Частна или държавна ясла ???

  • 4 114
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 122
Абсолютно вярно, Desem. Престоят на децата в подобни завединия е не само нерегламентиран, но и опасен за децата и когато нещо се случи, не дай си боже през времето, докато те пребивават във въпросното заведение, отговорността е изцяло на родителя. Имаше пострадала майка тук от форума. Така че т. нар. частната ясла е алтернатива, единствено в случаите, когато детето не е класирано в държавна.

# 16
  • Мнения: 4 300
Със сигурност има частни детски градини с яслена група, при това лицензирани от МОН и ХЕИ. Няма лицензирана частна ясла, защото няма чиста таква- никой частен инвеститор не е заинтересован да гледа децата до 3годишна възраст- всички искат да привлекат хората дългосрочно. А и впечатленията ми от родителите са, че искат минимум стрес и премествания за децата си.
ЧДГ, която посещава моето дете, има и предучилищна група.
Твърдението, че не се носи никаква отговорност, е смешно- директорката на "нашата "ЧДГ държеше да подпишем договор задължително преди детето да тръгне. Аз също, всеки ден работя с документи, знам какво означават- не мога да си представя, че просто ще си оставя детето където и да било без никакъв регламент.По повод притесненията какво се случва ако детето не успее да свикне с ДГ и родителите искат да се откажат. Стандартно договорите имат клауза, че могат да бъдат прекратени при взаимно съгласие или при искане на една от страните в определен срок.

Това, че няма ралика между държавна и частна, ще го оставя без коментар. Съжалявам, че сте направили избора си под влияние на толкова тъп фактор и сте останала раочарована.

# 17
  • Мнения: 103
БЕЗСПОРЕН ФАКТ Е ЧЕ В ДЪРЖАВНАТА ЯСЛА ВСИ4КО Е ПОД ВСЯКАКВА КРИТИКА....отношение, гледане и вси4ко,вси4ко.Имам доста познати които работят то4но в тази сфера , и знаете ли какво ми казват...:" По добре го водете на частна ясла ,ако можете да си го позволите, или пък си го гледайте докато стане поне на 3" Защо биха ми го казвали то4но тези хора, които работят там??? Става въпрос то4но за бабите на мои приятелки с де4ица........те работят в детските градини......и те казват , 4е условията са " мизерни" ....

# 18
  • Мнения: 13 464
Всеки да си преценява за себе си. Тук е пълно с крайни  мнения. За статистиката и двете ми деца посещават частни заведения. Нямам поглед върху държавните освен от типа този или онзи ми каза.Преди 10 години направих своя избор и смятам че не съм сгрешила за себе си.

# 19
  • Мнения: 122
ДиянаГ, като автор на темата създавате впечатлението, че имате конкретен въпрос , дори колебание и майките, доколкото виждам, се опитват с мненията си да ви насочат и помогнат. От последния ви пост става ясно, че вие имате предварително, ясно и неопровержимо за вас мнение. Безсмислено е публикуването на теми със статут на банални бойни полета. Очевидно е, че не това е целта на този форум.

# 20
  • Мнения: 103
ДиянаГ, като автор на темата създавате впечатлението, че имате конкретен въпрос , дори колебание и майките, доколкото виждам, се опитват с мненията си да ви насочат и помогнат. От последния ви пост става ясно, че вие имате предварително, ясно и неопровержимо за вас мнение. Безсмислено е публикуването на теми със статут на банални бойни полета. Очевидно е, че не това е целта на този форум.
Грешите! Съжалявам , че изглежда по този начин , и дано не са се заблудили и другите майки.Когато зададох въпроса си ,наистина се колебаех относно тази тема.Истината е, 4е през това време прочетох доста, а и слу4иха някои неща и как да кажа ...се настроих малко против държавните градини....В никакъв случай мнението ми не е било предварително и неопровержимо.....,нито пък искам искам темата ми да бъде банално бойно поле.Благодарна съм на вси4ки които са ми отговорили .

# 21
  • Мнения: 413
моето дете щеше да се развива добре и в държавна ясла, но исках най-доброто за него и го записах в частна ясла, но това е личен избор;

# 22
  • Мнения: 649
Little wingels от скромното проучване, което аз направих установих, че минимума е 700 лева. Защото аз търсих детегледачка, която да е препоръчана от мой близък или познат. не искасх да се доверя на жена, за която нямам представа дали въобще е гледала деца и какво й е отношението.
Така, че информацията ми е от първа ръка.
Единственият вариант, който имах да се договоря за по -малко пари беше с някоя баба - пенсионерка, която живее в съседство. Но някак ми се искаше да се доверя на хора, които поне се занимават с гледането на деца и имат някакъв опит.
Радвам се, че си успяла да намериш жена, която  да се грижи за твоето детенце за по-малко пари. Аз за съжаление не успях.

За сега смятам малкият да посещава частна ясла, а от Септември ако го приемат в държавна ще се местим. Ако не му понесе обратно в частната.

# 23
  • Мнения: 1 668
Синът ми посещава частна ясла около  година и 4 месеца, а сега е в държавна градина. Ами... Аз бих заложила на държавна ясла за второто си дете и вярвайте ми парите са ми последния проблем в този случай и не влияят на избора ми изобщо.

Общи условия

Активация на акаунт