Парочистачка

  • 259 851
  • 756
  •   1
Отговори
# 615
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Аз пък се чудя за vs4, защото има и такива които са в гаранция още година и ползвани броени пъти. Защо ли ги продават Thinking, от какво не са доволни

Преди време тук споделих за проблеми с моята предходна (Филипс). Колебаех се дали да я ремонтирам или да взимам нова (Керхер). Тогава момиче от форума, видяла колебанието ми - предложи нейната, купена наскоро и ползвана няколко пъти. Сподели, че не е "нейното", не е това, кеото е очакавала и вярвам, че е била искрена.

Аз от години ползвам парочистачки, това е третата ми. И трите са били различни, но аз пък искам точно такъв уред, и съм доволна, ползвам я постоянно за всичко.

Предполагам, че тези, които ги продават - не са имали идея какво ще получат, съответно не пасват на очакванията им.
Много ти благодаря за изчерпателния отговор.
 сега пък се чудя ако е тежка и тромова, няма да ми е удобна. Гледах тази daewoo https://m.emag.bg/parochistachka-daewoo-1500-w-0-4-l-kontejner-z … ?ref=fav_pd-title. Дали ще е по удобна защото е вертикална? И дали е надеждна? имам микровълнова на същата марка и съм доволна Thinking
Просто не знам какво да гледам, никога не съм ползвала парочистачка. Ако бях, щях да знам какви са предимствата и недостатъците и в зависимост от това да преценям какво искам, но в момента не знам Sad

Аз само вертикални съм ползвала и тази ми изглежда удобна. Първата ми беше подарък от майка - такава:

Скрит текст:

Изкара около година, помпата замина, и исках по-маркова. Взех Филипс. С нея изкарах няколко години - може би 4-5. Нямаше допънителни приставки, и даже не ми хрумна да търся.

Сега третата е https://karchershop.bg/product/sc-3-upright-easyfix-premium/ Доста по-тежка е от предните две, но за миене на пода това е предимство - с повече натиск следва да чисти по-добре. Харесва ми, че главата е правоъгълна, а не триъгълна, и тънка - това, което притиска микрофибърната кърпа - така влиза под доста повече мебели - примерно - под хладилника. Иначе - ако тази приставка е по-дебела/висока - не влиза Simple Smile

Всеки уред си има особеностите Simple Smile

# 616
  • Мнения: 744
Имам парния екстрактор на Керхер, sv7 от 3г. Още на първата година на максималната мощност прахосмукачката взе да изключва. Занесох я в магазина, казаха да не я ползвам на максимума 4, а на 3 и всичко й е наред. В момента някой път изключва парата, работи само прахосмукачката или пък работи парата, изключва прахосмукачката. При включване не винаги тръгва от раз. Не ми се занимава да я нося на сервиз и я използвам доста радко.Накратко не съм особено доволна за парите , които струва. Като замисъл е добра, но явно на комбинираните уреди нещо им куца.

# 617
  • Мнения: 56
Окончателното се отказах от SV7... И май ще се купуват прахосмукачка и парочистачка отделни. За сега се спрях на перяща прахосмукачка зелмер и парочистачка до колкото разбрах сте доволни от karcher. Rolling Eyes

# 618
  • Мнения: 405
https://m.emag.bg/parochistachka-daewoo-1500-w-0-4-l-kontejner-z … 1&cmpid=91993
Има ли някой ,който я притежава ?Може ли да споделите мнение?
Търся си парочистачка,която да ползвам за ламинат,плочки,почистване на баня и фуги и килим.Може ли предложения.Прочетох доста мнения тук ,но не мога да се насоча към никоя конкретно

# 619
  • София
  • Мнения: 1 397
След много чудене дали ни трябва парочистачка взех от приятели за няколко дни една от тези, които продават за хиляди левове с презентация. Налягане 6 бара, 160 градуса. Може би аз самата съм имала някакви свръхочаквания, че ще прави чудеса тази машина и ще почисти каквото досега не съм могла, но аз лично се разочаровах. Чудесно се справя с почистване на стъкла, огледала, също и с вътрешността на радиаторите, успя да почисти и няколко петна от килима. Но е доста тежка. Нашите настилки са дюшеме и килими и няма много смисъл, освежи ги. За мебелите от плоскости върши работа, но за дървените не посмях изобщо да се пробвам, след като леко избели, сякаш свали лака на тестова повърхност на един от столовете. Докато се борех с фурната и банята установих, че не парочистачката, а аз си чистя, защото се искаше здраво търкане с четките, за да станат идеални фугите. Машината не прави чудеса. Специално у нас къщата е стара и има много натрупани с години замърсявания на места като някои врати, стари столове, стара баня, капака на камината. Аз си представях как минавам с кърпата и от високата температура мръсотията магически ще падне, но то се оказа, че пада, но не нацяло и след многократно минаване, търкане, натискане. Много по-лесно и без усилия би имало същия ефект с прилагане на съвременната химия. Е, не е екологично, има и миризми. Накрая цялата къща миришеше на гладачен цех. Simple Smile Вероятно и аз, ако бях купила уреда щях да се опитам след това да го продам. С прахосмукачка и моп ми е много по - лесно. Съветвам всеки, който има колебания дали да купи, да пробва от първо лице и да прецени според особеностите на своя дом.

# 620
  • София
  • Мнения: 2 298
stanislavchen, когато има натрупани с години замърсявания, първото почистване дори и с парочистачка изисква сериозни усилия. Лесно е редовното чистене след това.

# 621
  • Варна
  • Мнения: 3 038
Stanislavchen, горе - долу е така. Аз пръскам и препарати като чистя с парочистачката, не ми харесва миризмата от изпарението само на водата. Както каза, някой, не чисти сама, трябва си и задкормилно устройство Simple Smile

# 622
  • Мнения: 7 245
По мое скромно мнение парочистачката не е нещо от първа необходимост. Обаче много ми харесва как е почистено с нея, как добре и много бързо са измити прозорците. Съжалявам, че не съм си купила по- рано

# 623
  • София
  • Мнения: 1 397
За прозорци е чудесна. Минаваш веднъж, забърсваш със суха кърпа и готово. Много усилия и време спестява. Аз обаче прозорци мия сигурно три пъти в годината. Вероятно, ако е така лесно се намира ентусиазъм и за по - често почистване, но аз, след тази масирана акция по почистване, нашите цяла зима няма да ги пипна. Simple Smile

# 624
  • Мнения: 109
Винаги съм смятала, че комбинираните уреди не са най-добрата опция, защото винаги някоя опция ще липсва за сметка на друга. Затова съм против комбиниран уред - прахосмукачка и парочистачка в едно. Доволна съм от моята парочистачка Керхер sv3. Лека е. Чисти страхотно фуги, мръсотия в банята, мазни електроуреди, врати, хладилник, прозорци. Не я ползвам често освен за коридора и то с еднократните кърпи. Мога да кажа, че надхвърли очакванията ми.

# 625
  • Мнения: 1 532
Може ли да споделите какви са тези еднократни кърпи?

# 626
  • София
  • Мнения: 16 175
Аз съм си купувала от супермаркети в Гърция еднократни кърпи за под. За парочистачка подозирам, че заместват перящите се мопове-накрайници.

# 627
  • Мнения: 109
Може ли да споделите какви са тези еднократни кърпи?

Кърпите/подложките са тип хартиени и се изхвърлят след употреба. Тези са специално за sv3 на Керхер. Цената е 1 лев на кърпа, но не се налага да пера текстилната подложка. 15 лева за 15 броя.

# 628
  • Мнения: 28 396
Може ли да споделите какви са тези еднократни кърпи?

Кърпите/подложките са тип хартиени и се изхвърлят след употреба. Тези са специално за sv3 на Керхер. Цената е 1 лев на кърпа, но не се налага да пера текстилната подложка. 15 лева за 15 броя.
Леле, благодаря! Вече ще ползвам и приставката за под...

# 629
  • Мнения: 149
Здравейте, изчетох темата и все пак се чудя SC2 или SC4 на Керхер, разликата е малка. Моля някой да даде мнение. Също не разбрах, трябва ли да се изчака, ако е необходимо да се долее вода. Първата я дават за 75кв.,за втората не пише. Втората е по тежка, но пък по-мощна, ох не знам? 😊 Имам и една дограма на терасата с плъзгащи прозорци, много са трудни за почистване, може ли мнение за телескопа за прозорци?Благодаря!

И аз съм за SC4. За мен е много добра.

Общи условия

Активация на акаунт