Възстановяване след второ секцио.Мами, моля, споделете.

  • 20 479
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 426
Забелязвам, че моят корем след второто раждане е доста по-отпуснат от първият път и се притеснявам..

Ами според мен е нормално втория път корема да е по-отпуснат - все пак тая кожа вече веднъж е претърпяла такова разтягане, прибрала се е, и сега отново същото разтягане и прибиране,нормално е. Имам приятелка на която корема й е като акордеон от три раждания. А дали е секцио или не-за кожата май няма значение.

# 61
  • Мнения: 322
Аз лично смятам,че всичко е ген-от кг до прибирането на корема.Аз съм също с 2цезарови сечения и двата пъти се въстанових доста бързо,въпреки годините,а и заради тях по-добре няма да ставаме,така че да свикваме Wink

# 62
  • Мнения: 6 323
След второто секцио се възстанових много по-бързо и много по-лесно, отколкото след първото.

След първото ми бяха необходими близо 2 години, след второто - 7 месеца по-късно бях възвърнала старата форма и старите килограми (а бях наддала много и двата пъти - по 30 кг.)
Живот и здраве скоро ще разбера след третото как ще е.

# 63
  • Мнения: 764
Аз също се възстанових по-бързо след второто секцио -коремът ми вече се прибра, имам само още едно килце отгоре, което не се напъвам толкова да свалям (и двата пъти качих 12 кг., но след първото раждане ги свалих още в болницата, а след второто се върнах + 4). Първият път ме болеше доста кръста и гърба, като стоях продължително време права, сега не беше така.

# 64
  • Мнения: 8 999
Възстанових се много по-бързо отколкото след първото секцио.

# 65
  • Мнения: 173
Здравейте момичета,

пускам тази тема,за да се включат майчета,които са раждали чрез цезерово сечение и споделят своят опит и рзкажат как са се справили след операцията.Мислите ли,че второто секцио е по малко болезнено от първото?На мен ми предстои такова след броени дни и много се вълнувам,ще ми се да знам какво да очаквам и да съм подготвена за неприятното чувство след операцията... Също и коя упойка е по добра - пълна или спинална?

Благодаря на всички предварително!  Hug

# 66
  • Мнения: 322
Спинална Peace/раждала съм и с двете/Вторият път всичко мина по-добре,но защото раждах в Канада.Иначе мисля,че трябва да е по един начин.Не се притеснявай от опит знаеш,че колкото и да боли ,всичко отминава и се забравя,само бебенцето остава да те радва HugУспешно раждане!

# 67
  • Мнения: 8 999
Втория път бях с пълна упойка, по-неприятно ми беше, защото не си видях бебето на мига. Също така втория път се възстанових по-бързо, защото вече знаех за какво става дума и бях по-смела в движенията. И двата пъти болки не съм изпитвала, защото веднага след като ме отпусна упойката и в следващите 24 часа взимах силни болкоуспокояващи. А след тези 24 часа вече не беше болка, а по-скоро придърпване, което напълно отшумя в края на първата седмица след раждането.

# 68
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Два пъти съм раждала с пълна упойка.Вторият път ме изписаха на три пролежани дни и от тогава си гледам сама децата.Съпругът ми беше 7 дни отпуска след изписването и от 11 ден на бебето съм била по два пъти на ден на разходка,защото голмото дете нямаше как да го държа само у нас.Спокойно всичко ще е наред Hug

# 69
  • Мнения: 3 294
Родих с пълна упойка , въстанових се доста бързо , болка почти нямаше , защото като ме отпусна упойката имах обезболяващи и на втория ден вече нямах нужда и от тях . Изправиха ме на 6-тия час от операцията . На седмица ден след секциото вече сновях навсякъде , на разходки и т.н. Общо взето мина доста леко  Peace

# 70
  • Мнения: 71
Чета и не мога да повярвам, че има и такъв вариант - без болка. При мен първите 24 часа след секциото болката беше много силна, въпреки обезболяващите. Знаех, че ще е така и от лекарския екип. В часовете непосредствено след излизане от упойка непрекъснато изпитвах нужда да се изкашлям, стремях се да не го правя, но в един момент ставаше неудържимо - изкашлях се, а болката от опъването на тези мускулни групи бе неописуема и така след 15 минути отново кашляне и болка (радваше ме само това, че не повръщах, както бе споделила, че се е случило с нея АГ-лекарката, като резултат от голяма доза лидол за обезболяване). Е, след това възстановяването беше бързо и споменът за болката избледня.

# 71
  • София
  • Мнения: 6 011
Два пъти родих със спинална. И двата пъти много бързо се възстанових, просто вторият път знаех какво ме чака.  Grinning
Вторият път станах по-лесно, отдавам го на това, че идва рехабилитаторка и ме накара да направя определени упражнения в леглото. От третия ден клякам, на четвъртия ме изписаха.

За болката - всичко е доста субективно и зависи от прага на поносимост. Аз имам висок праг и според мен болката не беше кой знае какво, просто чувствах как ми се контрахира матката.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Родих с пълна упойка , въстанових се доста бързо , болка почти нямаше , защото като ме отпусна упойката имах обезболяващи и на втория ден вече нямах нужда и от тях . Изправиха ме на 6-тия час от операцията . На седмица ден след секциото вече сновях навсякъде , на разходки и т.н. Общо взето мина доста леко  Peace

И аз като Минди, с тази разлика, че ме изправиха 24 часа след операцията и когато ми спряха обезболяващите пих един Аулин и до там с болките.

# 73
  • Мнения: 173

Реже се върху първия разрез.
Няма такава операция, която са се извършва върху стар шев. Прави се над или под първия.

Незнам под или над стария са рязали, аз съм била под упойка ,
но с просто око след 3 секцива имам един разрез и един белег.



Има такава операция,реже се върху стария и логично шиенето също!Така каза моя лекар и съм сигурна...

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 241
ЧЕСТИТО ВТОРО ДЕТЕНЦЕ НА АВТОРКАТА!      bouquet

По темата само ще споделя, че след второто секцио ме болеше малко повече и по-дълго време /10-ина дни/. И корема по-трудно ми се прибира и килограмите не искат да намаляват.... Но може и да е от възраста.  Wink
Имам три операции през 2-3 години /едната от киста на яйчника/ - разрезите са един върху друг.

Общи условия

Активация на акаунт