Харесва ли ви името Сирма?

  • 8 667
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 33
Благодаря на всички за мненията Hug.

Не ми харесва особено.
От една страна малко ми звучи като "сърма"....

И на мен ми звучи така и това ми е главната спирачка да кръстя детето си Сирма.

Колкото до Ивомира - не е моя измислица. Мъжът ми се казва Ивомир и на него много му отива. Харесва ми, защото е доста нестадартно, но наистина в женски вариант не съм го чувала. Предложих го само като алтерантива на Сирма.
Не е важна буквата, с която ще започва името, тъй като нямам намерение да го кръщавам на никого от родните си. Дадоха ми идея да измисля име с тире, напр. Катерина-Сирма /което не ми допада/ - така хем ще се съобразя с желанието на мъжа ми, хем основното име няма да е Сирма. Само че не мога да измисля такова съчетание от имена, което да ми звучи хубаво и Сирма да е второ, а не първо име. Ако имате предложения в тази насока, ше съм ви много благодарна, ако ги споделите.

# 16
  • Мнения: 141
Това с тирето според мен не е добра идея...Ще стане някаква безумна комбинация ....Но така мисля аз, може някой да даде добро предложение Peace

# 17
  • Мнения: 4 555
При толкова красиви женски имена, какво му гласите на горкото момиче... Confused

Мъжът ми се казва Ивомир.
И аз точно така си помислих и затова те попитах как се казва. Още в първото си мнение щях директно да напиша, че Ивомира Ивомирова ми звучи малко като Енгибар Енгибаров.

Историите с тиренцата също не бих ти ги препоръчала. Съставните имена ми звучат добре, ако едното от двете е Мария. Иначе рядко са сполучливи и благозвучни комбинациите и повечето звучат смешно.

Ако Катерина ти харесва, кръсти си така детето. Името е чудно хубаво. Зарежи Сирма и тиренцата. Дъщеря ти един ден ще ти е много благодарна.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако Катерина ти харесва, кръсти си така детето. Името е чудно хубаво. Зарежи Сирма и тиренцата. Дъщеря ти един ден ще ти е много благодарна.

не бих казала... Име супер популярно (крайно нелюбимо за мен) и традиционно. Въобще се не "мери" със Сирма.

Хора, какво да ви кажа... Тия дни бях на род. среща. Учителите минаваха покрай всеки родител и само питаха на кое дете си, за да споделят как се представя наследникът... Ми ако разрешите... Казвам името на щерката и всеки учител му "святка" отведнъж коя е... Няма, ма почакайте, да си извадя тефтера, да видя кой точно беше вашия Николай/Георги/Симона/Ана-Мария и т.н. Дано ме разбрахте.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Изобщо не ми харесва.

# 20
  • Мнения: 2
Направо зарежи идеята за Сирма във всичките и варианти. По-добре седнете с таткото и помислете за някое друго име което да допада и на двамата.

# 21
  • Мнения: 948
Ми ако разрешите... Казвам името на щерката и всеки учител му "святка" отведнъж коя е...

Шани - дъщеря ти Сирма ли се казва? Или имаш предвид просто по-рядко име?

# 22
  • Мнения: 399
И на мен не ми допада идеята за Сирма с тире... Rolling Eyes

Шани, Peace (по повод това с дребния шрифт)

# 23
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Сирма никак не ми харесва ,нито Ивомира.
И мисля ,че няма да си пасват с второто име. ThinkingСирма Ивомирова  ThinkingИвомира Ивомирова ooooh!
 София или Сияна   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 7 191
Силва (близко е до Сирма) или Силвия, Стела...

# 25
  • София
  • Мнения: 2 428
Имах съученичка Сирма, много умно и приятно момиче. Всички й казваха Сирма. Но вариант за умалително е Ира.

Ивомира въобще не ми допада. Катерина много ми харесва. А фамилията? И тя ли е дълга и сложна като Ивомирова? Ако е така - едно "стройно" име като Сирма ще звучи добре.

# 26
  • Мнения: 322
Нито едното,нито другото SadНе мога да разбера не искате ли децата ви да имат хубави имена,но мое мнение.Дано измислите нещо друго и красиво,като за малка кукла.                                                                                                                                                                                                                                                    Шани,бр много добре казано и аз съм за оригинални,но хубави имена Peace

# 27
  • Мнения: 340
Не мога да разбера не искате ли децата ви да имат хубави имена,но мое мнение.Дано измислите нещо друго и красиво,като за малка кукла.                                                                                                                                                                                                                                                    Шани,бр много добре казано и аз съм за оригинални,но хубави имена Peace

Аз не мога да разбера, не е ли очевадно, че обективно "хубави" и "красиви" имена няма.  И колкото по-оригинално е едно име, толкова по-вероятно е, че малцинство са тези, които го смятат за хубаво и красиво.  Ако мнозинство го смятаха за красиво, името щеше да е по-популярно.  Толкова е проста логиката...

# 28
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не ми харесва името Сирма, съжалявам.

# 29
  • София
  • Мнения: 33
Не мога да разбера не искате ли децата ви да имат хубави имена,но мое мнение.Дано измислите нещо друго и красиво,като за малка кукла.

Искам, разбира се. Аз по принцип си падам по по-традиционни имена - напр. Ема или Велина, но имам две много основателни причини, поради които трудно ще се преборя с мъжа ми.
Първата е, че много исках той да измисли име на първото ни детенце /момче/ и тогава той ми предложи два абсолютно абсурдни варианта ooooh! /поне за мен/ - Аксиандър и Ихтимир, които категорично отхвърлих. В крайна сметка аз избрах името на детето - Алекс.
Втората, по-основателна според мен причина е, че мъжа ми казва, че името му е било "дадено" и че детето си идва с него. Под "дадено" имам предвид, че му е било подсказано от когиталността /под това разбирайте - Бог, колективно несъзнавано, Енерго-информационна система и др. от тоя род/, а съм се убедила, че при такива случай той винаги е прав, колкото и нелогично да ми се струва дадено негово решение. Сигурно на доста от вас това звучи меко казано несериозно, но за мен не е така. И за това, въпреки че ми е трудно, най-вероятно ще се примиря с името Сирма. Пуснах темата, за да сондирам все пак общественото мнение.
Иначе цялото име на детето ще е Сирма Ивомир Димчева.

Общи условия

Активация на акаунт