Писна ми...

  • 3 413
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 202
Не знам дали темата е подходяща за този форум, но вече ми "преля чашата" на търпението! Проблемът е следният-имаме си пощенска кутия с указан адрес на нея и въпреки това тъпата куриерка или пощальонка оставя писмата на куп в някоя разбита пощенска кутия и който има късмет се добира до пощата си-известия за парно, ток, известия от банки и друга кореспонденция! За капак днес намерих писмо, което се чудех защо не ми е изпратено в срок в кашончето за боклук, ако не ми беше привлякло вниманието, че е изхвърлено неотворено писмо дори не бих се загледала там и след като видях името си... представяте ли си какъв кошмар е да го вземеш от такова място! Sick Просто нямам думи, не знам къде да се оплача/на домоуправителя не става, щото той за нищо не става/ и така, ако имате идеи посъветвайте ме...

# 1
  • Мнения: 111
Ами защо не отидеш до пощ.  ви клон и там да се оплачеш? Мисля , че в случая домоуправителя няма нищо общо. Едва ли ще причаква пощальона , за да го следи дали правилно разпределя писмата.  Аз например като съм ходила до пощенския клон за нещо винаги са ми вършели работа. АКо можеш да се оплачеш писмено- още по-добре. 

# 2
  • София
  • Мнения: 1 535
Има ли свободен достъп до пощ. кутии пощальона?
При нас входа се заключва и писмата се пускат в една обща кутия за входа или се оставят върху пощенските кутии...
Домоуправител и аз не виждам какво ще помогне. Подай оплакване в пощенския клон  Peace

# 3
  • Мнения: 0
Имах същия проблем и чашата преля когато си намерих известие за важно препоръчано писмо залепено с лепило за входната врата.Естествено половината се скъса,а в пощата ми се развикаха как може да го представям в този вид Shocked
Пуснах си жалба и нещата вече са нормални ,същото те съветвам да направиш и ти  ooooh!

# 4
  • Мнения: 202
Да, има свободен достъп до всички пощенски кутии... и не намирам за нормално в кашона за боклук да има изхвърлени съобщения, защото не беше само моето...Ходила съм в пощата, но там ми казват, че повечето институции използвали куриер,а тези които използват услугите на пощата, то пощальоните са добросъвестни и си вършели както трябва работата!

# 5
  • Мнения: 2 139
Искай да ти кажат името на разносвача по район и заведи жалба.

# 6
  • Мнения: 1 959
Имала съм същия проблем.
При ясно указан адрес на п.к., писмата ми редовно се оказвха през 2 входа.
Добре, че съседите ни познават и ни ги носеха.
Чашата преля, когато мъжът ми пропусна военна комисия,
заради подобно забавяне на пощата. Беше голяма разправия.
Отидох в пощенския клон и подадох писмена жалба.
Оказа се, че жената, която разнася пощата има някакви
-да ги наречем-проблеми и затова сътворявала такива каши.
Видях я, говорих с нея, стана ми мъчно, че ще загуби
работата си заради мен и си оттеглих жалбата.

Отиди в пощенския клон и поговори спокойно с управителя.

# 7
  • Мнения: 202
Благодаря ви момичета за съветите! Hug Ще се опитам още веднъж да се разберем без жалби, но ще им е за последно, защото само аз си знам липсата на това писмо колко главоболия ми предизвика! Naughty

# 8
  • Мнения: 3
Нека позная, живееш в последния блок в Левски-Г или във ведомствено?

# 9
  • Мнения: 577
Жалба до куриерската фирма. Така процедирах защото ми се губеха сметките за дом.тел.

Но, до колкото знам всяка компания използва различни куриерски фирми.

# 10
  • Мнения: 1 581
Може да сложиш на видно място до пощ. кутии с дебели червени букви бележка до пощальона, като обясниш от какво си недоволна и предупредиш с официално оплакване, ако нещата не се оправят.

Това бих направила аз. Определям си срок - 2 седмици. Втора стъпка - оплакване.

# 11
  • Мнения: 202
Нека позная, живееш в последния блок в Левски-Г или във ведомствено?
Не позна!!! Crazy Живея в собствено жилище на Герена!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 25 348
Преди два месеца намерих, по-точно случайно забелязах да се подава от пощенската кутия на един съсед, писмо от свекърва ми до мъжа ми, на всичко отгоре беше отворено ooooh! Мъжът ми много се ядоса и го спомена на майка си. Наскоро тя пак му беше изпратила писмо, като в лявата половина на плика с червен химикал беше написала любезна молба към пощальона да внимава къде и как оставя писмото, защото ако не стигне до получателя ще последват неприятности Laughing Е, получихме си го навреме, запечатано и в нашата кутия.

# 13
  • София
  • Мнения: 16 234
Май няма оправия.
Живея в Дианабад, имаме портиер на блока. И пощаджийката, и куриерите от частни фирми влизат, хвърлят писмата при него и бягат. А портиерите са старци, трудноподвжни и не могат да разпределят писмата по кутиите. А не са и длъжни - не им се плаща за това.
Намерих си писмата с данъците на имотите хвърлени в коша. Писма с лични данни на 110 семейства и пълен списък на имотите им, добре че не ги беше взел някой от лошите. Ходих да се оплача в пощата, но ми заявиха, че друга фирма ги е доставяла. Не се знае коя, как да я търся.

# 14
  • Мнения: 3 166
Използвам темата да се оплача и аз от пощите в района на Красна Поляна.
Непрекъснато се губят писма, а колети не пристигат или пристигато отворени.

Искам също да кажа колко много съм доволна от пощальона на семейството ми в Пазарджик.
Никога нищо не липсва, всичко пристига на време. Колет не се е губил никога, никога не е пристигал отварян. Никога не обърква пощенските кутии, като предишните пощаджии.
Човекът е циганин. Върши си работата в пъти по-добре от предишните пощальони -все българи. Той е най-съвестния пощальон, и най-възпитания, който съм срещала.

Общи условия

Активация на акаунт