С какво да изчистя страшно замърсена баня?

  • 87 729
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 788
Ъм, този Кислол не е ли малко силничък за едно такова почистване на цяла баня?!
В смисъл - не е безобиден.
А за сода каустик да не говорим...
Няма да чистиш производствено помещение, все пак...
Колкото и да е замърсена банята, едва ли стандартните препарати няма да помогнат - пробвай Саво, Доместос, а също и Роли (с абразивните частици).

# 16
  • Мнения: 668
И мен много ме вълнува този въпрос, че ми омръзна от този Доместос. Една седмица след почистването на банята кашлям от него и то дошло време за ново почистване  Mr. Green
С кой Cilit Bang да пробвам? Искам нещо с което да напръскам и после да изплакна - без да търкам.  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 418
Аз ти препоръчвам Cilit Bang, наистина лъска всичко с минимални усилия.
и аз се изумих колко лесно се чисти с него

# 18
  • Мнения: 167
Аз търся препарат, с който без търкане може да се почисти? Simple Smile)))

# 19
  • Мнения: 32
И аз така искам,ама за всичко си трябват ръчички. LaughingА за страшно замърсената баня трябва редовно миене и няма да е страшно замърсена Wink.Аз основно почистване правя на два месеца веднъж с препарата за баня на Сано-JAVEL.И той е хлорен препарат но НЕ мирише на хлор,а всяка седмица минавам с Йодофор"Дезинфект В"-универсален миещ дезинфектант на йодна основа от който няма нужда да си пазиш било дрехите,ръцете или дихателните пътища защото йодните изпарения са полезни,а пък и организма ти се нуждае от йод.Иначе и двата препарата чистят превъзходно и за малко пари-в смисъл,че купувам веднъж годишно,и това е.Като спазваш тази схема няма да знаеш какво е това мухъл и страшно замърсена баня.

# 20
  • Мнения: 1 422
Домакинската паста на Дионис.

# 21
  • София
  • Мнения: 15 467
 Medix,сваля всичко. Напръскваш и чакаш,след 15 минути минаваш с домакинска гъба.Или може с гъба да намажеш плочките с Медикс гел, пак изчакваш малко и сваля всичко.Има някаква киселина в тях, а и не е скъпо.

# 22
  • Мнения: 1 558
......а всяка седмица минавам с Йодофор"Дезинфект В" - универсален миещ дезинфектант на йодна основа от който няма нужда да си пазиш било дрехите,ръцете или дихателните пътища защото йодните изпарения са полезни,а пък и организма ти се нуждае от йод.....

За пръв път го чувам, но потърсих инфо за него и реших да го изпробвам. Но откъде мога да си купя, къде се разпространява, че не съм виждала?

А за почистване на баня използвам БРЕФ пауър независимо дали е силно или слабо замърсена, просто изчаквам различно време и после изплаквам

# 23
  • Мнения: 32
......а всяка седмица минавам с Йодофор"Дезинфект В" - универсален миещ дезинфектант на йодна основа от който няма нужда да си пазиш било дрехите,ръцете или дихателните пътища защото йодните изпарения са полезни,а пък и организма ти се нуждае от йод.....

За пръв път го чувам, но потърсих инфо за него и реших да го изпробвам. Но откъде мога да си купя, къде се разпространява, че не съм виждала?

А за почистване на баня използвам БРЕФ пауър независимо дали е силно или слабо замърсена, просто изчаквам различно време и после изплаквам
Здр.
Виждам,че живееш на морето и си в постоянен контакт с йодни изпарения,които през лятото са повече разбира се.А ние трябва да пътуваме 8-10 часа да подишаме морски въздух ooooh!.За това ви завиждам най-чистосърдечно.Този продукт се произвежда във Варна и може да се намери по аптеките.Аз го купувам от магазинче за дезинфектанти.Не е масов продукт и може да се наложи да пообиколиш повечко аптеки,но като го откриеш ,трябва да ти дадат брошура на която са указани процентни съотношения и да ти ги разяснят.Бързо се свиква и най-вече не се тровиш с химия.Ние го открихме точно когато бяхме на море.Кумата работи като мед.сестра във Варна и стана въпрос за гъбичките на мъжът ми по краката и ръцете(а това ги лекува) и ни отсипа от нейното в едно шишенце с обръщение към мъжат ми-Ти ще миеш банята!!!След,което хубаво се посмяхме.И наистина-за 1 месец положението се промени.После се оказа,че и при нас го имало.Ако имаш още въпроси питай,ще гледам да ти отговоря.

# 24
  • Мнения: 1 558
Зоя, благодаря ти много   bouquet
Ще го търся в аптеките, може и в аграрните аптеки да проверя /че намира приложение във ветеринарната медицина и дори в растениевъдството/ - има широк спектър на приложение според това, което прочетох в нет-а, дори гони мравки и хлебарки, ако и това е така, ще ми стане любим препарат.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 191
След като родих, развих силна алергия към детергенти, като от препарати с хлор ефектът е направо синузит. Така че накрая си взехме парочистачка Керхер, която сложи край на мъките ми. Чистенето пак отнема подобно време, но става перфектно, и все пак е напълно безвредно.

# 26
  • Мнения: 286
Аз ползвам Меглио за по-трудните за чистене неща в къщи, вкл. за банята и тоалетната и се справя много добре. Но по принцип той е обезмаслител и не знам за варовик и мухъл дали ще стане, но иначе за мивка, тоалетна, плочки е много добре.

# 27
  • Мнения: 32
Аз ползвам Меглио за по-трудните за чистене неща в къщи, вкл. за банята и тоалетната и се справя много добре. Но по принцип той е обезмаслител и не знам за варовик и мухъл дали ще стане, но иначе за мивка, тоалетна, плочки е много добре.
Обезмаслителите по принцип са алкални препарати,а против котлен камък и ръжда се използуват киселинни препарати.Третото нещо за което питаш е мухълът.Това са микроорганизми,които са намерили подходяща среда за развитие(влага+топлина).За тях се използуват препарати с бактерицидно,вирусоцидно и фунгицидно действие т.е.дезинфектанти.Те пък от своя страна се делят на алкални, хлорни,алкохолни и йодофори.Има дезинфектанти на алкална основа с обезмасляващ ефект.Има и дезинфектанти на киселинна основа за биоразграждане,които деистват против ръжда и котлен камък,но са професионални препарати и са по скъпи от масовият клас. Ти сама си отговори,че меглиото е обезмаслител-да така е но не е дезинфекционен препарат.Така,че според мен за банята си използувай препарат за баня против котлен камък.А за мухълът използувай нещо дезинфекциращо може и хлорен препарат стига да можеш да издържиш на миризмата.На база хлора се произвежда хлорпикрин което е сълзотворен газ - Бойно Отровно Вещество(допълнително инфо).

# 28
  • Мнения: 2 259
Аз смесвам белина АЧЕ с Доместос  в един спрей и малко вода слагам.
Пръскам бързо и бягам!
Така процедирам срещу всякакви мизерии и има уникален ефект.
ВНИМАНИЕ  ДА НЕ СЕ  ВДИША!
За тоалет ползвам един гръцки кислол мисля,в малко оранжево шише!
Внимавайте с емайлите!
Имах кофти случай и с Доместос !

# 29
  • Мнения: 32
Цитат на: Vali Simple Smile link=topic=463274.msg13987269#msg13987269 [/b
Аз смесвам белина АЧЕ с Доместос  в един спрей и малко вода слагам.
Пръскам бързо и бягам!
Така процедирам срещу всякакви мизерии и има уникален ефект.
ВНИМАНИЕ  ДА НЕ СЕ  ВДИША!
За тоалет ползвам един гръцки кислол мисля,в малко оранжево шише!
Внимавайте с емайлите!
Имах кофти случай и с Доместос !

[/color][/b]ХЕЙ ХОРА НЕ СМЕСВАЙТЕ ПРЕПАРАТИ! При смесването на препарати може да се отдели токсичен газ и да доведе до фатални последици.Някога може да решиш да пробваш не що ново и може да се получи ТОВА:http://dnes.dir.bg/2008/02/01/news2615945.htmlКато не те кефят масовият клас препарати ,обърни се към фирма да ти доставят професионални!!!!Някои предпочитат да използуват амоняк-не забравяйте,че елемента амоняк участва в производството на БОМБИ.И още повече- имаш малко дете.Аз никога не бих си правела такива експерименти в къщи.Използувай нета да научиш нещо повече,сега поне е лесно-не ти трябва да ходиш до библиотеката да си вземеш книга или учебник.

Последна редакция: пн, 01 фев 2010, 12:22 от Зоя

Общи условия

Активация на акаунт