Застраховане

  • 2 665
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Мили мами, искам в тази тема да коментираме застраховането като цяло. Според Вас полезно или безполезно е то? Нека коментираме и застрахователните компании и застраховки, които предлагат. Искам да помоля да коментираме реални случаи от вашата практика и застраховки, които Вие или Вашето семейство имате, а не да се отклоняваме със случаи чути от тук от там. Ще пусна и анкета. А като отговори пускайте това какви застраховки имате, къде, доволни ли сте и изобщо каквито вълнения или въпроси имате.

ПС: Темата ми е провокирана от това, че все по често започва тук да се засяга темата за застраховане, застраховки. Нека споделяме тук цялата информация, която имаме и ако можем взаимно да си помагаме. Хубав ден   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 310
Преди години, когато си купихме апартамента, задължително банката, от която теглихме заема, искаше застраховка срещу пожар, наводнение и земетресение. Направихме такава в Булстрад. Стана така, че съседът отгоре ни наводни и не си отстрани повредата, а продължаваше да ни наводнява. Обадихме се в Булстрад. Дойдоха, огледаха, записаха адреса на съседа и незнайно как ни решиха проблема. Mr. Green
Пари, обаче, не ни дадоха за ремонт. Wink
Отдавна на сме правили застраховка. А мисля, че е добре да има такава. Peace

# 2
  • Мнения: 3 216
Имам застраховка живот, всеки месец ми теглят от сметката и знам, че ако нещо стане с мен семейството ми ще получи нещо . Направих си я доброволно, когато се преместих да живея тук.
В петък бях на среща със застрахователите да ми обяснят и предложат планове за цялото семейство.
Застрах-Живот за мен и мъжа ми и Застрах - Личен инцидент за трима ни с детето ще ми струва около 70 лв на месец. Нещото, което ме подразни е 4е при инцидент за детето изплащат само 15 % от сумите обявени за възрастни. Обяснението беше , че децата по-лесно си пукат глава, чупят крак и т.н. Все още не съм прочела всичката документация, но до момента ми се струва приемливо.

# 3
  • Мнения: 1
Застрах - Личен инцидент за трима ни с детето

Какво представлява тази застраховка?  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 3 216
Застрах - Личен инцидент за трима ни с детето

Какво представлява тази застраховка?  Rolling Eyes

Ами примерно ако се подхлъзна в банята и си счупя крака, или падна по стъпалата, отрежа си пръста, фатален инцидент, т.е. смърт, парализа, загуба на зрение, слух, инвалидност и т.н.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 009
Застрах - Личен инцидент за трима ни с детето

Какво представлява тази застраховка?  Rolling Eyes

Ами примерно ако се подхлъзна в банята и си счупя крака, или падна по стъпалата, отрежа си пръста, фатален инцидент, т.е. смърт, парализа, загуба на зрение, слух, инвалидност и т.н.

Може ли малко подробности, каква е цената на тази застаховка, има ли някакви изисквания?

# 6
  • Мнения: 201
 Hug И аз да се включа тук.
Аз си направих застраховка Живот още щом се омъжихме, съпругът ми също има. Нашите са спестовни (те повечето компании само такива предлагат вече), решихме че това е добро начало - когато ни изтекат застраховките живот и здраве, ще сме събрали една не малка сума, та да има за децата, един ден (за сега деца още нямаме). В тази връзка от компанията, която ние си ползваме, са създали един хубав продукт - детска застраховка, от която смятам да се възползвам един ден, когато имаме деца.
Иначе сме си застраховали и жилището, тъй като миналата година имахме един инцидент със спукана тръба...който ни излезе много солено. За да не се случват нови катаклизми от този вид - плащаме си застраховка на имуществото и имота, пък да се наводнява пак, ако иска.  Joy

# 7
  • Мнения: 4 615
Имам изцяло рискова с включено покритие за тежки заболявания. Имам рисково-спестовна имам и рисково-инвестиционна. Това е най-доброто нещо, което човек може да направи за себе си, а и за хората, които обича. Съвета ми обаче е да четете по няколко пъти общите условия на компаниите. За да няма изненади.

# 8
  • Мнения: 0
Здравейте, изчетох доста мнения по въпроса със застраховането, и ми става ясно, че много хора не са напълно запознати с това, за което става дума. Аз работя за най - конкурентноспособната застрахователна компания в България, и мога да кажа, че има различни видове застраховки, според потребностите на клиента, и най-общото, което е, че клиентът няма какво да загуби, при сключване на застраховка. Вместо срочен влог, който има минимална лихва, тук всеки месец внасяш пари, а още след първата вноска, си застрахован за крайната застрахователна сума, ако няма причина да се изплаща тази сума, на края на срока, парите се връщат на клиента, заедно със натрупаната сума. Според мен, всеки в държавата трябва да има застраховка "Живот" по закон. Ако желаете повече информация за видовете тарифи, не се колебайте да ми пишете, бих помогнал на всеки. Благодаря.

# 9
  • Мнения: 361
е, ако се вземе предвид мнението на застрахователите- всички застраховки трябва да са задължителни в държавата- да има пари за застрахователните дружества. имам само задължителната "гражданска отговорност" за колата и задължителна застраховка "живот" при теглене на кредит. звънят ми често разни агенти, които отрязвам моментално. при сключена застраховка срещу инциденти за детето не изплатиха нищо за счупена ръка в училище /застраховката беше задължителна и красиво обясняваха на родителите как децата ще получат пари, ако им се случи инцидент в училище- застрахователят беше ДЗИ/. при заболяване на майка ми, която послушно се беше застраховала преди години срещу заболяване, инциденти и т.н. и плащаше редовно вноските си, от застрахователната компания /май се казваше "орел" доколкото си спомням/ извадиха от 9 кладенеца вода, за да не й изплатят и стотинка обезщетение- става въпрос за продължително лечение, включително болничен престой... и така нататък- примери много. всъщност, като легенда се носи историята на една жена, която успяла да получи големи обезщетения от няколко компании, в които била застрахована предвидливо срещу заболяване- ако наистина е успяла, шапка й свалям Laughing за мен застраховките са изгубена кауза, но нищо не пречи да има и доволни клиенти. между другото, и аз години наред си изкарвах по някой лев отгоре като застрахователен агент, така че нямам нищо против компаниите.

# 10
  • Мнения: 0
Benissima, разбирам Ви напълно, но повечето застрахователни компании нямат покритие "тежко заболяване", докато тази в която работя аз има и покрива 13 такива, като има и такива, които се изключват. Относно детето Ви, нищо не мога кажа, явно на такава ЗК сте попаднали.

# 11
  • Мнения: 2 821
Защо застрахователните компании извиват ръцете на хората в случай на смърт на лицето, което има застраховка живот, която може да покрие кредит от банка, се изисква от наследниците служебна бележка от Здравна каса за извършените прегледи и манипулации на лицето приживе? Такъв документ реално е отказ от информация, защото Здравна каса не дава данни за починали на трети лица. Защо се използва този отказ, за да не се покрие застрахователното събитие? Едва ли ще ми дадете смислено обяснение.... Twisted Evil

# 12
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
.......Вместо срочен влог, който има минимална лихва, тук всеки месец внасяш пари, а още след първата вноска, си застрахован за крайната застрахователна сума, ако няма причина да се изплаща тази сума, на края на срока, парите се връщат на клиента, заедно със натрупаната сума. ....



......... повечето застрахователни компании нямат покритие "тежко заболяване", докато тази в която работя аз има и покрива 13 такива, като има и такива, които се изключват. Относно детето Ви, нищо не мога кажа, явно на такава ЗК сте попаднали........

След края на срока, който е примерно 20 години, застрахователната фирма вече я няма, дори и по някакъв начин да ми върнат нещо, чинно внасяните пари са тотално обезценени, а в случай на инцидент ще се окаже, че в условията не пише точно това. Да, ще кажете, гледайте си условията, ама кой застраховател ти дава да прочетеш внимателно условията и после да задаваш въпроси и да си изясниш какво имаш право и какво не? Защо условията се пазят в тайна? Брокерите обясняват нещо, за да клъвнеш, като 3/4 от информацията остава премълчана и после - ами не сте питали....

# 13
  • Мнения: 0
.......Вместо срочен влог, който има минимална лихва, тук всеки месец внасяш пари, а още след първата вноска, си застрахован за крайната застрахователна сума, ако няма причина да се изплаща тази сума, на края на срока, парите се връщат на клиента, заедно със натрупаната сума. ....



......... повечето застрахователни компании нямат покритие "тежко заболяване", докато тази в която работя аз има и покрива 13 такива, като има и такива, които се изключват. Относно детето Ви, нищо не мога кажа, явно на такава ЗК сте попаднали........

След края на срока, който е примерно 20 години, застрахователната фирма вече я няма, дори и по някакъв начин да ми върнат нещо, чинно внасяните пари са тотално обезценени, а в случай на инцидент ще се окаже, че в условията не пише точно това. Да, ще кажете, гледайте си условията, ама кой застраховател ти дава да прочетеш внимателно условията и после да задаваш въпроси и да си изясниш какво имаш право и какво не? Защо условията се пазят в тайна? Брокерите обясняват нещо, за да клъвнеш, като 3/4 от информацията остава премълчана и после - ами не сте питали....

    Не знам къде го има това, но до сега не съм бил на среща, където да не се обясняват, застрахователят идва на място, удобно на клиента, където той спокойно може да попита каквото му е нужно и да разбере това, което не знае, без скрити условия. А това за 20-те години, тази фирма e основана през 1891 година и когато Германия фалира два пъти, фирмата продължи да си работи, дори сега в кризата не е вземала пари, за да не фалира, а напротив, раздала е, така че няма такава опасност. Просто народът е останал с такова впечатление, че всеки иска да го излъже, а съвсем спокойно може всеки един от Вас, да бъде поканен на една среща на удобно за него място и време, и да бъде обсъдено най-спокойно, със всички въпроси и отговори, без да загуби нищо.

Последна редакция: сб, 23 юни 2012, 21:53 от zastrahovatel

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Че то си е точно така - всеки гледа да те излъже, да ти вземе парите, а ти после си пееш "куче влачи рейс..."!

Общи условия

Активация на акаунт