Парочистачка

  • 260 262
  • 756
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 155
Аз от sc 2 съм достатъчно доволна, но понеже прахосмукачката се счупи и сега разглеждам варианти се размечтах за sv 7 Sweat Smile Няма как да вземем нея в момента, но понеже знам че тук има доволни от нея, само за информация - достатъчно добра ли е прахосмучещата й част, за да се ползва и само в режим прахосмукачка като основна такава?

# 601
  • Мнения: 428
Купих 4, днес лъснах къщата, доволна съм, особено в банята. Относно sv7, изчетох доста мнения в амазон, за проблеми и се отказах, но всеки си преценява!

# 602
  • sof
  • Мнения: 437
Ами притежавам SV7 от година, функционира, и ще споделя следното: в гаранция я носих в сервиза им, който е на възможно най-неудобно място извън софия, да й сменят едното пластмасово колелце. Проблемите на експлоатацията й са много за жена под 60 кг, като започнем от теглото, което върви към 12 кг, когато е зареден и котела за пара. Т.е. машината е неповрътлива, не е в състояние да мине от пода на килима, тежко се вози и по равно, в началото, дърпайки по инерция от предишната веднъж изтръгна шлауха, а после се катурна и разля помията. Невъзможно е да се мие с пара банята, понеже не е ефективно да се удължи шлауха с тръбите и да достига пара под добро налягане с твърдите връзки пръска мъглица според мен (то си е физика - губи налягането по дължината). Налага се да се прикачват приставките направо на пистолета, което ограничава обхвата на действие, или трябва внимателно да се постави машината на равна стабилна висока поставка, или втори човек да я държи високо. За екстракторната функция на парата - ок, разбира се съхне доста по-дълго от минутите в рекламата. Ама не е като изпрано с профи машина, просто загряваме влажно с парата и дръпваме. Дърпането е с мощността, ограничена със закон в Евросъюза, тоест повърхностно и недостатъчно за нашите нужди, но то не зависи от Керхер като производител. Шлаухът не толкова гъвкав като на обикновена прахосмукачка и канала за пара загрява, та трябва внимание от оператора. Водата от балона се изхвърля след употреба, става на помия с утайки и мирише; в котела остава някакъв минимум винаги, препоръчват 50:50 чешмяна и дестилирана, да го пазим от калк. Предимство е, че може да се дозарежда котела, като свърши водата му вътре, направо (и изчакваш да си я загрее). Ползва се и само като прахосмукачка, особено комично е, че е по-тиха от една съседска Rowenta. Консумативите са брутално скъпи, напр. дунапренен цилиндричен филтър е 37 пари, а смешните пластмасови колелца са направени специално да се чупят, дори на ръка да я вдигаш, а тя става неизползваема без тях, аз съм на години и не тренирам... Не препоръчвам като цяло.

# 603
  • Мнения: 155
Това не звучи добре. Бях останала с впечатлението, че позлващите я са доволни, но явно не е най-качественият им продукт. За налагянето обаче е странно, защото с по-малкото барове на SC 2 не съм видяла досега проблем когато я ползвам с удължител (разбира се, направо към пистолета е най-ефективно).

Това с новите директиви за мощностите започва да ме кара да се чудя дали да не пробвам да поръчам по-нов модел на старата марка (Daewoo) и да се надявам че външните части ще паснат, тъй като основно те са развалени, а имам две котки и искам да мога да смуча и косми, и разхвърлян силикон. Бях се вдъхновила от VC 3 на Kaercher, но и за него прочетох че се оплакват че се чупи :/ Извинете за офтопика, просто тук е обсъждан доста Керхер -.-

# 604
  • Мнения: 58
Здравейте, мами! Събирам мнения за Karcher vs7, който има нека сподели заслужава ли си парите. От месеци съм му хвърлила око, но се  чудя дали няма да съжаля. В олх има няколко обяви на същия втора употреба и си мисля, че нещо разочарова хората, а консултант продавач едва ли би бил напълно честен. Та разчитам на вас за съвет и мнение. Благодаря 🌄

Последна редакция: вт, 08 сеп 2020, 13:04 от Не се сърди, човече

# 605
  • Мнения: 1 414
Аз пък се чудя за vs4, защото има и такива които са в гаранция още година и ползвани броени пъти. Защо ли ги продават Thinking, от какво не са доволни

# 606
  • Мнения: 2 147
Здравейте, мами! Събирам мнения за Karcher vs7, който има нека сподели заслужава ли си парите. От месеци съм му хвърлила око, но се  чудя дали няма да съжаля. В олх има няколко обяви на същия втора употреба и си мисля, че нещо разочарова хората, а консултант продавач едва ли би бил напълно честен. Та разчитам на вас за съвет и мнение. Благодаря 🌄

Точно през един пост нагоре от Вашия има дълго и подробно мнение за този модел.

# 607
  • София
  • Мнения: 2 298
За Karcher vs7 споделям мнението на dinkov2. Моята е от година и съм я ползвала само два пъти, тежка ми е. Купих я специално за килимите, за да суши след минаването с пара, но тя и върху тях се движи трудно, защото нашите са с по-дълъг косъм и пропада в тях. Сигурно щях да се мъча с нея, но имам и две други - специална само за под, която има приставка и за килими, но не издърпва влагата, и такава с много накрайници за всякакви повърхности, които са леки и удобни, както и за прахосмучене прахосмукачка робот. Не съм намерила време да се занимавам с нея и да я пусна за продажба.

# 608
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
За Karcher vs7 споделям мнението на dinkov2. Моята е от година и съм я ползвала само два пъти, тежка ми е. Купих я специално за килимите, за да суши след минаването с пара, но тя и върху тях се движи трудно, защото нашите са с по-дълъг косъм и пропада в тях. Сигурно щях да се мъча с нея,
но имам и две други - специална само за под, която има приставка и за килими, но не издърпва влагата, и такава с много накрайници за всякакви повърхности, които са леки и удобни,
Скрит текст:
както и за прахосмучене прахосмукачка робот. Не съм намерила време да се занимавам с нея и да я пусна за продажба.

nati_nat, ако вече си ги назовала, извинявай, ще помоля за марки, обозначения на тези двете, които са ти удобни. На мен на практика за подове ми трябва, килимите съм махнала, гледам, чета и не мога да избера. Затова и темата следя, дано ми се избистри концепцията.Joy

# 609
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Аз пък се чудя за vs4, защото има и такива които са в гаранция още година и ползвани броени пъти. Защо ли ги продават Thinking, от какво не са доволни

Преди време тук споделих за проблеми с моята предходна (Филипс). Колебаех се дали да я ремонтирам или да взимам нова (Керхер). Тогава момиче от форума, видяла колебанието ми - предложи нейната, купена наскоро и ползвана няколко пъти. Сподели, че не е "нейното", не е това, кеото е очакавала и вярвам, че е била искрена.

Аз от години ползвам парочистачки, това е третата ми. И трите са били различни, но аз пък искам точно такъв уред, и съм доволна, ползвам я постоянно за всичко.

Предполагам, че тези, които ги продават - не са имали идея какво ще получат, съответно не пасват на очакванията им.

# 610
  • Мнения: 7 316
Аз съм доволна от моята, купена преди около месец , ползвам си я редовно. Имала съм обаче реалистични очаквания.

# 611
  • София
  • Мнения: 2 298
Labrex, и двете са Hoover. Тази за под
  https://www.technopolis.bg/bg/Vodostrujki-i-parochistachk … SSNV1400/p/811250
и другата е на снимката долу, с тръби.
Тази за под чисти пода много по-добре от тези с тръбите, макар и последните да имат накрайник за под. Но изглежда по тръбите се губи налягане и температура, докато при първата парата се впръсква без да минава през никакви тръби и затова е много по-ефективна и почистването става доста по-бързо.
Удобна е и защото си стои изправена в кухнята сглобена и като ми затрябва, пускам веднага, за около минута загрява, долива се по всяко време, не се чака изстиване и пак загряване. Комбинирана е с прахосмукачка, която преди да купим робота, също беше удобна за ежедневно ползване, пускаш я веднага, без да сглобяваш и да влачиш тежка прахосмукачка. Сега я ползвам като парочистачка само.
Втората я ползвам по-рядко, за плочки в кухнята и стените в банята. Преди и за огледала и прозорци, но сега и за тях съм с робот. Налягането й е 5 бара и чисти много добре.
Керхера, както вече писах, само заема място.

# 612
  • Мнения: 22 867
nati_nat, много благодаря за подробната информация! Flowers Hibiscus Може да е тъпо, ама тая марка не я знам. Blush Сега вече ще я запомня. Керхер и Филипс, май само такива гледах.

# 613
  • Мнения: 1 414
Аз пък се чудя за vs4, защото има и такива които са в гаранция още година и ползвани броени пъти. Защо ли ги продават Thinking, от какво не са доволни

Преди време тук споделих за проблеми с моята предходна (Филипс). Колебаех се дали да я ремонтирам или да взимам нова (Керхер). Тогава момиче от форума, видяла колебанието ми - предложи нейната, купена наскоро и ползвана няколко пъти. Сподели, че не е "нейното", не е това, кеото е очакавала и вярвам, че е била искрена.

Аз от години ползвам парочистачки, това е третата ми. И трите са били различни, но аз пък искам точно такъв уред, и съм доволна, ползвам я постоянно за всичко.

Предполагам, че тези, които ги продават - не са имали идея какво ще получат, съответно не пасват на очакванията им.
Много ти благодаря за изчерпателния отговор.
 сега пък се чудя ако е тежка и тромова, няма да ми е удобна. Гледах тази daewoo https://m.emag.bg/parochistachka-daewoo-1500-w-0-4-l-kontejner-z … ?ref=fav_pd-title. Дали ще е по удобна защото е вертикална? И дали е надеждна? имам микровълнова на същата марка и съм доволна Thinking
Просто не знам какво да гледам, никога не съм ползвала парочистачка. Ако бях, щях да знам какви са предимствата и недостатъците и в зависимост от това да преценям какво искам, но в момента не знам Sad

# 614
  • София
  • Мнения: 2 298
nati_nat, много благодаря за подробната информация! Flowers Hibiscus Може да е тъпо, ама тая марка не я знам. Blush Сега вече ще я запомня. Керхер и Филипс, май само такива гледах.
Labrex, английска е марката и там я произвеждат, но в БГ не е много известна, няма масов внос и съответно в малко магазини се предлага.

Общи условия

Активация на акаунт