тези,които казват,че кучето е добре да роди веднъж за здраве?Мхъм.
Хапче за обезпаразитяване-веднъж в месеца,най-много на 2.Цикъла на развитие на паразитите е 4ри седмици.Правете си изводите сами натам.

Малко Сладко Коте,не се измъчвай да обясняваш.Винаги,когато се спомене за развъдник хората се сещат първо за цената,не за нещо друго.А и нали знаеш колко е неприятно чакането.... Rolling Eyes
Като си вземат куче от борса или "собственик" с дисплазия или слаба нервна система и им ухапе детето веднъж-дваж,ще разберат точно какво си имала предвид.

# 739
  • Мнения: 4 916
Ветеринари?Същите тези,които казват,че кучето е добре да роди веднъж за здраве?Мхъм.
...


Няма такова нещо, това го казват псевдокучкарите дето разбират от всичко.
А когато се спомене развъдник, първото което ми идва на ум са умъртвяваните женски кученца. Понеже никой не искал женски. Преди да вземем нашата кучинка се бях насочила към развъдник, та се осведомих подробно. Баси мръсниците.

# 740
  • Мнения: 1 749
Ветеринари?Същите тези,които казват,че кучето е добре да роди веднъж за здраве?Мхъм.
...


Няма такова нещо, това го казват псевдокучкарите дето разбират от всичко.
А когато се спомене развъдник, първото което ми идва на ум са умъртвяваните женски кученца. Понеже никой не искал женски. Преди да вземем нашата кучинка се бях насочила към развъдник, та се осведомих подробно. Баси мръсниците.
Подаряваше се кокер(колко е кокер можете да се досетите )и когато говорих с момичето защо е заплодила кучката си ,чистосърдечно ми каза :"Така казаха няколко ветеринаря-за здраве!".Не говоря наизуст!
Като се спомене за развъдник,или за ферма,Аргун?Защото има огромна,огромна,космическа разлика!Особено за информиращите се хора.

# 741
  • Мнения: 4 916
Китана, такива глупости за раждане преди кастрацията съм чувала наистина само от пишман кучкари.

За развъдник говоря.

Не си улучила човека на когото да говориш с назидателен тон и иронично да обясняваш за "информиращите се хора".

# 742
  • Мнения: 1 749
Ти може да си ги чувала само от кучкари,аз не само .
Не,говориш за ферма.Назидателен тона ми не е.По-скоро е хаплив.Винаги е такъв,когато стане въпрос за това.
РАзвъдчика,от когото чакам да си взема куче(да сме живи и здрави дотогава),ще заплоди кучката си за първи път на 3(три)години.Направил й е изследвания за ТД,ЛД и май сърдечен порок(не помня точното наименование) и ги е пратил за "узаконяване"(така да се каже) в Германия.Момичето е шампион на България,доколкото знам(не съм се интересувала толкова,защото ми е достатъчно да я видя какво представлява,каква кръв носи,и че този човек ми беше казано с много добри думи от доказал се с работата си "треньор" на кучета) .
РАзвъдник,който да убива женските си кучета НЯМА! Има ферми ,които използват женските до пълно изтощение и като се скапят,ако не са умрели дотогава,ги убиват.
Интернет е пред теб.Използвай го и като източник на информация.

# 743
  • Мнения: 1 749
Така...аз наблюдавам новостите на няколко породи,от които се интересувам .Давам снимки на пресни, пресни попълнения.Кучката е наистина готова за разстрел.........

# 744
  • Мнения: 1 234
Моята болонка има проблем - т.нар."трети" клепач - тази вечер след работа го забелязах, и веднага я заведохме на ветеринар.  Ще слагаме капки до неделя, и както те предполагат, че няма да помогнат, тогава ще й направят операция  Sad Някой имал ли е подобен проблем с кучето си? И как е възстановяването след това?

# 745
  • Мнения: 4 458
Вашия кучо не разпилява ли пясъка от котешката тоалетна?!

Не, не го разпилява защото не рови, той и на вън не рови. Това което видях аз беше, че е стъпил с предните лапи в пясъка, а задните са навън като пишкаше на гъгъла и малко излиизаше на вън (явно още се учи да улучи правилната стойка хехехе). Той още не повдига краче като пишка, незнам как ще е като порасне.

Забелязах и друго. Научила съм го да не лае като иска да влезе в нас и съответно не лае като иска да излезе, само сяда до вратата и чака (е, ако иска да влезе и никой не го вижда издава налко звук колкото да му се обърне внимание). Предполагам това с котешката тоалетна му е резервен вариант ако никой не го види и не му отвори вратата за да излезе на двора. Незнам, за пръв път го виждам да я ползва.
Сега се чудя дали да не сложа по-голямата тоалетна за да не се сърдят котките или пък да им сложа на две различни  места....newsm78

# 746
  • София
  • Мнения: 9 850
Китана, такива глупости за раждане преди кастрацията съм чувала наистина само от пишман кучкари.

За развъдник говоря.

Не си улучила човека на когото да говориш с назидателен тон и иронично да обясняваш за "информиращите се хора".
Пък аз съм ги чувала от ветеринари. Същите тези ми твърдят, че трябва да давам хапче на 3 месеца най-малко.
И не, не ги посещавам, след като им видях мнението за тези неща, посещавам много добър вет, който винаги ми обяснява защо нещо трябва да стане или не, кое е по-добрия вариант, независимо от цената и т.н. Обяснила ми е и защо хапчето се дава всеки месец, който иска, може да прочете в нета.
Нямам намерение да доказвам и обяснявам на никого нищо, който има акъл, ще разбере, който не - със здраве Wink
П.С. Отдавна се чудя на тази глупост - умъртвявали се женските... Че нали точно те, като родят, позволяват да се продължи линията на дадени кучета... Абе, хората сме много изобретателни, като трябва да се пусне слух!!! ooooh!

# 747

Общи условия

Активация на акаунт