ЗАТВАРЯТ МАЛКИТЕ БОЛНИЦИ!!!

  • 19 441
  • 558
  •   1
Отговори
# 15
  • Провинция
  • Мнения: 509
Най-тъжната тема в този форум напоследък.
В комплект със "Затварят училищата" от миналата година.

Само темата "Българи подкрепят затварянето на българските училища и болници" щеше да е по-тъжна.

Но "българите" какво ли не "подкрепят" вече из разните форумски агитки.






Мисля,че Само темата "Българи подкрепят затварянето на българските училища и болници" щеше да е по-тъжна.

Но "българите" какво ли не "подкрепят" вече из разните форумски агитки.
се отанся за хората,който си имат поне 2-3 болница и минимум 5  училища,там където живеят.

# 16
  • Мнения: 836
 Shocked

Знаете ли колко народ живее в Козлодуй? А колко линейки обслужват околните села? И сега ще трябва да пътуват два часа до болницата във Враца?

Българинът е мазохист, друго не мога да кажа...

# 17
  • София
  • Мнения: 5 301
Много ми е интересна темата... Само ще предложа нещо: който изказва мение ЗА закриване на тези болници, нека да сподели конкретно за себе си дали живее в такъв град. А ако живее - дали би се лекувал в такава болница, ако не я закрият или "не рискува".
Моля да се отчете, че не желая да подпалвам конфликти, но съвсем наскоро се преместихме в Козлодуй и вече чух и прочетох доста негативни мения за болницата тук. Както и позитивни, разбира се! И същата работа за частния медицински център. Много съм объркана и в крайна сметка когато детето ми се разболя, отидохме на частен преглед... ако се наложи болнично лечение, в момента бих предпочела да отидем в София, честно казано. Най-малкото за там имам много референции и мнения, а за тук - доста по-малко.

При всички случаи предпочитам да има болница в града, най-малко защото пътят до Враца с кола е минимум час... и как ще преценя до колко спешно е състоянието ми.... или на детето...

# 18
  • Мнения: 9 814
Аз живях за две годни в Своге. Там също има болница с АГО и хирургия. За цяла година в родилното имаха 10-на раждания и 15-на жени за задържане. Всички се запътват към София. Даже бременността си не следят в града. Смисъл от това родилно, когато в него не могат да се прави дори и спешно секцио, защото нямат нужния екип?

# 19
  • Мнения: 419
Аз живях за две годни в Своге. Там също има болница с АГО и хирургия. За цяла година в родилното имаха 10-на раждания и 15-на жени за задържане. Всички се запътват към София. Даже бременността си не следят в града. Смисъл от това родилно, когато в него не могат да се прави дори и спешно секцио, защото нямат нужния екип?
Разстоянието между Своге и София не може да се сравнява с разстоянието между с.Горни Вадин и Враца. Впрочем, изборът на село е производен - може да е всяко от Врачанска област, в която километрите са съизмерими единствено със светлинни години.

# 20
  • Провинция
  • Мнения: 509
Аз живях за две годни в Своге. Там също има болница с АГО и хирургия. За цяла година в родилното имаха 10-на раждания и 15-на жени за задържане. Всички се запътват към София. Даже бременността си не следят в града. Смисъл от това родилно, когато в него не могат да се прави дори и спешно секцио, защото нямат нужния екип?
Разстоянието между Своге и София не може да се сравнява с разстоянието между с.Горни Вадин и Враца. Впрочем, изборът на село е производен - може да е всяко от Врачанска област.

Хубавият и "гладък" път също!

# 21
  • Мнения: 1 710
Повечето ми познати, които живеят в района, предпочитат да пътуват до Плевен, отколкото да отидат в болницата в Бяла Слатина, мисля, че това е много показателно. Става въпрос и за спешни случаи, не за обикновен преглед. Въпреки че до Плевен е почти час пътя, а до Бяла Слатина десетина минути.

# 22
  • Мнения: 335
... Българинът е мазохист, друго не мога да кажа...


Българинът е глупак. Ей това доживях да кажа при целия ми национализъм, след толкова теми, които видях тук.

# 23
  • Провинция
  • Мнения: 509
Повечето ми познати, които живеят в района, предпочитат да пътуват до Плевен, отколкото да отидат в болницата в Бяла Слатина, мисля, че това е много показателно. Става въпрос и за спешни случаи, не за обикновен преглед. Въпреки че до Плевен е почти час пътя, а до Бяла Слатина десетина минути.

Зависи .... От Козлодуй до Б.Сл. са поне 40мин.,а от Оряхово около 20-30мин.А Козлодуй до Плевен си е близо час и нещо-2 часа...

# 24
  • Мнения: 9 814
Аз живях за две годни в Своге. Там също има болница с АГО и хирургия. За цяла година в родилното имаха 10-на раждания и 15-на жени за задържане. Всички се запътват към София. Даже бременността си не следят в града. Смисъл от това родилно, когато в него не могат да се прави дори и спешно секцио, защото нямат нужния екип?
Разстоянието между Своге и София не може да се сравнява с разстоянието между с.Горни Вадин и Враца. Впрочем, изборът на село е производен - може да е всяко от Врачанска област, в която километрите са съизмерими единствено със светлинни години.

Пътят е около час при добри обстоятелства.

А пътят може да се поспори да ли е гладък.  Thinking

# 25
  • Мнения: 1 310
При всички случаи предпочитам да има болница в града, най-малко защото пътят до Враца с кола е минимум час... и как ще преценя до колко спешно е състоянието ми.... или на детето...
Е как ще ти помогнат адекватно в тази болница, като няма нито специалисти, нито апаратура?!  newsm78

# 26
  • Мнения: 419
Аз живях за две годни в Своге. Там също има болница с АГО и хирургия. За цяла година в родилното имаха 10-на раждания и 15-на жени за задържане. Всички се запътват към София. Даже бременността си не следят в града. Смисъл от това родилно, когато в него не могат да се прави дори и спешно секцио, защото нямат нужния екип?
Разстоянието между Своге и София не може да се сравнява с разстоянието между с.Горни Вадин и Враца. Впрочем, изборът на село е производен - може да е всяко от Врачанска област, в която километрите са съизмерими единствено със светлинни години.

Пътят е около час при добри обстоятелства.

А пътят може да се поспори да ли е гладък.  Thinking
Нямах предвид разстояние в буквалния му смисъл, нито пътя като качество на асфалтовото покритие, макар че двете не са за пренебрегване.

# 27
  • София
  • Мнения: 787
Тук само за апаратура и специалисти се говори.
Какво ще правят възрастните хора от малките населени места, за които достъпа до медицинска помощ и сега е затруднен. Тези, чието състояние не изисква сложна апаратура и големи специалисти, а имат нужда някой да им измери кръвното и назначи терапия, някой да определи дозата им инсулин или да има къде да се лекуват от един тежък грип или пневмония.

# 28
  • Мнения: 48 071
За тази цел има лични лекари, не е нужен хирург все пак

# 29
  • София
  • Мнения: 787
А в ситуациите при които заради заболяване се налага да бъдат хоспитализирани?

Общи условия

Активация на акаунт