Възстановяване след второ секцио.Мами, моля, споделете.

  • 20 484
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
И при мен първото и второто секцио нямат абсолютно нищо общо. Сега при втората ми бременност през цялото време си мислех не за самата операция, а за "първото ставане" след нея. 2 часа след операцията си вдигах краката на "свещ" и не можех да повярвам, че не усещам грам болка. Исках да стана още тогава, но имах закачена система и трябваше да изчакам. На следващия ден станах и който ме видеше не можеше да повярва, че преди няколко часа съм имала коремна операция. Никаква болка, никакво дърпане, просто невероятно. Единствения дискомфорт бяха 4-5 контракции от прибиращата се матка. Първия път не помня да съм имала от тях...  newsm78

# 31
  • Мнения: 1 485
Като цяло мина много по лесно и бързо. Не мога да кажа,че ме е боляло по малко,но чак пък по бързо да се възстановя-не.
Е,има се в предвид,че съм и на повечко годинки Mr. Green,което е също много важно.

# 32
  • Мнения: 693
Като цяло бях по-спокойна, защото знаех какво ме очаква, по-малко ме боля определено, възстановявам се по-бързо, поне така ми се струва Thinking

# 33
  • Мнения: 39
Ах, колко ме вълнува и мен тази тема, за което   bouquet

# 34
  • Мнения: 764
Аз бих казала, че вторият път се възстнових много по-бързо. Самата операция ми беше по-неприятна от първия път, много повече ме беше страх (защото знаех какво е), но веднага щом излязох от опреационната всичко ми се стори розово. Болеше ме много по-малко от преди и по-лесно се раздвижих.
Успех и леко раждане! Simple Smile

# 35
  • Мнения: 86
Определено второто ми секцио беше в пъти по-леко от първото.  Peace
Наистина е от значение, че знаеш, какво те чака и какво трябва да направиш, за да се възстановиш по-бързо. От инат аз също се раздвижвах усилено и на третия ден една от сестрите ме попита: "Ти да не си за изписване вече?" Grinning
А имаше и нещо друго: по време на цялата бременност бях сигурна, че втората операция ще е много по-лека и възстановяването по-бързо. Та си го поисках и стана. Мисли в тази посока  Simple Smile Peace

# 36
  • Мнения: 85
При второто секцио веднага след операцията ме боля повече - плачех от болка, ама мен и при първото много ме болеше. На четвъртия ден обаче вече нямах никакви проблеми - вървях си, ставах, сядах и си се смеех без да усещам никаква болка (при първото до към шестия ден ме болеше като се смеех). Успех!

# 37
  • Мнения: 814
И мен темата ме вълнува, защото ми предстои второ секцио. Но аз първия път много бързо се възстанових и все се надявам, че и втория път ще е така.
А знаете ли дали при второто секцио се реже върху първия белег или се прави втори, нов?

# 38
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
След първото секцио повръщах дни от упойката и се чувствах като парцал, иначе станах и се раздвижих безпроблемно и бързо. Главата ме болеше адски от упойката.

При второто не ме сполетяха подобни "екстри" и се чувствах съвсем добре. Операцията беше по спешност вечерта в 8 часа и само първата нощ ми беше гадно.

# 39
  • Мнения: 5 138
И мен темата ме вълнува, защото ми предстои второ секцио. Но аз първия път много бързо се възстанових и все се надявам, че и втория път ще е така.
А знаете ли дали при второто секцио се реже върху първия белег или се прави втори, нов?

Реже се върху първия разрез.

# 40
  • Мнения: 54
При първото секцио възстановяването ми бе по-бързо, сред операцията почти не ме болеше. Но след второто се възстанових много трудно, първото нещо което усетих излизайки от упойка беше адска болка. Първите 3 месеца след второто секцио при лек допир ме болеше стомаха, още ме боли понякога.

# 41
  • Мнения: 324
Второто ми секцио, което беше 4г. след първото, въобще не се различаваше. Дори ми се струва, че опита който ти остава те подготвя за предстоящите неудобства, настройва те психически и си с една нагласа този път да направиш всичко възможно да се раздвижиш за отрицателно време, да се движиш повече, а и за болката си подготвен.
 И при двете раждания се изправих бързо - хойках из коридорите на отделението докато другите мами нанкаха, но на втория ден се движих като нормален човек. Мног, много е важна психическата нагласа и стимула, който ще те изправи на крака  Peace

Реже се върху първия разрез.
Няма такава операция, която са се извършва върху стар шев. Прави се над или под първия.

# 42
  • Мнения: 5 138

Реже се върху първия разрез.
Няма такава операция, която са се извършва върху стар шев. Прави се над или под първия.

Незнам под или над стария са рязали, аз съм била под упойка ,
но с просто око след 3 секцива имам един разрез и един белег.

# 43
  • Мнения: 324
Ок, възможно е, практикува се. Но е непрепоръчително. Най-малкото заради срастванията...кълцана съм не само заради секцио и заради белезите винаги съм се интересувала къде, как и колко голям ще е разреза. От тук зан, че шевове се правят в съседство или напречно на стар шев  Peace

# 44
  • Мнения: 2 622
Противно на всеобщото становище,което е изказано преди мен,след второто секцио аз се възстанових много по-бавно и по-дълго.Като цяло се чувствах страшно отпаднала,дни наред ми се виеше свят,разреза ме болеше много,чувствах изтощение и слабост поне един месец след раждането.Докато първият път се възстанових за една седмица,бях много жизнена и енергична,нищо не ме болеше,дори по време на следоперативния период.Незнам защо се получи така, при всеки явно е индивидуално.

Общи условия

Активация на акаунт