Частна или държавна ясла ???

  • 4 108
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Моля ви ,кажете какво ви е мнението по въпроса за яслите! Как смятате :Ако имате възможност къде бихте пускали  детето - на държавна или на частна ясла ? И на каква възраст е най- добре.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 262
Зависи от конкретната държавна ясла, към която си се насочила. Има добри и кофти ясли. Ние попаднахме на добра, затова пуснах детето си на държавна.
Аз съм за тръгването на ясла около 2-годишна възраст, но пак съобразено с индивидуалността на детето  Peace

# 2
  • Мнения: 103
Ами там е работата 4е Криси все още не е приет никъде....Намерихме една частна ясла и ходи от 2 дни за по 3 4аса .Засега го понася добре- за мое у4удване , имайки впредвид 4е само аз си го гледам - без никаква помощ. В момента е на 1 г и 10 месеца , не е много голям .Но пък март месец ще стане батко и на мен ще ми дойде множко с 2-ма разбойници. И така се навихме да запо4нем да го пускаме ,макар в на4алото и в 4астна ясла.Скъпи4ко ни е , но засега ще е там .Мислех си ако го приемат в държавна ,дали ще му е по- добре?

# 3
  • Мнения: 160
Нека ходи на частна ясла, по-малко деца са, има си своите предимства стига да можете да си го позволите финансово. Щом си сама с две деца ще ти е трудно.
Моя приятелка се чуди дали да бъде на частна или държавна, пусна го в частна ясла, после го приеха в държавната, но тя не го премести.

# 4
  • Мнения: 1 512
Ако можеш да си го позволиш финансово е по-добре в частна ясла.

# 5
  • софия
  • Мнения: 386
В държавната боледуват повече,защото са много деца и допускат и болни.

# 6
  • Мнения: 3 993
Зависи от конкретната държавна ясла, към която си се насочила. Има добри и кофти ясли. Ние попаднахме на добра, затова пуснах детето си на държавна.
Аз съм за тръгването на ясла около 2-годишна възраст, но пак съобразено с индивидуалността на детето  Peace

Така мисля и аз, зависи от конкретната ясла, независимо държавна или частна. Ако можеш да намериш държавна с добри условия за отглеждане, е по-добре от финансова гледна точка. Аз самата не намерих такава в близост до нас, няма и частна такава наблизо, и това е една от причините да избера наемане на детегледачка.
За подходящата възраст, много зависи от конкретното дете, но мисля, че след 1г.и 6м. повечето са готови за ясла.

# 7
  • Мнения: 539
Липсва трети отговар-в къщи.Ако има възможност прескочете яслата,просто съвет Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 426
В държавната боледуват повече,защото са много деца и допускат и болни.


Много съм против това изказване!Моето дете ходи в частна ясла и също боледува когато някое дете е болно му носят лекарствата в градината да му ги дават през деня така че и в двете се боледува.Пуснах я в частна защото в държавна още не са я приели не че детската до нас отстъпва по нещо на частната.В частната са по малко деца в група.

# 9
  • софия
  • Мнения: 386
Всяка добра частна ясла би трябвало да прилага филтър и да не приема болни деца.Поне аз знам за няколко такива,в едната има и отделно помещение за болните деца. В повечето държавни условията не са лоши,но филтъра не се прилага.

# 10
  • Мнения: 4 555
В частна, от две годишна възраст и то за половин ден. Особено предвид, че скоро ще става батко, сигурно ще му дойде голям стрес едновременно отделянето от мама и новото бебе.

# 11
  • Мнения: 649
И аз предпочитам детето ми да си седи вкъщи, но детегледачките са кожодерки.
На месец трябва да отделя минимум 700 лева, ако реша да си намеря детегледачка.

Поради тази причина сега сме в търсене на подходящата частна ясла.
А пък живот и здраве ако ни приемат на държавна ще се местим. къде са 60 лева на месец, къде 500. Разликата в цената е огромна, а разликата в това, което предлагат частните и държавните никаква.
Ако детето ще боледува, то няма значение каква ясла ще посещава.

# 12
  • Мнения: 122
Твърдо в държавна. Има строг контрол върху всичко, гледат децата прекрасно, много по - добре отколкото в градината. Всеки ден се изпращат проби от храната на децата в 5 различни независими лаборатории. По закон в България никой няма право да открива частна ясла. Затова ги лицензират като детски центрове или клубове. Четете тук - губят деца, хранят ги с готови супи и вафли...парите са най-малкият проблем. Пробвала съм и частна и държавна - подкрепям държавната, за България.

# 13
  • Мнения: 3 993
И аз предпочитам детето ми да си седи вкъщи, но детегледачките са кожодерки.
На месец трябва да отделя минимум 700 лева, ако реша да си намеря детегледачка.
Поради тази причина сега сме в търсене на подходящата частна ясла.
А пък живот и здраве ако ни приемат на държавна ще се местим. къде са 60 лева на месец, къде 500. Разликата в цената е огромна, а разликата в това, което предлагат частните и държавните никаква.
Ако детето ще боледува, то няма значение каква ясла ще посещава.

В изказването ти има 2 неверни твърдения, моля, не го примай като заяждане, защото не е, просто уточнение.  Simple Smile
Първо, не е вярно, че детегледачка струва минимум 700 лв на месец. Спокойно може да се наеме жена и за по-малко пари, въпрос на договаряне е. Това го твърдя от личен опит, вече имаме детегледачка.
Второ, не е вярно, че няма разлика между предлагането на услуги в държавните и частните ясли. Има огромна разлика в качеството на услугата. Ако направиш проучване и посетиш няколко заведения и от двата типа, и сама ще усетиш разликите веднага. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 8 286
Няма такова животно частна ясла.
Поне според Столична община, Министерството на Здравеопазването и Министерството на образованието (в последните 2 говорих с правните им дирекции). Преди няколко месеца ги прозвъних, за да питам кой ги "разрешава"

Ако има някаква промяна, ще съм любопитна да я разбера.

Общи условия

Активация на акаунт