амниоцентеза в майчин дом без уговорка с лекар

  • 59 388
  • 215
  •   1
Отговори
# 135
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Направи си всички видове изследвания за да се овладее инфекцията.Ако се наложи ще пиеш антибиотици,но точно какви ще опрадели АГ,който ще лекува инфекцията.Пусна ли МБ?
Не съм лекар,но се свържи с читав доктор.Аз съм от Бургас и съвет за АГ не мога да ти дам.Чувала съм страхотни отзиви за Сигридов.Успех!
Аз този април правих амнио и сега имам здрава дъщеря.

# 136
  • Мнения: 0
Здравейте момичета ,нова съм във форума Simple Smile
Прочетох форума от край до край,мисля че съм подготвена психически за всичко и съм доста информирана и от всичко,което прочетох тук.
Но искам да споделя с Вас ,че ми предстои амниоцентеза на 16.01.12 в Майчин дом,тъй като резултатите от вторият БХС са доста лоши 1:7 за синдром на Даун.Досега не прочетох при някоя от Вас за такъв резултат...Просто исках да го споделя с Вас и да Ви приканя да се молите с мен за добри резултати от амниоцентезата Simple Smile Благодаря на Всички предварително и стискайте палци  Praynig

# 137
  • Варна
  • Мнения: 17 958
Здравейте момичета ,нова съм във форума Simple Smile
Прочетох форума от край до край,мисля че съм подготвена психически за всичко и съм доста информирана и от всичко,което прочетох тук.
Но искам да споделя с Вас ,че ми предстои амниоцентеза на 16.01.12 в Майчин дом,тъй като резултатите от вторият БХС са доста лоши 1:7 за синдром на Даун.Досега не прочетох при някоя от Вас за такъв резултат...Просто исках да го споделя с Вас и да Ви приканя да се молите с мен за добри резултати от амниоцентезата Simple Smile Благодаря на Всички предварително и стискайте палци  Praynig

 Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Hug

Успех!

# 138
  • Мнения: 6 705
Изчетох цялата тема, на мен също ми предстои амниоцентеза в Майчин дом и всяка информация ми е от полза.
irinadi , какво стана с теб? Сподели  Hug

# 139
  • София
  • Мнения: 272
пропуснала съм доста, но със закъснение - надявам се, че всичко е минало добре и притесненията вече са зад гърба ви.   Hands Thumbsup

# 140
  • Мнения: 36
 Ако не направя БХС, а направо амнио, ще трябва ли да доплащам , освен 150 лв за избор на екип, или ще ми откажат(38г.)

# 141
  • Варна
  • Мнения: 17 958
Ако не направя БХС, а направо амнио, ще трябва ли да доплащам , освен 150 лв за избор на екип, или ще ми откажат(38г.)

Ако имаш направление за амниоцентеза, не трябва да плащаш. БХС не знам дали е задължително изискване, защото амнио се прави и по други причини, не само лош резултат от БХС.

# 142
  • Мнения: 36
Мерси Хексе

"....може да Ви бъде предложен по различни причини.

    Вие или партньорът Ви има генетично изменение, което може да бъде предадено на вашето бебе.
    Вашето или семейството на партньора Ви има генетично изменение и съществува риск това изменение да бъде предадено на вашето бебе.
    Имали сте предишно дете с генетично изменение
    Проведени са Ви други видове изследвания по време на бременността (като ултразвуков анализ, търсене на нухална транслуценция или кръвен тест) и те са показали, че съществува увеличен риск за раждане на бебе с генетично изменение."

Това намерих като причина за амнио. А ако реша  да направя без направление каква е цената знаеш ли или  има  инфо някъде?

# 143
  • Варна
  • Мнения: 17 958


Това намерих като причина за амнио. А ако реша  да направя без направление каква е цената знаеш ли или  има  инфо някъде?

Моята информация вече не е актуална, обади се направо в Майчин дом и питай.
/Или убеди лекаря си, че е наложително да направиш. Наложително ли е?/

# 144
  • Мнения: 36
да, ще се обадя,бих поела риска от процедурата, иначе ще го мисля   bouquet

# 145
  • София
  • Мнения: 104
Здравейте!
 Отскоро ви чета и понеже прочетох въпроса на mimiroka - включвам се и аз Simple Smile
 Току що звънях в Майчин дом, за да се запиша за амниоцентеза в петък. Специално попитах каква е необходимата сума в случай, че човек не е по клинична пътека.  Аз лично имам направление, но не мога да си позволя престой от 3 дена там, защото имам бебе на 9 месеца и няма кой да го гледа толкова време.  Обясниха ми, че ако искам да си тръгна в същия ден трябва да заплатя процедурата - т.е. 150 лв + 150 лв. ако избера екип + отделно някакви 130 лв ?! за самото изследване, които ако не заплатя излиза, че съм си платила само убождането ( 150лв), но не и изледването! 
Някой има ли представа дали наистина така стоят нещата? Или това беше някакъв евтин начин за изнудване, тъй като се смениха 2 обясняващи по телефона, и двете доста неуверено мрънкаха, та останах с впечатлението, че нещата не са съвсем регламентирани...
Хубав ден на всички!

# 146
  • Мнения: 6 705
babycakes , ако имаш възможност избери си екип, 150 лв е.Аз бях с направление и освен тези 150 лв нищо друго не съм заплатила.Всички в стаята, които бяхме /3 момичета/ бяхме по здравна каса и нищо не сме плащали. Избирайки екип, доктора се ангажира, преглежда те предварително, проверява ти документите и при нас дори ни запази легла при приемането, периодично те проверява как си.Ние бяхме 3 момичета при д-р Цанкова и тя си ни пое от самото начало, в деня в който почиваше имаше докторка, която ни следеше.

# 147
  • София
  • Мнения: 104
Благодаря за отговора, Кашпичкаbouquet
Вече си направих уговорка с доц. Карагьозова, която ми беше препоръчана от няколко места.
Това, което не успях да си изясня е: какъв е вариантът да си тръгна в същия ден, заплаща ли се или става с "благословията" на извършващия манипулацията доктор? Важно е да си тръгна заради бебка, но ми се иска да е по легален начин  Confused

# 148
  • София
  • Мнения: 1 668
Здравейте!
 Отскоро ви чета и понеже прочетох въпроса на mimiroka - включвам се и аз Simple Smile
 Току що звънях в Майчин дом, за да се запиша за амниоцентеза в петък. Специално попитах каква е необходимата сума в случай, че човек не е по клинична пътека.  Аз лично имам направление, но не мога да си позволя престой от 3 дена там, защото имам бебе на 9 месеца и няма кой да го гледа толкова време.  Обясниха ми, че ако искам да си тръгна в същия ден трябва да заплатя процедурата - т.е. 150 лв + 150 лв. ако избера екип + отделно някакви 130 лв ?! за самото изследване, които ако не заплатя излиза, че съм си платила само убождането ( 150лв), но не и изледването!  
Някой има ли представа дали наистина така стоят нещата? Или това беше някакъв евтин начин за изнудване, тъй като се смениха 2 обясняващи по телефона, и двете доста неуверено мрънкаха, та останах с впечатлението, че нещата не са съвсем регламентирани...
Хубав ден на всички!
130лв са изследванията да- или ДНК или цитогенетичен. Аз като ходех си платих избор на екип 150лв, което се сведе само до убождането от д-р Димитрова. Нищо повече, имаше си момиче в стаята, което беше минало при нея и без избор на екип. Разочарована съм много, имаше стажанти, които гледаха,едната преди това и дадоха да ми взема секрет и беше много болезнено.Престоя беше 3 нощи, през които нищо не ми е прилагано,само 2 инжекции но-шпа по мое желание, но като си тръгнах пишеше на епикризата, че ми е вливан и магнезий няколко банки и ми е бито но-шпа, повече отколкото реално беше. Та в крайна сметка пробата се оказа замърсена с кръв и вместо за 4 дни излезе за 14.Т.е. имаше 2 анализа -ДНК и цитогенетичен, като единия го покрива ЗК, другия си го платих аз 130лв, по мое настояване исках и двата, и ДНК то не излезе(който е за 4 дни) ,а направиха само цитогенетичния заради замърсената проба. Като ходех си поисках парите, понеже съм платила реално и двете и те отказаха да ми ги върнат. Аз ако знаех как са нещата не бих платила екип, смисъл няма никакъв.
За тръгването - мен лично не ме пуснаха, макари  да исках.Всъщност никой не пуснаха

Последна редакция: ср, 29 фев 2012, 13:48 от insane

# 149
  • Варна
  • Мнения: 17 958
Благодаря за отговора, Кашпичкаbouquet
Вече си направих уговорка с доц. Карагьозова, която ми беше препоръчана от няколко места.
Това, което не успях да си изясня е: какъв е вариантът да си тръгна в същия ден, заплаща ли се или става с "благословията" на извършващия манипулацията доктор? Важно е да си тръгна заради бебка, но ми се иска да е по легален начин  Confused

Можеш да си тръгнеш срещу подпис, че излизаш на своя отговорност. С благословията на лекаря става, но според мен е добре да си под наблюдение. Още повече , че имаш друго бебе, като си в къщи няма как да му откажеш да го вдигаш на ръце и т.н.
След амниоцентеза, матката все пак е травмирана и по-склонна да прави контракции и оттам да станат и други бели.
Препоръчвам ти да останеш в болницата.

Общи условия

Активация на акаунт