Парочистачка

  • 259 869
  • 756
  •   1
Отговори
# 690
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Да се разпиша и аз в темата.
От две седмици имам Керхер SC2. Много съм доволна от уреда! Чистя всичко-баня, кухня, фурна, хладилник, прозорци. Всичко е супер чисто и като ново. Голяма работа е! Съжалявам, че не си я купих преди години. От толкова време обмислях покупката ...
Не ми пречи, че трябва да изчаквам, за да я напълня отново. Използвам времето да седна и почина малко.
Обмислям да си купя приставката за вертикално гладене, за да гладя коприна и пердета/завеси.
Ползвам вода от филтър кана. Надявам се да не се образуват отлагания.

Сега вероятно ще си купя и робот за почистване, че вече не ми остава много време да минавам с прахосмукачка почти всеки ден.

# 691
  • Мнения: 304
Да се разпиша и аз в темата.
От две седмици имам Керхер SC2. Много съм доволна от уреда! Чистя всичко-баня, кухня, фурна, хладилник, прозорци. Всичко е супер чисто и като ново. Голяма работа е! Съжалявам, че не си я купих преди години. От толкова време обмислях покупката ...
Не ми пречи, че трябва да изчаквам, за да я напълня отново. Използвам времето да седна и почина малко.
Обмислям да си купя приставката за вертикално гладене, за да гладя коприна и пердета/завеси.
Ползвам вода от филтър кана. Надявам се да не се образуват отлагания.

Сега вероятно ще си купя и робот за почистване, че вече не ми остава много време да минавам с прахосмукачка почти всеки ден.

Нашата вода е много варовита. Филтър каната оправя вкуса и, но варовик още има. Съдя по ютията. По-добре ползвай минерална вода за парочистачката.

# 692
# 693
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Да се разпиша и аз в темата.
От две седмици имам Керхер SC2. Много съм доволна от уреда! Чистя всичко-баня, кухня, фурна, хладилник, прозорци. Всичко е супер чисто и като ново. Голяма работа е! Съжалявам, че не си я купих преди години. От толкова време обмислях покупката ...
Не ми пречи, че трябва да изчаквам, за да я напълня отново. Използвам времето да седна и почина малко.
Обмислям да си купя приставката за вертикално гладене, за да гладя коприна и пердета/завеси.
Ползвам вода от филтър кана. Надявам се да не се образуват отлагания.

Сега вероятно ще си купя и робот за почистване, че вече не ми остава много време да минавам с прахосмукачка почти всеки ден.

Честито! Много добро решение за робота. Чисти по-добре от другите прахосмукачки и за разлика от тях не смуче, а изчетква. И докато чисти, ти можеш да правиш други неща Simple Smile

# 694
# 695
  • Мнения: 22 867
Благодаря! И аз отдавна разглеждам и се кумя, тъкмо избера нещо и току прочета негатив за него. Иначе, и тоя модел ми е в списъка! Simple Smile

# 696
  • Бургас
  • Мнения: 1 230

Нашата вода е много варовита. Филтър каната оправя вкуса и, но варовик още има. Съдя по ютията. По-добре ползвай минерална вода за парочистачката.

Нееее, в никакъв случай минерална вода да не сте сложили вътре. Ако не искате да се занимавате с декалциране на бойлера, използвайте дестилирана вода. Евтина е!

# 697
  • Мнения: 35
Здравейте и от мен!

Точно се чудя доста замърсените ми плочки в кухнята с какво да ги чистя?
Понеже имам куче и котка, техните чинийки стоят на плочките в кухнята и там се хранят, и понякога става мазало. И сега виждам, че плочките толкова са се замърсили, че изглеждат сиви вместо кафяви. Парочистачка дали ще бъде достатъчно силна да изчисти залепнала мръсотия?
Или с обезмаслител трябва да се търка? Как мислите?

# 698
  • Мнения: 1 278
Ззравейте! Знам, че е коментирано много за Керхер, но имам колебание между SC 2 EasyFix и  SC 3 EasyFix . Току-що се обадих във фирмения магазин, където има 20% намаление с безплатна доставка (до понеделник). Обясниха ми, че основната разликата е, че при първата не може да се долива вода и трябва да се изчаква да изстине и загрее отново, което удължава времето за работа. Само че гледам и мощността е повече при SC3, не знам има ли значение. Освен това, съм чела тук, ако не бъркам, че има разлика и в захващането на микрофибърните кърпи. Нещо друго съществено, което да наклони везните? Разликата в цената е само 55 лв. Кой модел бихте препоръчали от опит?

# 699
  • Мнения: 3 096
А някой с безжична парочистачка?

# 700
  • Мнения: 2 453
Днес ходихме и взехме SC3 и допълнителен накрайник за прозорци, който мисля да ползвам и в банята - за плочки, огледало и параван.
Колебаехме се между 3 и 4, но решихме, че разликата в цената не е оправдана - в аксесоарите няма разлика, а водата тук не е проблемна. Лишихме се от по-големия резервоар.
Според мен между 2 и 3 определено си заслужава повече 3-ката.
Нас ни хвана вече "тръпката" и пробвахме къде ли не и за нула време изгърмяхме половин резервоар. Определено не бих имала нерви да чакам да изстине и загрее пак.

# 701
  • Мнения: 7 245
С 2 ми се налага да доливам само ако чистя и прозорците. Иначе винаги ми остава.

# 702
  • Varna
  • Мнения: 417
Записвам се с Ровента, прахосмукачка парочистачка, поръчах я онлайн и я чакам във вторник. После ще питам Simple Smile, засега само мечтая как чисти.
Здравейте,
Имате ли вече отзиви за парочистачката?

# 703
  • Мнения: 28 396
Ззравейте! Знам, че е коментирано много за Керхер, но имам колебание между SC 2 EasyFix и  SC 3 EasyFix . Току-що се обадих във фирмения магазин, където има 20% намаление с безплатна доставка (до понеделник). Обясниха ми, че основната разликата е, че при първата не може да се долива вода и трябва да се изчаква да изстине и загрее отново, което удължава времето за работа. Само че гледам и мощността е повече при SC3, не знам има ли значение. Освен това, съм чела тук, ако не бъркам, че има разлика и в захващането на микрофибърните кърпи. Нещо друго съществено, което да наклони везните? Разликата в цената е само 55 лв. Кой модел бихте препоръчали от опит?
Аз съм CS 2, имам я от доста години, не е мръднала, доволна съм. Сменям само консумативи, дори имам и от новото захващане на парцала, определено е по лесно. Новата глава за почистване на пода е съвместима с клик системата на телескопичните тръби! Но 50 лв не са кой знае колко, все пак не се купува парочистачка всеки ден, а по новия модел смятам ще е по удобен!

# 704
  • София
  • Мнения: 16 175
Записвам се с Ровента, прахосмукачка парочистачка, поръчах я онлайн и я чакам във вторник. После ще питам Simple Smile, засега само мечтая как чисти.
Здравейте,
Имате ли вече отзиви за парочистачката?
След два месеца ползване ми се запуши филтъра, от който излиза водата от резервоара (хем съм наливала само дестилирана вода), и спрях да я ползвам. Питах за филтър в Технополис, нямали.

Общи условия

Активация на акаунт