Може ли съвет за една фурна

  • 17 124
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 095
Момичета, незнам дали е пускана вече тема за този модел фурни, става въпрос за малките конвекторни..или халогенни, нямам много идея всъщност как точно се водят, направо ще дам линкове :
http://topshop.bg/turbo_oven-78055-p.html
http://www.telestar.bg/product.php?id_product=74

мога ли да попитам, някоя от вас има ли и използва ли такава, в метро бяха по 150лв, а аз към момента не разполагам с много място за нормалните фурни, може ли някой да сподели дали може да ги замести, макар и временно Laughing

Извинявам се ако темата не е за тук и предварително благодаря на отзовалите се  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 485
Аман от инфрачервени технологии! Дали пък не можем да я наречем електрическа тенджера с халогенна лампа? Неведнъж обяснявах, че всички печки са инфрачервени! Само микровълновите правят изключение. В посочените линкове не се казва почти нищо.
конвекция-http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D0%B … D1%86%D0%B8%D1%8F
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B … D0%BC%D0%B5%D0%BD
Намалявала до 3пъти времето. Ако приемем, че хологенната лампа е добре насочена към продукта и по-малко разсейва топлината навън, може би...Но чак 3пъти! Естествен е въпросът за цената-струва ли си? Толкова ли е по-добра от обикновената ел.тенджера, че да си заслужава тази цена? Не мисля. Обаче дизайнът е впечатляващ. Може би разчитат най-вече на него.
 

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 03:55 от vl

# 2
  • Мнения: 9 095
а ти лично ползваш ли такава, защото мен ме интересува някой който я има дали е доволен и какво може да сътвори с нея, ако ще изпече едно ядене не ме интересува особено дали е инфрачервена, халогенна и тн..не искам да ставам ел.специалист, а да си купя нещо практично с оглед на това че трябва да си купя някаква фурна, а в момента не разполагам с много място

ПП дори електрическа тенджера нищо не ми говори

# 3
  • Мнения: 2 485
а ти лично ползваш ли такава, защото мен ме интересува някой който я има дали е доволен и какво може да сътвори с нея, ако ще изпече едно ядене не ме интересува особено дали е инфрачервена, халогенна и тн..не искам да ставам ел.специалист, а да си купя нещо практично с оглед на това че трябва да си купя някаква фурна, а в момента не разполагам с много място

ПП дори електрическа тенджера нищо не ми говори

Нямам такава и не ми трябва. Ползвам обикновена ел.тенджера. Реотанът се намира в капака и, 800вата е, пече добре (напр. мусака, зеле, пълнени чушки, руло "Стефани"). Недоумявам как не си чувала за тези тенджери. И сега ги продават тук-там. По-бързо загряват от фурните на печките и пекат добре. И те са инфрачервени, но не са халогенни. Много по-евтини са от тези, за които питаш. Предполагам, че разликата в ефективността е малка или никаква.
Виждам, че се спекулира с понятията "инфрачервена", "халогенна" и "конвекция". Ползват ги, за да омаят потребителите. В обикновените тенджери също има конвекция.
В допълнение мога да кажа, че дизайнът на обикновената ел. тенджера е от 50-те години, но тя струва 20-30лв., а не 150-250лв.

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 13:53 от vl

# 4
  • Мнения: 444
виждам, че се спекулира с понятията "инфрачервена", "халогенна" и "конвекция". Ползват ги, за да омаят потребителите. В обикновените тенджери също има конвекция.
В допълнение мога да кажа, че дизайнът на обикновената ел. тенджера е от 50-те години, но тя струва 20-30лв., а не 150-250лв.
[/quote]
подкрепям горното,
а били ми казала къде продават - такива и  то да работи както трябва, че имам една от преди 20 години но на практика не можах да я ползвам нагревателя и не работеше.

# 5
  • Мнения: 2 485
Видях през лятото в Русе в магазин за печки, перални, бойлери. Цената и беше между 20 и 30лв. Но защо нова? На твоята може да се сложи нов реотан 800вата и да работи чудесно. Тези реотани се продават по магазините за ел.материали. Навити са на спирала. Ако синците са счупени, пак оттам може да се търсят синци. Е, ако цялата е обхваната от дебела ръжда, тогава по-добре нова.
Имаше тенджери 650вата, което е малко. Но и при тях спокойно може да се сложи 800ватов реотан.

# 6
  • Мнения: 85
Майка ми си беше купила и направиви няколко много вкусни ястия на нея. Тук трябва да вмета, че майка ми и насред пустинята, с кибрит в ръка и шепа продукти, може да сготви най-вкусната манджа.
Забелязал съм, че я ползва твърде кратко и я прибра. Никога не съм я питал защо. Дали защото в кухнят и нямаше достатъчно място и за нея или все пак фурната и котлона вършат по-добра работа, не знам.
Трябва да я питам. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 444
vl - благадаря зя съвета - имам я от 20 години - спомен от едно военно село- и паметник на соца. Явно е била от тези с малкия реотан - опитах веднъж и повече не повторих.
За съжаление ще се наложи да си купя нова - изхвърлила съм капака...
така че ако някои види някъде да пише на личчни.

# 8
  • Мнения: 2 485
Майка ми си беше купила и направиви няколко много вкусни ястия на нея. Тук трябва да вмета, че майка ми и насред пустинята, с кибрит в ръка и шепа продукти, може да сготви най-вкусната манджа.
Забелязал съм, че я ползва твърде кратко и я прибра. Никога не съм я питал защо. Дали защото в кухнят и нямаше достатъчно място и за нея или все пак фурната и котлона вършат по-добра работа, не знам.
Трябва да я питам. Simple Smile

Ако е 650вата, фурната ще пече по-добре от нея. Затова аз наблягам на 800вата. Вече 40г. ползваме такива в къщи. Имаме 2 и 1от баба ми-стават 3. И забележете, ако времето за печене  в такава тенджера и във фурната на печката е еднакво, можем да говорим за икономия на ел.енергия, защото обикновено мощността на фурната е 2000вата.

# 9
  • Мнения: 76
Малееее, колко пари искат за глупости...
Нашата фурна е ето тази http://shop.elekom.bg/index.php?main_page=product_info&cPath … p;products_id=309
МНОГО СЪМ ДОВОЛНА!
Абсолютно същото нещо е като оная прехвалената, дето само парите са й различни.
Първото нещо, което пробвахме на нея, след като ни я подариха, беше печено пиле... Аз по принцип му махам кожата и всякаква тлъстинка, с други думи, ако го пека на обикновена фурна, става сухо и гадно като подметка (ама поне здравословно, нали...) Та в тази халогенна фурна го пекох по същия начин, даже съвсем без нищо, само го намазах с четка със зехтин съвсем леко (а иначе и с масло съм пробвала на обикновена фурна, пак ставаше гадно и сухо)...
Пиленцето в тая фурна стана страхотно! Супер хрупкаво отгоре (махнала съм кожичката и сланинката, както вече казах, ама стана вкусно все едно кожичка има) и много сочно отвътре... Просто не очаквах толкова страхотно да се получи!
Забравих да кажа, че сурово пиле се опича идеално за 20 мин, а във фурна пак отива толкова, дори и първо да го свариш... И мазнината и вредните сокове падат на дъното, това във фурна не се случва, да не казвам, че там и загаря здраво, ако се опиташ да го наготвиш здравословно...

Общи условия

Активация на акаунт