Смяна адресна регистрация?

  • 80 908
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 211
Искат го и още как,нали се връщах.
Казаха ми,че това е ново нареждане.И се смяха,че вече няма да регистрира който си иска.И всички да се правят на софиянци.

# 16
  • Мнения: 4 841
Искат го и още как,нали се връщах.
Казаха ми,че това е ново нареждане.И се смяха,че вече няма да регистрира който си иска.И всички да се правят на софиянци.

Какво значи "нареждане"? Закон, Постановление, Наредба? Кой орган я е издал, какво точно гласи? Показаха ли ти го това "нареждане"? Ако жена идва да живее при партньора си ( с който няма брак, например ), а апартамента е негов, какво правим? Сключват договор за наем може би?
Четете си нормативните документи, и не оставяйте да ви заблуждават  Peace

# 17
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Искат да дойде собственика и той да си носи и нотариалния акт. В нашата община е така.

# 18
  • Мнения: 4 841
Искат да дойде собственика и той да си носи и нотариалния акт. В нашата община е така.

На какво основание? Те могат да поискат да дойде и строителя, за да каже, че наистина там е построил къща/блок... За всяко нещо, което "искат", трябва да има някакво законово основание.

# 19
  • Мнения: 211
Толкова належащо ми беше,че не ме интересуваше нито наредби,ни нищо.
На наши познати,отива полиция в апартамента им, и търси някой си.....Иван да речем,с постоянна регистрация на този адрес.
Как се е регистрирал,с какъв документ?Ни го знаят,ни са го чували.Малко е шокиращо.

# 20
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Така е, но ако бързаш какво става? Те искат, ти им казваш - йок. Подаваш писмена молба, за да ти откажат официално и да им обжалваш отказа. Време, нерви....

# 21
  • Мнения: 4 841
Така е, но ако бързаш какво става? Те искат, ти им казваш - йок. Подаваш писмена молба, за да ти откажат официално и да им обжалваш отказа. Време, нерви....

Ами да. Човек трябва да си знае правата, и да си ги търси. Не може нещата да зависят от настроението на някой чиновник. Понякога си струва да загубиш малко време и нерви, за да се облекчат някои процедури или да се избегнат явни недомислици. Ето например това, което направи фотожурналиста Еленко Еленков за новите правила за обмитяване на стоки - писа в блога си, разбуни духовете в интернет, обърна се и към медиите, влезе в новините, инициира интерес към темата и... проблемът ще се реши  Peace
Извинявам се за офф-а.

# 22
  • София
  • Мнения: 23 096
За смяна на постоянен адрес:
 -нотариален акт на жилището,ако е твое(копие)
Няма такова неща.
Има, има!
Не е незаконно, а е изискване и то с право!
Преди месец си смених постоянния адрес и си носех копие от нотариалния акт, защото ми го искаха.
За мен е в реда на нещата, а не сульо и пульо да се регистрират където им кефне  Naughty
Към авторката - темата ти съвсем се измести! Не ти трябва регистрация и толкоз  Peace Казвам ти го от личен опит. Раждах в София, а в личната карта се водех във Видин! Моя приятелка от провинцията си роди в Шейново и двата пъти без проблеми.

# 23
  • Мнения: 0
Исках само да споделя моя личен опит с болниците в София, аз също живея тук от 7 г., но постоянния ми адрес е в друг град. Мин година ми се наложи спешна операция от апендикс и отидох в спешния център на ВМА. Видя се, че ще ме оперират и ми поискаха личната карта, за да ме приемат. Като видяха, че съм от др град и почнаха да ми задават въпроси от рода" Ти какво правиш в Сф?", "В твоя град нямате ли си хирурзи и т.н?" Аз се едно, че съм знаела, че ще ми се наложи такава операция, било тя и спешна. Просто мн гадно ми стана, че така се държаха. После ми обърнаха нужното внимание. И така, незнам как ще стои въпроса с авторката ,но за нейно успокоение нека иде да си извади една времнна регистрация(наскоро си извадих и аз). Става веднага, заплаща се 2,50 лв и това е.

# 24
  • Мнения: 127
На мен въпросът ми по принцип не беше изобщо дали ми трябва адресна регистрация, за да родя в болницата, която съм избрала. Аз ще си питам...както и да е...получих нужното инфо от **poli** относно мястото, където се прави тази смяна и нужните документи. Мерси **poli**

# 25
  • Мнения: 115
Ако специално заради раждането ще си сменяш адресната карта не е нужно.Аз бях с адресна регистрация в Г.Оряховица и си родих преждевременно в Шумен(33г.с.).Още дори не бях излязла в отпуск по майчинство.Приеха ме в болницата през нощта,направиха справка че съм здравно осигурена и нямаше проблем.За записването се грижи бащата.Отиде в общината и записа бебето(което още си беше критично и не се знаеше нищо),това при положение че нямаме брак.При брак май се изисква и документа за това.Гледай си бременността спокойно и не си прави излишни галимации.

Последна редакция: пт, 15 яну 2010, 18:53 от мая06

# 26
  • София
  • Мнения: 3 071
Едно от момичетата беше отговорило по-горе - адресна регистрация и постоянен адрес са коренно различни неща! Аз съм си сменяла адресна регистрация в общината за точно 10 минути - исках да гласувам в София. Вече за постоянния адрес трябва смяна и на лична карта. Как стои въпросът с раждане обаче - не съм запозната.

# 27
  • Мнения: 127
мая06 Като всяко едно момиче тук и аз имам право да питам...затова е ФОРУМ, ако ти се струва галимация не ми отговаряй...Не ви разбирам...колко сте нервни...

# 28
  • Мнения: 115
Извинявам се GerganaK   bouquet    bouquet   bouquet Исках да пиша да не си правиш излишни галимации.Грешката е правописна   bouquet

# 29

Общи условия

Активация на акаунт