Отговори
# 30
# 31
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добър ден!
Като гледам мина снегорина и на нашата улица... вече, има шанс да се от трупаме.
Голям сняг е тук на село, повече от 1 м. е натрупало, колите ни са заринати, а
сега и след снегорина съвсем се заринаха. Да бяхме ги прибрали в гаража поне,
ама откъде толкова акъл. Така да я мразя тази зима, искам си лятото #Cussing out
Агафия ме подлудява вече втори ден понеже не е на ясла и съм на предела на
силите и нервите си. То не беше падане, прискрипване на пръсти,препарат
за стъкло си изля на гърдите, абе  веселби...Все едно не съм в къщи за
секунди ги върши белите, дете - чудо. За да ми е още по готско става в 06 часа.
Добре, че бебеДачо е общо взето спокоен и не създава грижи.
Оплаках се мога да ходя да си озаптявам зверчето  Wink

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 328
Привет  Hug
Евилче, моята калпазанка въобще не ходи на ясли и просто откачам с нея. Ей сега Мишо спи, а тя ходи на главата му и се опитва да го събуди. Нервички ми ги пили по цял ден, че и нощем  Close Полудявам вече, сега е на етап катерене, сякаш насила се опитва да падне. А като падне, реве и след 5 минути отново е почекната... Просто силички не ми остават с нея... За капак и Мишо като ревне и става чудна веселба  Crazy
Иначе зимата и аз я мразя... То верно, че тук до морето рядко вали сняг, а още по-рядко се задържа, ама пък вятърът е отвратителен  ooooh! Да идва пролетта, че да сме дъъъъълго време навън  Flutter
Етка, аз кафе не съм спирала да пия, само че само едно и понякога не го изпивам цялото, защото докато се оправя със зверовете и то изстинало. Между другото спрях всякакви вредни храни и напитки /шоколад, всичко сладко, бобове, зелета и други газообразуващи/, но ефект никакъв при нас - ревем си и това е. Поне имаме напредък нощем - вече не реве до 3 посреднощ, а само до 12-12.30  Grinning

# 33
  • sofia
  • Мнения: 176
 Да се разпиша и аз в новата тема. Simple Smile

За коликите и аз не мога да се оплача от силни колики на малкия. Само понякога проплаква леко и свива крачета, правя му масаж на коремчето и му помага - обикновено следва изхождане. Embarassed

За съжаление обаче все още не прави голяма пауза през нощта. Най-големият му интервал е 4,30 часа. А напоследък и през деня иска да яде през 2  часа, хапва 5-7 минути и заспива или си играе със зърното.

А и с това време пропаднаха много планове - отложих питката със седмица, но като гледам ще е повече.Ами когато-тогава. Party

Кафето го спрях, защото наистина му се отразява, а така ми се пие едно капучино.....
 

# 34
  • Мнения: 92
И нас ни затрупа снега!Нямах нет , но поне с тока нямаше проблеми!Днес мъжа цяла сутрин рина сняг да може да стигне до дървата че резервите се изчерпаха.И памперите си бяха на свършване та помолихме комшията да купува като си идва.Аз и носа навън не съм си показвала.Като гледам още поне седмица не може да мърдаме с колата, и аз ще почна да меся пити.То нашто 40 беше отдавна ще меся и заради вашите 40 дневки.
При нас във всекидневната вечер става 10 градуса защото камината през нощта не работи и обличам Емил като за навън и стои при нас.Вчера го сложих  за първи път на активната гимнастика , лежи и си гледа.И доста вече почна  да ни пуска усмивчици но все не мога да го хвана да го щракна .
И аз искам да си отива зимата не обичам да ми е студено!
Много е хубава новата темичка и първата страничка  Heart Eyes

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 618
И моята кака си ме нерви ден след ден, но добре, че имам готини съседи и като меизкара извън релси я пращам директно там, че иначе ще намаже някое шамарче Mr. Green
По лошото е, че като е лошо времето не мога да я изведа навън, защото за Тея е студено, а Мирела тогава откача в къщи. Днес измислих забавление, час и нещо на терасата ни, на която преспите бяха супер големи. Оставих отворено и Тейка до прозорците на въздух спа в количката , а ние с каката чистихме сняг Crazy

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 121
Добро утро и от мен!
She_R благодаря за сутрешното кафенце. То стана вече обяд, ама се отчетохме при ортопеда.
В крайна сметка отидохме в Горна баня при д-р Тодоров, работи си човека със здравната каса.
Прегледа ни, показа какви упражнения трябва да правим на краката. Доволна съм от човека. След две седмици трябва пак да ходим за да ни миме на ехографа. Това е.

Приятен ден мами.

# 37
  • Мнения: 1 541
Привет! Прекрасна тема и дано я запълним с добри новини от Алуин и Веда,както и от всички тук списващи   bouquet   bouquet

Сняг има в прилични количества в нашито село....не се оплаквам днес- поне скрива калните трапове, които се водят улици  Tired

Evil, твоята фурия ми е любимец просто...как успява ада измисли и сътвори толкова дела за кратко време не знам, ама е достойна за възхита! А ти- за истинско ожалване  Hug Heart Eyes

Нашата кака е прилично непослушна.....мислех си, че е заради бебето, но в другата ни отчетна повечето майки се оплакват от невероятните изблици на 4 годишните хуни, така че явно си е период. Ще я изтърпим- наша си е  Laughing Иначе пък е страшно гальовна и много чувствителна, което мен ме кара да се топя като масло в ръцете й и да й угаждам до безобразие- снощи направих 4 вида яйца за вечеря....така искаше- едно бъркано, едно по панагюрски, едно на око и едно варено. Баща й ме обяви за луда...и с право- тя не изяде повече от едно яйце общо, като разчопли само по малко от всичките...Ама нали за това сме майки  Crazy

She_R, много благодаря за рецептата за питката. Аз нещо с питките не се разбирам много- все едни ронливи ми стават....Ще опитам и тази, че ми е голям мерак да направя от онези пити, дето се точат на пухкави конци.

И за дамите с диета заради коликите- само отбелязвам, че в момента съм в опитен период да направя шоколад без шоколад, т.е. без какао- опитах една- две рецепти за сега, но не съм напълно доволна от резултата. Чакам си лешниковото масло и ако стане добре с него ще споделя, та да не страдате от липса на сладост в живота  Wink Аз го правя това упражнение с други цели, но пък не пречи да се възползваме всички  Laughing

Днес съм много продуктивна и заминавам да си доизползвам енергията за добри домакински цели  Hug

И едно въпросче само- нали очичките на бебоците се бършат от вътрешната част навън, а не обратното? Имаме процедурен спор със съпружеството по темата.

# 38
  • Мнения: 448
Привет!
Гледам си говорите за каки и батковци.Нашия батко снощи ми беше черен.Както си хранех Никола баща му реши да ме смени, да си почина малко.Седна на стола, ама тел. му звънна и той не може да изпусне някой важен разговор CloseАз постоях малко права, хранейки бебето и реших да седна на спалнята да изчакам, че ме заболяха ръцете.Марто гледаше детско, а той е като хипнотизиран направо в такъв момент.Ники беше къпан и помолих Марто да затвори вратата, че точно в нас усещах по-хладен въздуха.И той като рипна, като го ритна с крак право в главата ShockedМалкия писна, а аз тотално изперках.Като се разплаках, с глас, и като се развиках "Махайте се всичкииии!"Ужас! Confused
Мартин сега се чувства много виновен.Поговорихме си.Забраних да гледа детско в спалнята при нас и много да внимава с бебето.Аз цяла нощ треперих дали му има нещо на дребния.
Иначе сме добре... GrinningГледкаме си се и нищо интересно, ежедневие.
Приятен ден ви желая!  bouquet

# 39
  • Мнения: 96
Мнееееее, бършат се от външния ъгъл към вътрешния Laughing
1:0 за чаровния господин Laughing

Руми, ужас направо - слава богу, малкия дявол.  И Емата сабале цапардоса брат си с дръжката на парцала за чистене - нали е чистофайка като майка си, та от 8 часа  се е разфучала...
И аз че изокам някой ден....

# 40
  • Мнения: 344
Здравейте!
Да ви почерпя за нашата месечинка!


На мен лохиите май ми свършиха, от 3 дни съм си с ежедневна превръзка и нямам нищо - ни червено, ни розово, ни кафяво.  Peace Ама конеца още не ми се е разложил...

За очите - бършат се отвън навътре, но въпреки че го знам, аз си ги карам навън. То освен бели гурлички от спането, друго нямаме ... даже понякога само ги закачам с памука, за да ги махна.

Rumito, не се притеснявай за бебчо Hug

Сняг при нас няма - само прехвърчат едни измъчени перушинки.
Иначе нищо особено и интересно - хапваме, пийваме и се веселим (със някой друг наакан памп) Crazy

# 41
  • Мнения: 389
She_R, това верно си е за отбелязване,каква е тази пауза ...супер дано не ви уручасаме
при нас такова нещо е мираж
и нашя батко ме нерви,ама какво да го правя та и той си е бебе още.
Плаче безпричинно,тръшка се ,което преди не ми е правил никога. Иде ми да го .....

# 42
  • Мнения: 2 768
Не ми завиждайте, ама аз да си пофаля децата.  Grinning Направо си имам две гледачки! Особено като се заиграят курдисвам бебока с шезлонга между тях и той ги зяпа в захлас.
А сега съм ги екипирала двете и играят навън на снега, само ги съблюдавам през прозореца  Simple Smile
Единствено дето трябва да готвя цял ден, ама туй да е!

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 121
Милейди и аз да потвърдя за очичките - От вън на вътре казват докторите.

То май и моите лохии свършиха и конците май ми паднаха отдавна, не ги усещам вече Simple Smile. Мисля, че ми е време вече да ходя на чичо доктор да видим какво ще кажа.

Darlin честита месечинка.   bouquet МММ  любимите ми бомбони, ека е сладък живота на бебо като тях!!!

Аз от нашият батко не мога да се оплача. Слушка си детето, е поглезва се от време на време, но това е нормално мисля.  newsm78

# 44
  • Мнения: 1 391
интересни снежни и детски истории разправяте... щурави са ни по-големите дечковци, но ще се оправят - пък дребните добре че са устойчиви...
И мойто голямо днес ходи с баба си на снежно умопомрачение. А малкото спи навън на снега цял ден.
аз пък се пъна тук с гимнастиките по фиеста тв и вече имам 1 кило минус  Peace, кърмейки. Демек от раждането насам съм вече -13кг.
Супер добре ми се отразяват тия мити гимнастики и ги заобичах диво. Мисля да си ги запсивам даже, за времената в които няма да мога така блаженно да правя каквото си искам, по което си искам време. Иначе ги има от 13 до 15ч и от 19 до 21ч. Йога, пилатес и фитнес, йога - едно след друго.

От 4-5 дни сякаш коликите на Дамянчо намаляха и аз почнах да си позволявам по едно мини кафе с малко мляко и много вода. Нес кафе 1 лъжичка слагам. Също ям и салата от китайското зеле и не ми се отразява зле. Слагам и зелен лук - и той не пречи.
Връщам се към нормалните начини на живот - йе!
Успях да се обжъткам и си купих боя за коса, която днес ще употребя, ще оправям и педи и маникюр, въобще цивилизацийка!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт