Болки в гърдите(мастит?) 40С температура :( Какво да правя??

  • 7 739
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Радвам се че си се оправила, но и аз да кажа. Точно такъв проблем не съм имала, но една позната имаше и то доста сериозно беше положението. Метода на излекуване ме изуми, но има ефект. Понеже изцеждането с каквато и да е помпа не може да се сравни с това, когато бебето суче, мъжът и е сукал от нея за да изпразва гърдата, суче и плюе, суче и плюе и така докато изпразва напълно гърдата и се разнесе бучката  Hug.

# 16
  • Мнения: 4 078
Няма нищо гнусно в това, според мен. В един момент това може да е единственото спасение. За мен един абцес е доста по-гнусна работа.

Да кажа и аз за лецитина - по време на моите проблеми послушах мамите тук и най-вече Vanya K. (   bouquet ), това е изключително ефикасно! За да нямаш такива проблеми нататък, започвай лецитина - профилактично. Няма да сбъркаш, а ще си спестиш евентуални главоболия по-нататък.

# 17
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Момичета,на мен при този проблем ми помагат хомеопатичните лекарства-beladona-9CH Brionia-9CH по 5 гранули  4 пъти дневно от всяко лекарство.Между вземането на двете лекарства трябва да има интервал от 1 час.Помагат много.
А за лецитина изрично е написано,че е забранен за деца до 3г. възраст и лично аз се притеснявам да пия,защото преминава в кърмата ..Е,логиката е ясна.
Успех на всички,които кърмят и дано по-малко проблеми Praynig

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Препоръката за взимане на лецитин е от водещите организации,занимаващи се с кърменето като ЛЛЛ - т.е. е напълно безопасно и за кърмачката,и за кърмачето.Повече по въпроса може да прочетеш тук - http://www.kellymom.com/nutrition/vitamins/lecithin.html
И още малко от тук - http://www.uspharmacist.com/oldformat.asp?url=newlook/files/comp/acf1e63.htm,директно пействам да не го търсиш надолу по страницата:
Цитат
Soy Lecithin: Soy lecithin consists of various phospholipids extracted from the Merrill family plants. Supporters of soy lecithin suggest that it may provide some benefit in people with hypercholesterolemia when dietary response is less than optimal. Dosages should be determined by the amount of 3-ns-phosphatidylcholine contained in the preparation. The recommended dose is generally 3.5 grams daily.10 There are no known contraindications to its use by breastfeeding mothers.

Препоръчваната за третиране на запушените канали дневна доза е в тези рамки.

# 19
  • Мнения: 7 837
Хедра, щот не си ме виждала преди  Mr. Green

А за гнусно, гнусно си е  Sick
Баси еротиката, да накарам мъжа ми да су4е  Sick
Жсе едно, докато съм в цикъл, да ми прилага някои техники  Mr. Green
Старомодна съм и не ги разбирам тия работи.

# 20
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Честно казано и за мен е неприемливо това за мъжа и сукането, но пък какво толкова ако и двамата нямат нищо против.

Абе Слънчева...те хората секс с тампони правят, а ти за какво си се хванала... Laughing Laughing Laughing

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Цитат
Жсе едно, докато съм в цикъл, да ми прилага някои техники  

Аааа,лъжеш,лъжеш - я колко не-старомодно  си запозната с техниките Mr. Green Laughing
Само че в случая изобщо не ставаше въпрос за еротика,а за първа помощ - защото с 40 градуса температура само ти е до креватни забавления Confused Но си има мъжове,които здравата се забавляват от всички страни на кърмачеството - свят широк и хора разни Wink

# 22
  • Мнения: 7 837
Ех, да му се невиди и старомоден мъж съм си намерила  Mr. Green

А сега сериозно - подобни неприятни моменти могат да бъдат избегнати и лецитина е едно от средствата. Пийте го редовно, моми4ета  Grinning

# 23
  • Мнения: 4 078

Само че в случая изобщо не ставаше въпрос за еротика,а за първа помощ

точно. Да не говорим в каква посока отиде темата, все пак мастит и 40 гр. Т далеч не е най-приятното нещо на света, за да го връзваме по някакъв начин с еротиката.

# 24
  • Мнения: 980
Много странно, нито на мен, нито на таткото му се видя много гнусно да ме посмуче.  Laughing
(Всъщност си беше здраво сукане, щом е успял с по-голяма мощност и от Габи.  Mr. Green
Та, по темата,  Embarassed когато имах запушено каналче и цяла нощ бебка не можа да го разнесе се наложи тази бърза намеса. Резултатът е,че за 15-20 мин. се оправих. Остана само болка на мястото още 2-3 дни.
Но нямаше температури и други усложнения. Мисля, че си струваше. Wink

Последна редакция: ср, 12 окт 2005, 10:07 от mama monik

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Радвам се че си се оправила, но и аз да кажа. Точно такъв проблем не съм имала, но една позната имаше и то доста сериозно беше положението. Метода на излекуване ме изуми, но има ефект. Понеже изцеждането с каквато и да е помпа не може да се сравни с това, когато бебето суче, мъжът и е сукал от нея за да изпразва гърдата, суче и плюе, суче и плюе и така докато изпразва напълно гърдата и се разнесе бучката Hug.
Между другото, дни преди миналата Коледа се сдобих с ужасни запушени канали на едната гърда (от прекалено притиснат безопасен колан в колата); въпреки целия ми опит, не успях никак да ги разсея - нито компреси, нито сукане на детето от болната гърда, за цедене също - не излизаше нито капка. Гърдата ми беше много зле, имах температура и ме тресеше. Помолих мъжа ми да ме изсуче, понеже и аз съм чувала за този доста необичаен метод. Той леко се потресе, но понеже виждаше колко съм зле, се съгласи. За съжаление при нас не се получи - дали поради непривичното и невъодушевяващо занимание, дали защото и аз бях силно притеснена, просто не стана.
Впоследствие слагах компреси с риванол и хума и сложих детето изцяло на млечна диета, като предлагах основно болната гърда. След един ден се пооправи, след още един почти мина, но още дълго време ме болеше; отделно на болното място ми остана запушено млечно каналче, наречено галактосел (galactocele), с размер на малко грахче, което вероятно ще си остане там и след края на кърменето, не създава проблем никакъв и трудно се напипва.
Мисълта ми беше, че за тази странна техника с помощ от бащата съм чувала и от другаде и явно за някои работи, така че когато нещата са наистина зле, и нищо не помага, поне не вреди да се опита това.
А иначе - лецитин! На всяка цена лецитин. Много помага и предодвратява бъдещи такива проблеми при превантивен прием в по-малки дози (при проблеми ударно по 4-5 капсули дневно от чешкия или 3-4 капсули от канадския; български не препоръчвам поради прекалено ниската дозировка на капсулите).

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ииии,Бу - тъкмо се нагласих да дръпна едно пространно обяснение,че при много хора помпата въобще не действа (аз съм от примерите - с помпа не мога да изцедя и 2 капки,и така е от раждането),а ръчното цедене може да е извънредно болезнено и съответно понеже майката се стяга,да е неефективно,което може сериозно да задълбочи състоянието и да се наложат драстични мерки - и т.н.,и т.н.
Ама щом оставяш малко поле за спам,да дообясня на Слънчева кое пък мен ме издразни - ще съм много индиректна и ще разкажа сцена от епизод от един медицински сериал.В една болница бяха дошли двама пациенти-гейове при доктора-проктолог с необичаен проблем.Хората се забавлявали разгорещено с една статуетка-награда от филмов конкурс...и вследствие на забавлението от статуетката обективно се виждаше само основата.За зла чест баш в този момент беше пълно със студенти,които както се сещате,изпадаха в луд кикот и гадаеха пред кабинета каква ли ще да е статуетката,докато чакаха доктора да дойде.И когато доктора се появи,всичкия смях секна на секундата от една простичка негова реплика - Вие се забавлявате от скандалното - и затова забравяте,че тук става дума за човек,който страда...
Личното ми усещане е,че не е нужно да си лекар,за да си по-чувствителен към чувствата на другите - това е.

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Ииии,Бу - тъкмо се нагласих да дръпна едно пространно обяснение,че при много хора помпата въобще не действа (аз съм от примерите - с помпа не мога да изцедя и 2 капки,и така е от раждането),а ръчното цедене може да е извънредно болезнено и съответно понеже майката се стяга,да е неефективно,което може сериозно да задълбочи състоянието и да се наложат драстични мерки - и т.н.,и т.н.

Аз с помпа не съм се цедила отдавна - още след 40-тия ден преминах на ръчно цедене, на което станах факир и постигах много по-добри резултати. Но впоследствие спрях да се цедя всякак, а когато ми се наложи в гореописания случай - просто не ставаше. Отделно ужасната болка, просто не течеше...от здравата гърда изцеждах без проблем - пробвах да видя да не съм си прецакала техниката нещо, но не - просто от възпалената гърда не успявах да изцедя нищичко, а как болеше и тресеше, вярвам, няма нужда да ви казвам.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 194
даа, не предполагах че ще се получи такъв спор, но всъщност мадамата е трябвало да избира дали да я резнат или да суче мъжа й, така че... явно не е имала голям избор

# 29
  • Мнения: 4 078
Споко, Матреа, наясно съм за какво иде реч  Simple Smile Не ми е изтекъл мозъка с кърмата  Wink
Ей така си спамим с Хедра  Sunglasses

Ей, малко жи трябва и хоп, на хорото  Mr. Green

не съм цитирала теб.
Не знам дали си се сблъсквала с мастит, аз да, та затова се хващам на това "хоро" Wink

Моят кърмачески опит е кратък засега, но вече имам 2 мастита и няколко запушвания на канали. Първият мастит беше зловещ, Т, невероятно буца, която по никакъв начин не се махаше, няма сукане, няма помпи, няма чудеса... Грешката ми може би беше, че не пуснах веднага тема във форума, четох Библиотеката, но за лецитин никъде не прочетох. Ситуацията се  влошаваше, чух се с майка ми, която ми даде съвет да направя компрес с .... топло мляко с ориз. Естествено избъзиках я дали не става да мушна едно крем-карамелче, затворих телефона и продължих с помпата. Не и не. В крайна сметка реших да пробвам със сутляша (все пак майка ми успешно ме е кърмила и има опит), след 2 компреса и малко работа с помпата, тръгнаха няколко капчици и... тук таткото се намеси Embarassed Нещата се оправиха, допреди това не съм си мислила, че и затова ще ми помага, но ситуацията беше кризисна. Та, честно да си кажа, като си спомня болката, 30 часа безсъние и помпане до припадък, хич не ми е гнусно.

Общи условия

Активация на акаунт