Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 925
Марини, благодаря за темичката.  Hug Променила си ми предложението за заглавието - наистина звучи доста по-добре така  newsm10 Аз ги нахвърлях 3-4 така на бързо да има.
Дон бибероне, много хубав въпрос. Не съм се сещала за това. И аз ще чакам отговорите на майчетата.
На празнувалите вчера честито - забравих да ви честитя.
Биби, аз си харесах бяла количка, но наистина е на последно място в списъка ми. Абе като ми грабне нещо окото и съм готова да пренебрегна куп важни неща за да го имам, но най-вероятно ще ми мине. Аз на друга се хвърлих сега - Mutsy Transporter и то на конкретен цвят, добре че е тъмен. Доста ми е скъпа, но така искам да я имам, че място на дупето не мога да си намеря #Crazy Щом съм на път да си пренебрегна противните суеверия и да я купя сега, че някой да не ми я вземе, значи работата е сериозна.  newsm17

# 16
  • Мнения: 0
Галя, по повод количките, които си харесала - ние гледахме колички през почивните дни и определено от всичко, което видях - количките на Mutsy най-много ми харесаха. Основните предимства, за мен, понеже имам доста проблеми с кръста, дископатия ...., са че:
- положението на коша се регулира, както и височината на дръжката и това бяха възможно най-високите колички - почти не се навеждаш, за да вземеш или оставиш бебето
- изцяло легнала позиция на столчето за кола за новородени - при тях си купуваш шасито и после отделно различните кошове, като косултантката каза, че може изобщо да не купуваш коша, при който бебето е легнало, а да си ползваш столчето за кола
- все пак скандинавското качество не е за пренебрегване

Обаче тази цена, дето е в твоя линк, според мен е само за шасито - ние смятахме в магазина с консултантката - шаси, със столче за кола, и после седящия (т.н. летен кош), с чанта, зимно чувалче, май и дъждобран - излизаше около 1600 лв. , а ако си купиш и коша за новородено в легнало положение - около 2000.
На мен много ми харесаха, но наистина са доста скъпи, както каза един приятел - "те са по-скъпи от моята кола бе"  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 38
Eхааа,имаме си нова теми4ка  Hug
хайде и аз да се запиша  Mr. Green
Днес отново е наваляло сняг  Crazy  Вси4ко е побеляло !
Зарче  ,много хубава новина че ще ставаш леля!Ама това за близна4ките ..направо е феноменално наистина!  #Crazy  Колко силна връзка имат само!
вчера добре си изкарахме годишнината с милото  Hug  бяхме си вкъщи,разбира се  Laughing ,но поканихме и едни приятели и ей-така за здраве си хапнахме и пийнахме !  Hug

# 18
  • Мнения: 4
Запис и от мен в новата ни темичка!!! thumbsup

Galia_5 и аз съм си купила същия сутиен на Триумф и съм много доволна.Имам още няколко от тези дето са за кърмене,но определено този спортен модел води класацията по удобство!!!
Аз лично откакто си го купих се родих...още от самото начало на бремеността , гърдите ми станаха много чувствителни и едвам издържах с обикновен сутиен с банели.
Да попитам има ли някой , който се е ориентирал да ражда във 2 градска болница.Аз за там се глася Grinning

# 19
  • Мнения: 1 710
Честита нова тема! Да е пълна само с хубави новини и емоции!
Марини, благодаря за труда!

Чужбинските мами, любопитно ми е, как ще са имената на вашите деца? Искам да кажа, ще имат ли бащино и фамилно, както е по закон в БГ или името ще се формира според местния закон? И всъщност какъв е местния закон? Simple Smile Винаги ми е било интересно, в различните държави, какви са фамилиите и от кои имена произлизат. Въобще, ще ми е интересно да прочета всичко, което напишете по въпроса.

# 20
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен! Да ни е честита новата тема.
Аз днес бях на преглед. Бебка тежи 1,150 кг и сме високи 32 см. За първи път нашия татко дойде с мен на преглед и беше много щастлив.
Ани, честита годишнина със закъснение. Пожелавам ти много щастие, винаги да си обичана и дълги години да празнувате годишнините си заедно.
Зарче, честито и на теб. Много се радвам, че ще ставаш вуйна. Лека и безпроблемна бременност на зълва ти, а на финала здраво и послушно бебе.
Аз реших да раждам в Майчин дом

# 21
  • София
  • Мнения: 1 541
цоп  Mr. Green ехееее втора страница друг път ви застигам чак на 5-7 Embarassed ,а сега на втора постижение за мен  bowuu

# 22
  • Мнения: 19
Emyly81 ,
аз съм решила да посетя д-р Калев и да разговарям с него, та ако не мога да раждам във вода е много вероятно да се насоча към 2 градска. 

# 23
  • Варна
  • Мнения: 925
Обаче тази цена, дето е в твоя линк, според мен е само за шасито - ние смятахме в магазина с консултантката - шаси, със столче за кола, и после седящия (т.н. летен кош), с чанта, зимно чувалче, май и дъждобран - излизаше около 1600 лв. , а ако си купиш и коша за новородено в легнало положение - около 2000.
Nia, аз днес се обадих по телефона на един от малкото магазини във Варна, в които се предлага тази марка и ми казаха, около 1000 лв. количка и столче. Столчето обаче не помня вече къде го гледах в нета - беше около 300 лв., което ми е почти абсурдно много, като знам, че трябва да го махна след 10-12 месеца.
Абе честно да си кажа голяма ми е тъпня с тези пари. От една страна знам, че мога да осигуря комфорт за мене и бебчо и за по-прилични суми и няма смисъл чак от такива разходи за човече, което не разбира, че се вози в количка за 1000 и кусур лв., а и ще си изтормозя половинката, както е притеснен с тези пари в тази криза. От друга страна, обаче, си викам, че тези неща 1-2 пъти в живота се случват, дай Боже и три пъти, защо да не си доставим максимум удоволствие и с хубави вещи.  smile3516
Сега съм се заела да направя един списък с необходими неща и ориентировъчната му стойност и ще преценя вече и за количката какво може да дадем.

# 24
# 25
  • Мнения: 59
Здравейте, коремчета Grinning
И аз се престраших да кача снимки в албумчето, да ме видите каква съм кифла BlushАми с тази си бременост доста напълнях в дупето и краката, после живот и здраве ще се отслабва. Сега е важно друго. Утре съм на консултация, надявам се всичко да е ок. И на мен миналия път ми казаха, че бебето е голямо и върви с две седмици напред, но за тези ехографски мерки сме говорили и друг път.
На всички с хубави новини - честито  bouquet

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 13:45 от неличка

# 26
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Засега записче, да не ви губя, при повече време ще пиша пак.. Simple Smile  Hug

# 27
  • Мнения: 12
Здравейте,момичетаааааааа! Hug

Толкова отдавна не съм писала ,че сигурно сте ме забравили вече.
Марини,  bouquet,направо и в нова темичка се намърдах .
Иначе чета редовно,но около мен нищо ново и не искам да ви занимавам със скучното ми ежедневие.Аз съм добре,бебето също,ходим си на консултаций ,прегледи...повториха и потретиха ,че е мъж на 100%  Laughing
Много бързо се търкулна времето,докато се усетя вече съм на прага на последния триместър(а половината мами вече са в него),та по този повод да кажа на момичетата с проблеми -Кураж милички,остана още малко Hug

Вяра  ,това е количката ,която си харесала нали?Признавам си, че откраднах идеята от теб и се влюбих и аз в нея.Казваш ,че от Италия ще ти я доставят,сподели мила  колко парички е там или линк към  сайт...аз я изнамерих в един немски  за около 500 евро(този от линка мисля че е).А в какъв цвят я поръча?
bibi,привет  Hug,как е ухото?
Видях ви детската стая,страхотна е  Wink.Я кажи как двете каки разделиха леглата и по- специално втория етаж  newsm78.Ние също имаме легло на два етажа ,но за момента е разделено -едното е в спалнята ,че Тошко още е при нас и напролет планирам пак го събереме,а още сега се карат кой да спи на горния етаж  Laughing

П.П.Тамън нащрапах снимки за албума с коремчетата(със старото ми апаратче,че на новото още немога да намеря зарядното)и се оказа ,че сега пък кабела за старото е изчезнал  Rage

# 28
  • Мнения: 0
Галя, аз попаднах случайно в магазина на служител на фирмата , вносител за България и доста подробно ми обясни за количките. Много се замислям ... Изобщо не са ми излишни подобни пари, но ... като знам миналата година как ходех на процедури за кръста по 3 пъти в седмицата, половин година и колко пари ми струваше ... и какъв рев беше, от болка и яд, че и до тоалетната не мога да отида като хората ... сега по скоро съм склонна да купим такава количка заради мен, защото изобщо не е все едно на каква височина се навеждаш, и заради столчето им за кола - на знам защо ги правят сгънати тези за новородени, като за гръбчето на бебето това изобщо не е полезно - особено ако родителите пътуват на по-големи разстояния с бебчо  ... newsm78 Иначе има много симпатични колички и от останалите марки, но поне аз не можах да открия такава, която да е толкова висока и с легнал кош за кола.  

# 29
  • Мнения: 1 392
Аз се отказах да купувам нова количка.
Една позната ме разубеди с доста смешен аргумент..... hahaha
Каза, че първото и дете, също, като Калина не е обичало да му тресе количката по паветата,(това беше моята основна причина да купувам нова) но второто било точно обратното.Спяла много добре, докато се борила с дупките по улиците. Tired
Пък и много неоправдано скъпи са тези бебешки колички- 1500лв, 2000лв. Говоря на утвърдените марки. Явно си плащаме не толкова за качеството, колкото за логото на фирмата.
За сега оставям варианта със количката от каката.Пък и тя е от средата на 2007година.
Няма и 3 години откакто сме я купували. А по-новата(лекият варианта) е от април 2009г.

Общи условия

Активация на акаунт