АКНЕ И РОАКУТАН

  • 157 250
  • 760
  •   1
Отговори
# 30
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Отдавна никой не е писал, лекарството го няма по българските аптеки до средата на март. От чужбина се сдобивам сега за сега.

# 31
  • Мнения: 83
АААА, аз си го намирам, ако някой се интересува на лични д ами пише. При има резултат, пу пу...Пия го 3ти месец.

# 32
  • Мнения: 83
За всички - Роакутан няма внос до април началото, аз самата се обадих в Рош и се опитах да намеря обяснение защо го има напр. в Турция откъдето го взех , а тук не, казаха, че всички били в чужбина, аз съм решена да ги съдя тъй като не мога просто ей тъй да прекъсна лечението си, а и няма заместител, но все пак сме в България и сигурно ше ми се изсмеят, макар че се съветвах с адвокат и той каза, че имам пълни основания, както и да е, в понеделник се завръща меноджъра им и ще звъна пак. Аз имах само за 3 дена останали хапчета, тъй че звънах на лекаря ми и той каза да ги вземам през ден, да отлагам докато намеря, да не се спира внезапно. Обадете се и вие на вашите лекари и да ви кажа честно, ако намеря връзка с Турция, ще пиша тук и по добре да си го вземаме от там , а не от тъпите представители, които мислех за сериозна фирма. Толкова бях ядосана, че си играят със здравето ми, че не можех да повярвам, че ей тъй го няма, в тази държава всчики си мълчим, но аз няма да оставя нещата така, слава Богу, че не съм раково болна.

# 33
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз го намерих от Румъния и от Гърция. Имам вече за месец напред.

На мен Рош ми казаха докъм 20 март, явно да не разчитаме. Аз поне няма да разчитам, докато не разбера, че със сигурност го има.

# 34
  • Мнения: 711
Здравейте! Искам само да ви кажа, че вече четвърти месец пия Roaccutane на Ла Рош. Вземам ги от Румъния, 25лв/опаковката. Ако някой се интересува за каквото и да е, свързано със лекарствто, може да ме попита. Изчела съм милоион литература, свързана със лечението, така че съм наясно горе-долу как стоят нещата Simple Smile

# 35
  • Мнения: 83
За сетен път се убеждавам, че тука в БГ няма нито едно нещо, което да е наред. В моя град купувам Роакутан за 74 лв. с отсъпки, това е складова цена. Няма да коментирам нататък. Искам да споделя, че преди ден бях на преглед. Показателят ми за омазняване на кожата от 280 за 3 месеца, сега е 13. Нямам ни една останала бактерия, което се наблюдава чрез специален инфрачервен уред. Единственото озадачаващо беше, че показателят ми за лъскавина на челото се беше завишил. Лекарят каза, че това е все още нов, мострен уред и досега не е правил статистика затова дали има връзка между омазняване и лъскавина, както предполага логиката. Също така ми обясни, че има вече ново схващане относно курса на продължителност на лечение с препарата. Сега ми намали дозата на 30 мг на ден от 40 и така ще е 4тия и 5тия месец от лечението ми, после 6тия ще се намали на 20 мг на ден. И според новото схващане след 6тия месец не трябва да го спирам рязко , а да го пия през ден още известно време. Това е засега от мен, ако има други впечатления, моля споделете. Аз засега съм очарована, но мисля, че най-ясно биха казали тези, които са приключили с лечението, дали са добре, имаше едно положително мнение на estrella засега.

# 36
  • Мнения: 83
Забравих...изрично попитах за спорта и алкохола, тъй като съм активен спортист. Лекарят каза, че няма никакъв проблем да спортувам, а за алкохола - аз тъй като пия половин чаша вино на вечер, също няма проблем.

# 37
  • Мнения: 711

Аз също съм на ниска доза, първите 3 месеца пих по 30мг на ден (3 пъти по едно хапче 10мг), но сега в следващите 3 месеца ще пия по 20мг (2 пъти по едно хапче 10мг) и след тези 6 месеца, ще пия по едно хапче на ден (10мг). Незнам колко време, защото ще ходя периодично при дерматоложката ми и тя ще си прецени, но нещо от сорта на... още месец два след като съм пила по 10мг/ден може би ще пия през ден по едно хапче... Ама има време... При теб как вървят нещата? Освен че кожата ти се е изсушила? Което си е нормално, моята отначало беше станала толкова опъната и стегната и суха, много некомфортно, ама като се намали дозата и става по-поносимо. Успех! Ще чакам отговор, защото в България много рядко се намира човек, с който да споделиш такъв опит  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 83
Има хапчета от 10 мг там??? Тук има само 20 мг, дори ги няма и по големите мг.

# 39
  • Мнения: 83

Аз също съм на ниска доза, първите 3 месеца пих по 30мг на ден (3 пъти по едно хапче 10мг), но сега в следващите 3 месеца ще пия по 20мг (2 пъти по едно хапче 10мг) и след тези 6 месеца, ще пия по едно хапче на ден (10мг). Незнам колко време, защото ще ходя периодично при дерматоложката ми и тя ще си прецени, но нещо от сорта на... още месец два след като съм пила по 10мг/ден може би ще пия през ден по едно хапче... Ама има време... При теб как вървят нещата? Освен че кожата ти се е изсушила? Което си е нормално, моята отначало беше станала толкова опъната и стегната и суха, много некомфортно, ама като се намали дозата и става по-поносимо. Успех! Ще чакам отговор, защото в България много рядко се намира човек, с който да споделиш такъв опит  Rolling Eyes

Кожата на лицето ми няма такива поражения, само устните ужасно УЖАСНО ми е се белят, цепят дори, намирам спасение само с вазелин за устни, най-обикновен. Очите също малко са ми по сухи, слагам Tears Naturale. При мен има проблем с ръцете, тъй като ми се налага да съм във вода повече, направо ми са нацепени кожата отгоге на китката. Ползвам специална козметика, но няма особена полза. Това е при мен.

# 40
  • Мнения: 711
И аз за очите използвам същото, защото определено имам нужда... Надявам се да има ефект при теб! Поздрави  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 711
А, да, има по 10мг, има и по 5... всички ги има, аз останах много изненадана като разбрах, даже успях да намеря 8 кутии и ги взех наведнъж. Е, после дерматоложката ме прати за още 8 ама... и тях успях да намеря без проблем...

# 42
  • Мнения: 83
Мисля че само в БГ е проблем, аз си го вземам от Турция и мосля от там да го купувам до края на лечението, има го и е с 12 лв. по евтино. Не че са много, но ме е яд на тъпата ни държава, че всичко е по скъпо, при база дори складова цена.

# 43
  • Мнения: 711
и колко ти излиза от Турция? Аз сигурно скоро ще трябва пак да си купувам и се чудя откъде ще ми излезе по-евтино, дали от Румъния, дали от Търция...

# 44
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Между Румъния и Гърция - по евтино е в Румъния това лекарство. 33 евро - опаковка 30 бр по 20 мг на 25 евро(обща цена) - 2 опаковки = 60  бр  по 10 мг  - и по ясно разлика между цената 8 евро.

Да споделя и за лечението на моя син. В момента месец откакто е започнал - значително подобрение. Кожата просто му се смъкваше от пъпки преди - сега е грозно пъпчив все още.
След месец му каза лекаря пак на контролен за да се види как върви и евентуално да се намали дозата малко. Взима х 30 мг защото е 63 кг.

В инструкцията на българското лекарство - изрично пишеше - без тежки физически натоварвания. Дадох я на личната и я нямам за да ви я сканирам.

Общи условия

Активация на акаунт